درخواست مشاوره

تماس با ما

کربوکسی تراپی ؟

carboxy انجام کربوکسی تراپیکربوکسی تراپی درمانی با استفاده از گاز کربن دی اکسید برای جوانسازی پوست میباشد. کربوکسی تراپی می‌تواند به بهبود انعطاف‌پذیری، افزایش خونرسانی، محو کردن چین و چروک‌ها، تحریک کلاژن سازی و از بین بردن چربی‌های موضعی پوست کمک کند.

مبدا این روش به کشور فرانسه و دهه‌ی ۱۹۳۰ باز می‌گردد .از این روش درمانی می‌توان در پلک‌ها، صورت، گردن، دست‌ها، باسن، شکم و پاها استفاده کرد.علاوه بر این کربوکس تراپی برای بیماری‌هایی مانند پسوریازیس، ایسکیمیک اندام تحتانی، بیماری‌های ارکتایل مسائل عروقی ریز، ریزش مو و حتی کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزش استفاده کرد.

نحوه انجام کار :

دستگاه دارای یک مخزن گاز دی اکسید کربن بوده که توسط بخش الکترونیک، خروجی دستگاه تنظیم می شود. سرعت و میزان گاز خروجی با توجه به محل درمان و بیماری، توسط پزشک مشخص و گاز دی اکسید کربن از طریق یک سوزن نازک زیر پوست تزریق می گردد. در ناحیه پلک پس از تزریق گاز، متورم و طی ۱۰دقیقه بعد گاز جذب شده و ظاهر فرد طبیعی می شود. در اسکار و ترکهای پوستی احساس کمی سوزش وجود دارد. برای درمان سلولیت و بافت چربی موضعی چون حجم گاز بیشتری تزریق می شود یک حس کشش و فشار در موضع، بدلیل افزایش جریان خون احساس خواهد شد.

مزایای کربوکسی تراپی :

  • درمانی مناسب برای از بین بردن سلولیت
  • ضخیم شدن و صاف شدن پوست
  • بدون آسیب رساندن به اعصاب یا بافت های بدن
  • کمک به از بین بردن چربی ها
  • کمک به بازسازی کلاژن سازی پوست و درمان سلولیت

IMG_20180105_111754_332 انجام کربوکسی تراپی

در حال حاظط در تمامی کشورهای پیشرفته از کربوکسی تراپی برای از بین بردن و درمان سلولیت استفاده میکنند.

موارد منع استفاده از کربوکسی تراپی

کسانی که به بیماری‌های نارسایی کلیه، بیماران دیالیزی، خانم های باردار، بیماران سرطانی و کسانی که تحت شیمی درمان هستند  نباید از کربوکسی تراپی استفاده کنند

مدت ماندگاری کربوکسی تراپی

unnamed-2 انجام کربوکسی تراپی

مدت ماندگاری یک جلسه درمانی با کربوکسی تراپی عموما ۶ ماه میباشد. بهتر است تا اول با پزشک متخصص مشورت کنید تا مشخص شود که به چند جلسه برای انجام آن نیاز دارید. تعداد جلسات کربوکسی تراپی به عواملی مانند نوع عارضه، نوع و جنس پوست و سن شما بستگی دارد.

مراقبت های بعد از انجام کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی عوارض آن‌چنانی ندارد و نهایت این عوارض و در صورت نمایان شدن، پس از ۴۸ ساعت از بین می‌رونند. از رفتن به حمام، استخر، سونا و جکوزی تا 4 ساعت خودداری کنید، از انجام ورزش‌های سنگین و از قرار گرفتن زیر تابس مستقیم نور خورشید خودداری کنید.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا