کشیدگی ردیف و محتوا

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد امروزه یکی از راه های خلاص شدن از موهای زائد بدن برای همیشه است. در این مقاله بهترین دستگاه لیزر موهای زائد و تفاوت دستگاه های الکساندریت، دایود و آی پی ال و همچنین شما عزیزان را با جدیدترین دستگاه های لیزر موهای زائد به همراه نکات مهمی در مورد لیزر موهای زائد آشنا می کند.

جهت از بین بردن موهای زائد روش های مختلفی وجود دارد که افراد زیادی روش لیزر را انتخاب می کنند.

ift بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن 2018

تفاوت لیزر موهای زائد امروزه دغدغه اصلی افرادی است که میخواهند بهترین دستگاههای لیزر را بشناسند.

تفاوت لیزر موهای زائد الکساندرایت، دایود و آی پی ال

لیزر‌های مختلفی در درمان موهای ناخواسته استفاده می‌شود:بهترین دستگاه لیزر موهای زائد؛ لیزر الکساندرایت و دیود که در پوست‌های روشن بهتر عمل می‌کنند و لیزر‌های ان- دی / یگِ با طول موج بلند (Nd: YAG Laser Long Pulsed)که در پوست های تیره ایمن‌تر و بهتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از دستگاه های IPL و Elight که با سیستم فلش لامپ زنون کار می کنند.

هر چه موها تیره‌‌تر و ضخیم‌تر و نیز پوست روشن‌تر باشد، تاثیر لیزر بیشتر است.

اکثر لیزرها بر موهای بور و کم‌رنگ تاثیر کمی دارند و حدوداً می‌توانند ۳۰ تا ۴۰ درصد این موها را کاهش دهند. افراد با موی بلوند و روشن کاندید خوبی برای لیزر جهت کاهش موهای ناخواسته نمی‌باشند و نیاز به جلسات درمانی بیشتری دارند.

گرچه لیزر ایمن است اما در دوران بارداری، با توجه به حساسیت افراد و مسائل قانونی متعاقب آن، بهتر است از لیزر استفاده نشود.

جهت آگاهی بیشتر شما در زمینه تفاوت لیزر موهای زائد با دستگاههای مختلف برخی انواع جدید توضیح داده میشود.

لیزرهای زیر برای درمان موهای زائد توصیه می شود:

 • سیستم لیزر الکساندرایت  با طول موج ۷۵۵ نانومتر
 • سیستم لیزر دیود با طول موج ۸۰۰ نانومتر
 • سیستم لیزر Nd-YAG با طول موج ۱۰۵۶ نانومتر
 • سیستم نوری IPL نیز با روش کار کردی مشابه لیزر ها در درمان موهای زائد به کار می رود. انواع جدید IPL همان E-LIGHT است که علاوه بر نور از رادیوفرکانس نیز به طور همزمان استفاده می کند و به همین دلیل روی موهای کم رنگ (طلایی ، سفید) اثر بهتری دارد.

IPL چیست؟

آی پی ال intense pulse light یعنی سیستم های نور شدید پالسی. در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپهای زنون هستند که نور چند طول موجی و non coherent ایجاد می کنند که قادر است اثرات گوناگون بر روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد و می توان با گزینش فیلترهای مناسب اثر دلخواه برای اهداف مشخص را بدست آورد. دستگاه IPLروش محبوبی جهت برداشتن موهای زائد وجوان سازی پوست و روشن نمودن لکهای صورت وهم چنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه ) می باشد. دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکرد مشابه دارد. ارزانتر است و سریعتر عمل می کند.

دستگاه IPLبا پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت و پوبیس بصورت آرام و بی خطر استفاده می شود. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می شوند. دستگاه حذف موی IPL سریع وکاملا بدون درد است. عوارض جانبی کم است ولی می تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می شوند.

IPL کاندیدهای مناسب جهت افراد دارای پوست روشن و موی تیره می باشند، زیرا IPL پیگمان درون فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد. تعداد زیادی از مردم تجربه حذف موهای زائد به صورت کامل توسط این روش را دارند، اگر موها دوباره رشد کنند به صورت نازک و ظریف خواهند بود.

دستگاه Elight ؛

دستگاه Elight ترکیب دستگاه IPL و دستگاه RF یا رادیو فرکانسی است.

154591 بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن 2018 لیزر Nd-YAG چیست؟

لیزرهای Nd:YAG برای استفاده در یک لامپ برق یا لیزر دیودی بطور اپتیکی پمپ شده اند. آنها یکی از رایج ترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد هستند، و برای بسیاری کاربردهای دیگر استفاده شده اند.

لیزر های Nd:YAG نوعا با یک طول موج 1064 nm ،در مادون قرمز، نور منتشر می کنند.

لیزر دایود

لیزرهای دایود رفع موهای زائد موجود به صورت پالسی و با طول موج های 800 یا 810 نانومتر می باشند. جذب این طول موج در ملانین تاحدی کمتر از لیزرهای الکساندریت و یاقوت و بیشتر از Nd: YAG، IPLها می باشد . به علت محدوده وسیع تنظیمات طول پالس و انرژی کاربردهای وسیعی داشته و قابلیت استفاده در پوستهای تیره را نیز میسر می سازد. اگر فرد آگاهی و تجربه ی کامل نداشته باشد می تواند پوست فرد را بسوزاند. این دستگاه در نژاد ایرانی مناسب است.

* مزایای دایود :

 • دارای عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت
 • کاهش رسیک به خاطر پالس یکنواخت
 • خنک سازی سطحی
 • قابلیت استفاده در پوست های تیره

لیزر الکساندرایت (الکس)

یکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می باشد . یکی از خصوصیات منحصر بفرد این دستگاه قابل تنظیم بودن طول موج (Pulse Duration) و میزان انرژی برای از بین بردن هر نوع مو و پوست می باشد . لیزر الکساندرایت از نوع لیزرهای جامد است که دارای طول موج 755 نانومتر و در محدوده نور مرئی می باشد. با توجه به جذب بالای ملانین در این طول موج کاربرد ویژه آن، از بین بردن موهای زائد است. برخی کارشناسان لیزر الکس را قدرتمندترین و پر تاثیرترین و بهترین دستگاه لیزر موهای زائد از میان موارد بالا می دانند. این دستگاه مجهز به سیستم خنک کننده مخصوص برای جلوگیری از سوزش می باشد. البته لازم به ذکر است میزان درد استفاده از این دستگاه به طرز قابل توجهی بیشتر از موارد بالا و بخصوص لیزرهای آی پی ال و ایلایت است.

حال که با تفاوت لیزر موهای زائد در دستگاه های جدید آشنا شدید، در مورد لیزر موهای زائد بیشتر بدایند.

۱۴ سؤال و جواب در مورد لیزر موهای زائد

۱. تاثیرگذاری لیزر موهای زائد به چه صورت است و آیا این لیزر باعث از بین رفتن موها می‌شود؟

برای درمان موهای زائد ۳ روش وجود دارد: دارو، الکترولیز و لیزر. لیزر موهای زائد را کم و نازک می‌کند اما باعث از بین رفتن آنها نمی‌شود. ما معمولا ۴ تا ۶ جلسه به فاصله ماهی یک‌بار برای صورت و به فاصله ۳ ماه یک بار برای بدن لیزر را تکرار می‌کنیم. معمولا با انجام ۴ تا ۷ جلسه تعداد موها خیلی کمتر می‌شود. البته به شرطی که فرد مشکل هورمونی در پایه نداشته باشد در غیر این صورت احتمال بازگشت موهای زائد خیلی بیشتر است و لیزر فایده‌ای نخواهد داشت، پس اگر فرد مورد بررسی قرار گرفت و در آزمایش‌ها مشخص شد مشکل هورمونی ندارد، می‌تواند لیزر را شروع کند اما باید در نظر داشته باشید که لیزر، موهای زائد را صفر نمی‌کند.

۲. بعد از تعداد جلسات مورد نیاز لیزر، نتیجه تا چه زمانی ماندگار است؟

معمولا بعد از ۴ تا ۶ جلسه لیزر هر ۶ ماه یک بار (بین ۳ تا ۴ بار) آن را شارژ می‌کنیم. به این ترتیب تعداد موها به طور متوسط ۶۰ تا ۸۰ درصد کم می‌شود.

۳. آیا این لیزر می‌تواند مضراتی هم داشته باشد؟

اگر فرد آفتاب گرفته باشد ممکن است پوستش بسوزد و جای آن لک‌های سفید ایجاد شود.

همچنین اگر بعد از لیزر مراقبت‌های لازم را رعایت نکند یا در صورت ایجاد زخم آن را دستکاری کند و تاول ایجاد شود، ممکن است جای آن اسکار باقی بماند. علاوه بر این اگر فردی که از لیزر استفاده می‌کند تبحر کافی نداشته باشد و شرایط دستگاه را براساس رنگ پوست بیمار درست تنظیم نکند، ممکن است منجر به ایجاد زخم، لک و تاول شود.

۴. آیا فقط پزشک متخصص پوست باید این کار را انجام دهد؟

بله. بهتر است متخصص پوست این کار را انجام دهد زیرا دستگاه‌ها و پوست‌های مختلف را می‌شناسد و کار را صحیح انجام می‌دهد.

۵. در تبلیغات از دستگاه‌های مختلفی نام برده می‌شود. فرق بین آنها چیست و از کجا بفهمیم کدام دستگاه مناسب‌تر (بهترین دستگاه لیزر موهای زائد) است؟

۲ سیستم برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد: سیستم‌های لیزری و سیستم‌های غیر لیزری. دستگاه‌های غیر لیزری، سیستم‌های نوری هستند که IPL نام دارند. این دستگاه‌ها مناسب هستند اما قدرت‌شان به اندازه لیزر نیست. در واقع از آنجایی که سیستم‌های لیزری گران‌قیمت هستند، سیستم غیرلیزری IPL طراحی شد که دسترسی به آن آسان‌تر و هزینه‌هایش کمتر است اما در عین حال عوارض و احتمال سوختگی پوست و بازگشت مو با آن بیشتر است. سیستم‌های لیزری انواع مختلفی دارند ازجمله الکساندرایت و دایود با مکانیسم‌ها و طول موج‌های مختلف که هریک برای نوع به خصوصی از پوست مثل سبزه، روشن، سفید، تیره و … کاربرد دارند. به عبارت دیگر لیزری که برای پوست روشن استفاده می‌شود، شاید مناسب پوست سبزه نباشد و بالعکس. انتخاب نوع لیزر با پزشک است و پزشک باید با تمامی این لیزرها آشنایی داشته باشد.

۶. چرا بعضی‌ها با این لیزر دچار سوختگی می‌شوند؟

دلیل آن انتخاب نادرست دستگاه و لیزر است. باید به خوبی تفاوت لیزر موهای زائد در بهترین دستگاه لیزر موهای زائد مختلف را بدانند.

۷. آیا ممکن است این لیزر باعث تیرگی پوست شود؟

اگر باعث سوختگی شود ممکن است پوست را تیره کند اما در حالت عادی پوست را تیره نمی‌کند.

۸. آیا این لیزر روی باروری و غدد لنفاوی تاثیر می‌گذارد؟

خیر. لیزری که در ناحیه بیکینی یا زیر بغل انجام می‌شود هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار بدی نمی‌گذارد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی‌متر است بنابراین اصلا به بافت‌های زیری نمی‌رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند. انرژی لیزر به صورت گرما آزاد می‌شود و گرما در عمق بافت نفوذ نمی‌کند بلکه فقط تا

قسمت‌های سطحی از پوست نفوذ می‌کند.

۹. آیا انجام این لیزر در بارداری ممنوع است؟

در بارداری بهتر است از لیزر استفاده نشود اما در شیردهی مشکلی ندارد.

۱۰. آیا ممکن است بیماری‌های واگیردار پوستی مثل زگیل از طریق دستگاه لیزر منتقل شوند؟

بله، ممکن است. در این زمینه گزارش‌هایی بوده است. اگر دستگاه لیزر آلوده به ویروس زگیل یا ویروس‌های دیگر باشد ممکن است این ویروس به فرد دیگر منتقل شود بنابراین کسی که به این بیماری‌ها مبتلاست باید حتما پزشک را از آن آگاه کند و استفاده از لیزر را تا زمان رفع ویروس و درمان بیماری به تعویق بیندازد.

۱۱. آیا این لیزر دردناک است؟

میزان درد در افراد مختلف، متفاوت است. درد آن درحد متوسط است و شدید نیست.

می‌توان از پماد بی‌حس کننده استفاده کرد تا دردناک نباشد.

۱۲. بین آفتاب گرفتن و لیزر چقدر باید فاصله باشد؟

فرد نباید تا ۳ ماه قبل از لیزر، آفتاب بگیرد یا از سولاریم استفاده کند.

۱۳. آیا این لیزر تاتو را پاک می‌کند؟

خیر. لیزر مو ربطی به تاتو ندارد.

۱۴. چه کسانی نباید از این لیزر استفاده کنند؟

کسانی که باردار هستند، کسانی که بیماری‌های عصبی دارند و ممکن است جای لیزرشان را بکنند و دستکاری کنند و کسانی که به خاطر شغل‌شان مجبورند ساعات طولانی در آفتاب باشند و همچنین کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند باید تا زمان بهبود عفونت و زخم‌شان صبر کنند.

کلینیک زیبایی فوق تخصصی آریا دارای 5 دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا پلاس آمریکایی (نسل جدید) می باشد . برای مشاوره و رزرو وقت با ما در تماس باشید.

پیوستن به بحث و گفتگو 71 دیدگاه

 • Nasim گفت:

  ممنون از اطلاعات خوبتون

 • بهناز گفت:

  بببخشید من پوستم روشنه و موی قسمتی ک میخام لیزر کنم تیره س با توجه به توضیحاتتون از دستگاه الکساندریت باید استفاده کنم و آی پی ال برام مناسب نیست درسته؟ چون بین دو مرکز شک دارم میخام ببینم کدومو برم

  • mohammadkia گفت:

   ای پی ال اصلا لیزر نیست بلکه نور هست الکساندرایت طول موجی به نام ان دی یگ داره که مناسبه پوست تیره هست

 • Narges گفت:

  سلام من از دستگاه shr استفاده کردم و راضی نبودم میخواستم بدونم میتونم جلسه بعد از دستگاه دایود استفاده کنم؟ پوستم روشن و مو های ضخیمی دارم

  • mohammadkia گفت:

   سلام بله مشکلی ندارید ولی توصیه ما به شما دستگاه الکساندرایت جندلا جنتل مکس پرو هست

 • مینو گفت:

  سلام,دستگاه سلن ۲۰۱۸ چطوره؟ایا مناسبه؟دخترم تقریبا پوست تیره ای داره وچهارجلسه کل بدن لیزر کرده ولی پوست دست وبازو خراب شده و دون دون قرمز شده نمیدونم چیکارکنم

 • جانا گفت:

  سلام ببخشید من پوست روشن با موهای تیره وضخیمی دارم
  خواستم بدونم چه نوع لیزری انجام بدم تاثیر بهتری داره؟

 • sepid گفت:

  سلام خسته نباشید. برای موهای نازک و پرزی از چه دستگاهی استفاده میشه؟ من واسه لیزر رفتم دکتر اما قبلش بهم میگفتن باید کاملا شیو کنی. منه نادون موهای نازکم رو شیو کردم وقتی دکتر دیدن گفتن اصلا این موها مناسب لیزر نیس. نتیجه عکس میده.درصورتی که خیلی جاها دیدم حتی موهای پرزی هم میبرن. جریان چیه؟ و چطور باید از شر موهای نازکم خلاص بشم. ممنون میشم جواب بدید

 • نرگس گفت:

  سلام من پوستم روشن و موهای ضخیم و تیره دارم ، دستگاه الکساندریت سایناشور اپوچی برام مناسبه؟

 • Farzaneh گفت:

  سلام خسته نباشید, من پوستم تیره هست و موهام ضخیم و تیره هستن,لیزر دایود برام مناسبه؟

 • Mahtab گفت:

  سلام، خواستم ببینم دستگاه لیزر لوترونیک بهتره یا کندلا؟

 • ترانه گفت:

  سلام خسته نباشید من پوستم گندمی هست نه سبزه ام نه خیلی روشن موهای بدنم هم خیلی ضخیم و یا خیلی نازک نیست . چه دستگاهی استفاده کنم برای لیزر بهتره ؟؟

 • ملیکا گفت:

  سلام ببخشید دستگاه shR دستگاه مناسبی برای لیزر هست ؟؟

 • ملیکا گفت:

  سلام ببخشید دستگاه sHR مناسب لیزر هست؟

 • sanaz گفت:

  سلام و وقت بخير
  پوست من سبزه ست
  ميتونم از دستگاه alex duetto 2018 استفاده كنم
  از اين دستگاه اطلاعي دارين

  • mohammadkia گفت:

   دستگاه الکس یگ خوبه بایدببینید اون دستگاه یگ داره یا خیر چون اگر با الکس خالی بزنید پوستتون می سوزه

 • کیانا گفت:

  سلام میشه دستگاهی رو معرفی کنید تا هم لیزر کنه هم پوست بیکینی رو روشنترکنه ؟ امکان داره بعد موهای زائد روشی رو با لیزر برای روشن شدن انجام داد اگه میشه لطفا اسمشو میگین که با چه دستگاهیه ممنونم

 • نغمه گفت:

  سلام.وقت بخیر.من ۵ جلسه لیزر الکس کندلا کردم و ۳ جلسه اخر رو اپوجی زدم.اما هنوز نتیجه کامل رو نگرفتم.به من گفتند اپوجی قوی تر و بهتره!
  حالا هم یه دستگاه جدید اومده به نام هندپس موتوس. در کل کدوم دستگاه از همه بهتره؟برای پوست سفید با موی ضخیم. و اینکه من تا چند جلسه دیگه میتونم لیزر کنم؟؟

  • mohammadkia گفت:

   دستگاه الکساندرایت کندلا بهترین دستگاه برای نوع پوستی ایرانی هست و بهترین نتیجه رو در لیزر موهای زائد داره

 • فاطیما گفت:

  سلام من پوستم گندمی هستش و موهای قسمت بازو و رون پام یکم کرکی هست بنظرتون میشه لیزر کنم؟!

  • mohammadkia گفت:

   سلام کلا توصیه میشه موی کرکی رو لیزر نکنید
   ولی اگر لیزر کنید یکم بیش تر طول میکشه تا از بین بره

 • M.A گفت:

  سلام، من پوست سفید و موهای روشنی دارم 6جلسه از الکس آپوجی استفاده کردم و 1جلسه کندلا که به نظرم نتیجه بهتری داشت اما دفعه آخر بهم گفتن چون موهای روشنی داری همون الکس اپوجی بهتره. درسته؟

 • Zaalf گفت:

  سلام خسته نباشین
  ببخشید میشه نظرتونو درباره دستگاه soprano ice platinum 2018 بدونم؟! ممنونم

  • mohammadkia گفت:

   متاسفانه اطلاعی نداریم

   • Sima گفت:

    سلام. من پوستم تیره و سبزه هستم و ۸ جلسه لیزر shr انجام دادم ولی ۲ ماه وقت نکردم برم لیزر و کل موهای صورتم برگشت و ضخیم. قبلا فقط چانه زائد داشتم اما چون کل صورتمو شیو کردم ۳۰ درصد زائد هم در آوردم متاسفانه! حالا طی تحقیقی که راجب لیزر داشتم گفتن دایود برام مناسبه. و برای اطمینان خاطر و اینکه پوستی فوق العاده حساس و دارای جوش و جای جوش و لک هستم.میخوام بهترین لیزر را انجام بدهم. ممنون

 • نسیم گفت:

  سلام.دستگاه الکساندرایت دکا کارایی خوبی داره یا مناسب نیس؟؟

 • سميرا گفت:

  سلام ببخشيد ميشه بگيد بين دستگاه الكس دايود٢٠١٨ودستگاه دايود پلاس ٢٠١٨كدام بهتره؟

 • الهه گفت:

  سلام پوست من گندمگون هست و موهای تیره و زیرپوستی زیادی دارم چه دستگاهی برای من مناسب هست؟

 • mahsa گفت:

  سلام میخواستم ببینم دستگاه پلاتینیوم خوبه برای لیزر موهای زائد؟؟؟

 • فهیمه گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید من لیزر با دستگاه الکساندرایت دکا میرم. میخواستم ببینم فایده داره یا نوع دستگاه رو عوض کنم؟کندلا بهتره یا اسکلپیون

 • kayhan گفت:

  سلام ممنون از وقتی که میزارید. خواستم بدونم لیزر دایود آریاس چطوره؟ میخوام برا کلینیک خریداری کنم بهم معرفی شده

 • kayhan گفت:

  سلام ممنون از وقتی که میزارید. نظرتون در مورد کارایی و کیفیت ساخت دایود آریاس چیه؟ برا خرید بهم معرفی شده

 • رها گفت:

  سلام
  من یک سال و نیم از لیزر دایود استفاده کردم موهام نازک شدن اما هنوز درمیاد و هر ماه باید لیزر میکردم مشکل هورمونی هم ندارم میخواستم بدونم الان الکس بزنم بهتره یا دیگه جواب نمیده و بهتره اصلا نزنم

 • قالی شویی گفت:

  ممنون از شما دوست عزیز جواب تمام سوالهامو گرفتم

 • Pary گفت:

  سلام میخواستم بدونم بادستگاه دایو۲۰۱۷ نتیجه میگیرم من موهای ضخیم و مشکی دارم و پوستم هم روشنه اگر نتونستم از دستگاه الکساندرااستفاده کنم دایو بهم جواب میده؟

 • فاطيما گفت:

  سلام ، من دوس داشتم دوره هاي اموزش ليزر رو ببينم … رشته ي دانشگاهيم هم مهندسي بوده و كاملا به پزشكي بي ربط !
  بنظر شما امكانش هست؟ و هزينه اش حدودا به چه صورته ….؟

 • Mohana گفت:

  سلام و قت بخیر من پوست روشن و موهای ضخیم و مشکی دارم.بنطرتون چ نوع لیزری برای من مناسبه؟

 • الی گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم توی کرج هم شعبه دارین یا فقط توی تهرانین؟

 • رز گفت:

  سلام خسته نباشید، ببخشید من میخوام برم لیزر ولی موی زیر پوستی دارم گره خورده زیر پوستم، اونا از بین میره؟ چجوری درمیاد اونا

 • شادی گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من میخوام لیزر کنم اما موی زیر پوستی دارم که گره خورده زیر پوستم اونا از بین میره؟

 • yasemin گفت:

  سلام. ببخشید دستگاه دایود ویکینی fda مجوز 2018 چطور دستگاهی هست من پوستم گندمی روشن هست و بنظرتون این دستگاه کارکردش خوبه؟ پیش یکی از بهترین دکتر فوق متخصص پوست هست این دستگاه و تو شهرمون متاسفانه فقط دایود هست اصلا الکساندریت نداره

 • شراره گفت:

  پوستم روشن و تیره هستش،،ب نظرتون دستگاه الکساندرایت اسکلاپیون خوبه؟؟

 • عاطفه علیزاده گفت:

  سلام مدل مدیو استار لیزر الکساندریت برای پوست سبزه مناسبتره آیا؟

 • زهرا گفت:

  سلام دستگاه الکساندرایت کلاریتی خوبه برا لیزر؟

دیدگاه خود را ثبت کنید