درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

تاثیر مصرف الکل و دخانیات بر کاشت مو

By آگوست 13, 2018 No Comments

مصرف دخانیات بعد از کاشت مو

با توجه به این که کاشت مو یکی از اقدامات مربوط به زیباسازی است لذا باید به مصرف دخانیات بعد از کاشت مو به صورت ریشه ای توجه داشت. در سال های اخیر توجه مردم به مسئله زیبایی بیشتر شده و کاشت مو یکی از اقداماتی است که در این زمینه انجام می شود. متاسفانه مسئله ریزش مو از جمله مواردی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. هر گونه مشکلی که زیبایی انسان را به خطر بیاندازد باید با جدیت نسبت به رفع و درمان آن اقدام نمود و این مسئله در مورد طاسی سر بیشتر اهمیت دارد زیرا از طرفی درمان آن به زمان طولانی تری نیاز دارد و از طرف دیگر امروزه مصرف دخانیات به شدت بر ریزش مو تاثیر می گذارد.

-دخانیات-بعد-از-کاشت-مو-600x399 تاثیر مصرف الکل و دخانیات بر کاشت مو

پیشرفت علم و تکنولوژی روش های مختلفی را جهت درمان ریزش مو و طاسی سر در اختیار بشر قرار داده اند اما بر طبق گزارشات به دست آمده از متخصصان پوست و مو مشخص شده است که عمل کاشت مو بهترین و ماندگارترین تاثیر را به دنبال خواهد داشت. زمانی که شما جهت درمان ریزش مو به پزشک مراجعه می کنید در درجه اول با کمک معاینه و همچنین بررسی نتایج آزمایش سعی می کند تا علت بیماری را یافته و نسبت به درمان آن اقدام نماید اما بالاخره این حقیقت وجود دارد که در برخی بیمارها به دلیل ارثی بودن ریزش مو، عدم تاثیر دارو و یا رژیم های غذایی و… هیچ روشی به جز کاشت موی سر جواب نخواهد داد به همین دلیل است که باید در اولین فرصت کاشت مو را شروع کنند. اما نباید فراموش کرد مصرف دخانیات بعد از کاشت مو همچون سمی است که تمام زحمات و هزینه ها را به هدر خواهد داد.

-مصرف-دخانیات-بر-کاشت-مو-600x375 تاثیر مصرف الکل و دخانیات بر کاشت مو

عوامل شکست کاشت مو

برخی افراد گمان می کنند بعد از عمل کاشت مو شرایط موی سر آن ها همانند قبل بوده و به همان طریق با موهای پیوند زده برخورد می کنند. اما  عدم آگاهی ان ها در مورد مراقبت از کاشت مو منجر می شود که علی رغم هزینه های انجام شده، این روش درمانی نیز با شکست روبرو شود. عواملی من جمله عدم مراقبت بعد از کاشت مو، عدم رسیدگی به موها، نداشتن رژیم غذایی مناسب، شستن نادرست موها، استفاده از مواد آرایشی در مدت ممنوعه بعد از کاشت مو، مصرف دخانیات بعد از کاشت مو، و مصرف الکل بعد از کاشت مو و… از مواردی هستند که باعث می شوند کاشت موی سر به شکست منجر شود. به این معنا که حتی اگر متد کاشت مو در بهترین کلینیک ها تحت نظر بهترین متخصصین انجام شود باز هم اگر شما به درستی مراقبت های لازم را به عمل نیاورید، هزینه شما هدر رفته است.

تاثیر مصرف دخانیات بر کاشت مو

زمانی که پزشک متخصص به شما پیشنهاد می کند برای درمان طاسی سر به سراغ عمل کاشت مو بروید، شما باید اطلاعات خود در مورد این روش و همچنین اقداماتی که باید جهت مراقبت قبل و بعد از کاشت مو انجام دهید افزایش دهید. یکی از این موارد، تاثیر مصرف دخانیات بر روی میزان موفقیت روش کاشت مو است.

آموزش های پزشکی به ویژه در سال های اخیر بر روی ارتقا سطح آگاهی مردم در مورد مضرات استفاده از دخانیات همانند سیگار، تریاک، قلیان و مشتقات این هاست. بر هیچ کس پوشیده نیست که استعمال این مواد همانند سمی ذره ذره ریه ها را از بین برده و منجر به اختلالات تنفسی و حتی سرطان دستگاه تنفس خواهد شد. اما آیا می دانید که استفاده از دخانیات یکی از عوامل مهم در ریزش مو به حساب آمده و لذا مصرف دخاینات بعد از کاشت مو در واقع قبول شکست عمل انجام شده است؟ به موارد زیر با دقت توجه داشته باشید:

  • با مصرف دخانیات بعد از کاشت مو، نیکوتین وارد بدنتان خواهد شد و می دانید که این ماده مضر، اجازه نمی دهد اکسیژن کافی به سلول های بدن برسد. لذا زمانی که شما کاشت موی سر را انجام می دهید باید موهای پیوند خورده در بهترین شرایط قرار گیرند تا پیوند با موفقیت انجام شود. یکی از مواد حیاتی برای ریشه مو اکسیژن است. اگر بعد از کاشت مو سیگار، قلیان و.. استعمال شود فولیکول مو به دلیل فقدان اکسیژن از بین رفته و در نتیجه پیوند مو شکست می خورد.
  • لازم به ذکر است که مصرف دخانیات بعد از کاشت مو بر روی کیفیت و سلامت بافت مو هم تاثیر می گذارد و با توجه به این که در متد کاشت مو جابجایی موها از محل اصلی به محل دریافت کننده است لذا این موها به دلیل این که سست هستند زودتر کیفیت خود را از دست خواهند داد.
  • همچنین در روش کاشت مو باید به سلامت منطقه دهنده نیز توجه داشت. هر چه زودتر زخم ها التیام پیدا کند دوره درمان و رسیدن به نتیجه مطلوب کوتاه تر خواهد شد. اما مصرف دخانیات بعد از کاشت مو این دوره را طولانی خواهد کرد. از طرفی نباید فراموش کرد که استفاده از دخانیات پوست سر را نازک می کنند در نتیجه پوست سر در قسمت دهنده و گیرنده حساس تر شده و بیشتر مستعد بیماری های عفونی خواهند شد.
  • همچنین در محلی که کاشت مو انجام می شود باید جریان خون به صورت ایده آل برقرار باشد تا نیاز موهای پیوند زده تامین گردد. اما مصرف دخانیات بعد از کاشت مو به دلیل این که منجر به گرفتگی و تنگ شدن عروق خونی می شوند، شدت جریان خون را کم خواهند کرد. این بدترین اتفاقی خواهد بود که در پیوند مو می تواند رخ بدهد.

تاثیر مصرف الکل بعد از کاشت مو

-مصرف-الکل-بعد-از-کاشت-مو تاثیر مصرف الکل و دخانیات بر کاشت مو

متاسفانه برخی از افراد به مصرف الکل اعتیاد دارند اما لازم است بدانند که در کاشت موی سر از چند هفته قبل تا چند هفته بعد از عمل نباید از مشروبات الکلی استفاده کنند. مهمترین و مضرترین تاثیر مصرف الکل بعد از کاشت مو، خطر خونریزی است. همه ما می دانیم که در زمان خونریزی، سلول های خون به هم متصل شده و از طریق ایجاد لخته خون باعث توقف خونریزی می شوند اما با مصرف الکل بعد از کاشت مو و ورود اتانول به خون مانع از این اتصال شده و خون منعقد نمی شود. لذا در عمل کاشت مو هم قبل و هم بعد از عمل نباید الکل مصرف کنید در غیر این صورت زخم ها به دلیل خونریزی زیاد بهبود پیدا نکرده و عمل کاشت مو با شکست روبرو خواهد شد. از طرفی خطر بروز عفونت در زخم هایی که باز بوده و لخته خون ندارند بیشتر خواهد شد.

 

 

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا