درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

بهترین تغذیه بعد از کاشت مو تا کسب نتایج عالی

By آگوست 11, 2018 No Comments

تغذیه بعد از کاشت مو

آمار به دست آمده نشان داده است که در سال های اخیر تعداد متقاضیان برای کاشت مو زیاد شده است و این بدان معناست که ریزش مو در افراد سیر صعودی داشته است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که مسئله ریزش مو همواره وجود داشته است اما چرا در سال های اخیر تمایل مردم به کاشت مو بیشتر شده است؟ این استقبال مردم نشان دهنده اهمیت بیشتر آن ها به زیبایی است.

-بعد-از-کاشت-مو بهترین تغذیه بعد از کاشت مو تا کسب نتایج عالی

ریزش مو هم در زنان و هم در مردان رخ می دهد اما آمار در مردان بیشتر است در نتیجه این عارضه بر اعتماد به نفس مردان بیشتر تاثیر می گذارد زیرا بانوان می توانند موی خود را پنهان کنند اما مردان نه. حضور در جامعه، جمع کاری و دوستان و… با سر کم مو منجر به خجالت می شود. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های مختلفی برای درمان این عارضه وجود دارد که تحقیقات نشان داده است در میان همه آن ها، روش کاشت مو بهترین تاثیر را خواهد داشت.

نحوه انجام کاشت مو

کاشت موی سر در سال های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. درست است که این روش زمان بر است اما تاثیر ماندگاری دارد. متدهای کاشت مو متنوع بوده و در زمان انجام عمل بسته به نظر پزشک و شرایط بیمار از روشی استفاده می شود تا کاشت موی مناسب انجام شود. اما کلیت کار به این صورت است که باید موی فرد همراه با فولیکول بانک مناسب (برای مثال از پس سر) برداشته شده و در محل طاسی کشت شود. این کار باید با ظرافت هر چه تمام انجام شود به گونه ای که در حین استخراج و کاشت مو، آسیبی به ریشه مو وارد نشود. از زمانی که کاشت موی سر انجام می شود فرد باید تحت نظر پزشک، مراقبت هایی را داشته باشد تا نهایتا کاشت موی مناسب و ایده آل عملی شود. یکی از این مراقبت ها، تغذیه و رژیم غذایی است.

-تغذیه-بعد-از-کاشت-مو-600x300 بهترین تغذیه بعد از کاشت مو تا کسب نتایج عالی

اصول تغذیه بعد از کاشت مو

شاید دانستن این مطلب برای شما هم جالب باشد که نوع رژیم غذایی مورد استفاده بعد از کاشت مو بر روی موفقیت آن تاثیر می گذارد. لذا بر این دانستیم در این زمینه مطالبی را بیان کنیم. لازم است چند نکته را مد نظر داشته باشید:

  • آب کافی بنوشید.

حتما بعد از کاشت موی سر در رژیم غذایی خود نوشیدن آب کافی را لحاظ کنید. شما می دانید که نوشیدن آب و مایعات کافی برای سلامت پوست و مو ضروری است. هر چه میزان آب بیشتری مصرف شود، خون رقیق تر شده و با توجه به این که جریان خون بیشتر می شود لذا خون بیشتری به فولیکول مو رسیده و همین تغذیه بعد از کاشت مو کمک می کند تا موی پیوند زده تثبیت شده و عمل کاشت مو با موفقیت انجام شود.

  • فعلا غذاهای پرچرب استفاده نکنید.

مصرف غذاهای پرچرب بر روی سلامتی بدن تاثیر می گذارد که یکی از این موارد، تاثیر بر روی سلامتی مو تغذیه بعد از کاشت مو است. توجه داشته باشید که چربی زیاد، برای مو مناسب نبوده و منجر به آسیب به بافت مو می شود. حال در روش کاشت مو، با توجه به جایجایی هایی که انجام می شود فولیکول مو حساس تر بوده و در نتیجه چربی غذا زودتر به موهای کاشته شده آسیب می زند لذا تا مدتی بعد از کاشت مو و به ویژه در هفته اول، از غذاهای پرچرب استفاده نکرده و حتی از غذاهایی همانند سالاد، میوه جات، سوپ و… استفاده کنید

-انجام-کاشت-مو-600x351 بهترین تغذیه بعد از کاشت مو تا کسب نتایج عالی

  • مصرف آهن را فراموش نکنید.

آهن مهمترین عنصر در خون سازی بدن است. این عنصر هم در خون سازی نقش داشته و هم این که اکسیژن کافی را به سلول های بدن می رساند که این دو مورد، تضمین کننده موفقیت در کاشت مو هستند. حتما بعد از کاشت موی سر از قرص های آهن استفاده کنید. تحقیقات پزشکی ثابت کرده است که کمبود آهن یکی از مهمترین دلایل ریزش مو است و با توجه به این که بعد از کاشتن مو فولیکول ها خیلی حساس هستند در نتیجه نباید بدن شما فقر آهن داشته باشد.

  • به اندازه کافی از ویتامین ها استفاده کنید.

علم پزشکی ثابت کرده است که ویتامین ها مهمترین مواد در سلامت پوست و مو هستند. برای مثال ویتامین های گروه B  نقش مهمی در رشد و تقویت مو دارند. در روش کاشت مو با توجه به این که جابجایی مو از فولیکول انجام می شود لذا باید بعد از اتمام کار حتما از ویتامین ها استفاده شود تا ریشه مو تقویت شده و تثبیت گردد. البته از مواد غذایی حاوی ویتامین C هم استفاده شود زیرا این ویتامین باعث می شود پوست سر زودتر ترمیم گردد.

  • میزان شکر و قند رژیم غذایی خود را کم کنید.

زمانی که مواد قندی مصرف می کنید خون باید انسولین تولید کند تا این قند صرف شود. زمانی که قند زیاد شود طبیعتا انسولین هم زیادتر خواهد شد. به جز این که زیاد شدن انسولین در خون منجر به مقاومت بدن به آن می شود، انسولین زیاد منجر به ریزش مو می شود. شاید دقت کرده باشید که اکثر افراد دیابتی دچار طاسی مو نیز می شوند. لذا با توجه به این که در عمل کاشت مو  ریشه های مو خیلی سست هستند لذا نباید مواد قندی داخل رژیم غذایی زیاد باشد که منجر به افزایش انسولین و در نتیجه ریزش موهای کاشت شده گردد.

-کاشت-مو-600x403 بهترین تغذیه بعد از کاشت مو تا کسب نتایج عالی

  • از پروتئین کافی استفاده کنید.

در ساختار مو کراتین وجود دارد که این ماده از گروه پروتئین هاست. به همین دلیل است که همواره باید در تغذیه بعد از کاشت مو از پروتئین کافی استفاده نمود تا تارهای مو بتوانند کراتین کافی را به دست آورده و در نتیجه بنیه آن ها تقویت شود. حال در کاشت مو به دلیل این که موها سست هستند، نیاز به پروتئین بیشتر می شود لذا بعد از عمل کاشت مو حتی تا مدتی در رژیم غذایی خود از پروتئین کافی استفاده کنید. با این کار نه تنها به تثبیت مو کمک کرده اید بلکه ساختار مو قوی شده و کاشت مو با موفقیت انجام می شود.

برای تماس با مشاورین کلینیک زیبایی آریا می تونید زیر همین پست سوالان خود را مطرح کنید

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا