درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتخدمات پوستی

عوامل موثر بر افزایش رشد موهای زائد

By آگوست 18, 2018 No Comments

رشد موهای زائد

یکی از عواملی که بر روی زیبایی انسان تاثیر می گذارد رشد موهای زائد بدن است. از ابتدای خلقت انسان این موهای اضافی با انسان همراه بوده و همیشه وجود آن ها برای انسان عذاب آور بوده است. این مسئله در خانم ها اهمیت بیشتری دارد زیرا ذات آفرینش ان ها به گونه ای است که به زیبایی توجه بیشتری دارند. خوشبختانه همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مختلفی جهت حذف موهای زائد ابداع شده و در اختیار بشر قرار گرفته است. در سال های اخیر یکی از روش هایی که به عنوان بهترین متد با کارایی بالا شناخته شده است، لیزر موهای زائد بدن است. در این روش اگر چه زمان درمان طولانی است اما تاثیر آن ماندگارتر از روش های دیگر خواهد بود. افراد تمایل دارند به سراغ روش هایی بروند که رشد موهای زائد را به تعویق بیاندازد لذا در حال حاضر بهترین روش در کلینیک زیبایی آریا برای این منظور، لیزر موهای زائد است.

-موثر-بر-افزایش-رشد-موهای-زائد-600x429 عوامل موثر بر افزایش رشد موهای زائد

نحوه عمل لیزر موهای زائد

اساس کار این روش به کمک امواج لیزر و یا پالس های نوری است که به محل رشد موهای زائد تابیده می شوند. نور یا لیزر با برخورد به فولیکول مو به گرما تبدیل شده و همین افزایش دما منجر به سوختن ریشه مو خواهد شد. لازم به به ذکر است که برای این که تاثیر این روش را شاهد باشید نیاز است بسته به سرعت رشد موهای زائد، جنس مو، نوع پوست و نهایتا تجویز متخصص، دوره لیزر درمانی را طی کنید تا تاثیر مد نظر هویدا گردد.

-موثر-بر-رشد-موهای-زائد عوامل موثر بر افزایش رشد موهای زائد

فاکتورهای موثر بر رشد موهای زائد

همان گونه که بیان کردیم شما نمی تواند با یک یا دو جلسه لیزر موهای زائد بدن، از دست این موهای اضافی خلاصی یابید و علت آن رشد موهای زائد در طول دوران زندگی است اما گاها در برخی از افراد شاهد هستیم که سرعت رشد این موها کم و زیاد می شود و این نشان می دهد که فاکتورهای مختلفی بر روی این مسئله تاثیر می گذارد. لازم است بدانید که تا زمانی که نتوانید عوامل افزاینده رشد موهای زائد را کنترل کنید کمک گرفتن از روش لیزر موهای زائد اشتباه است زیرا باز هم موها با همان سرعت قبلی رشد کرده و لیزر درمانی با اثر خواهد بود. با توجه به اهمیت این مسئله در این مقاله به بررسی فاکتورهای مرتبط با افزایش سرعت رشد موهای زائد خواهیم پرداخت:

  • به هم خوردن تعادل هورمون های بدن

هم زنان و هم مردان باید در بدن خود میزان متعادلی از هورمون های جنسی را داشته باشند در صورتی که این تعادل به هم بخورد، عوارضی من جمله افزایش رشد موهای زائد را به دنبال خواهد داشت. برای مثال تحقیقات نشان داده است که برخی خانم ها به بیماری هیرسوتیم مبتلا هستند که در این حالت به دلیل افزایش هورمون های مردانه در بدن خانم ها، رشد موهای زائد زیاد شده و در نتیجه تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیشتر و فاصله بین جلسات کمتر می شود.

  • یائسگی در زنان

متاسفانه باید این حقیقت را پذیرفت که از زمان یائسگی به بعد تغییراتی در هورمون های بدن رخ می دهد که این تغییرات عوارضی من جمله تغییر در رشد موهای زائد بدن را به دنبال خواهد داشت. برای مثال برخی خانم ها شاهد رشد مو در چانه هستند به گونه ای که شبیه به ریش خواهد شد. اما جای نگرانی نیست زیرا به کمک روش لیزر موهای زائد می توانید زیبایی خود را مجددا به دست بیاورید.

  • چاقی و اضافه وزن

همان گونه که می دانید افزایش رشد موهای زائد در بدن به شدت تحت تاثیر هورمون های مردانه قرار دارد. در افراد چاق به دلیل این که انسولین زیاد می شود، میزان هورمون های مردانه در بدن زیاد خواهد شد لذا این هورمون ها بر رشد موهای زائد تاثیر می گذارد. لذا لازم است افراد چاق قبل از این که به سراغ لیزر موهای زائد بدن روند ابتدا وزن خود را کاهش دهند در غیر این صورت لیزر درمانی بی اثر خواهد بود زیرا روند سرعت رشد موهای زائد همچنان ادامه خواهد داشت.

  • -زیاد-فولیکول-های-مو-600x319 عوامل موثر بر افزایش رشد موهای زائدحساسیت زیاد فولیکول های مو

در افرادی که رشد موهای زائد زیاد است نتیجه آزمایش خون نشان داده است تعادل هورمونی در بدن آن ها برقرار است اما باز هم دچار مشکل هستند. متخصصین معتقد هستند یکی از عواملی که در این شرایط موثر است، حساسیت زیاد فولیکول مو است که به کمترین غلظت هورمون تستوسترون هم حساس بوده و در نتیجه منجر به افزایش رشد موهای زائد خواهد شد. در چنین شرایط نیاز است لیزر موهای زائد بدن در جلسات بیشتر و با فاصله کوتاه تری انجام شود.

  • بارداری و تغییر هورمون ها

در دوران بارداری هورمون های بدن به گونه ای تغییر می کند که باعث می شود رشد موهای زائد زیاد و حتی از نظر جنسی این موها ضخیم تر شوند. این حالت طبیعی است زیرا در این دوران فیزیولوژی بدن تغییر خواهد کرد. در چنین شرایط شکم و صورت از جمله قسمت هایی هستند که به شدت پر مو می شوند. البته توصیه پزشکان این است که خانم ها در دوران بارداری به سراغ لیزر موهای زائد بدن نروند اگر چه این روش ضرری ندارد ولی بهتر است تا اتمام این دوران تحمل کنند.

  • -در-زنان-600x335 عوامل موثر بر افزایش رشد موهای زائدمصرف برخی از داروها

لزم به ذکر است که ممکن است رشد موهای زائد تحت تاثیر داروهایی باشد که مصرف می کنید. زمانی که قرار است دارویی را استفاده کنید ابتدا عوارض جانبی آن را بررسی نمود و در صورتی که بر روی رشد این موهای اضافی تاثیر می گذارد حتما از پزشک خود در مورد رفع تاثیر دارو جویا شوید. در دوران مصرف این داروها انجام لیزر موهای زائد بی فایده است زیرا محرک ها همچنان در خون جریان دارند و در نتیجه سرعت رشد موهای زائد همچنان در حال تغییر است لذا بهتر است لیزر درمانی را زمانی انجام دهید که دوره مصرف داروها به پایان رسیده و مطمئن هستید محرک ها از خون شما حذف شده اند.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا