کشیدگی ردیف و محتوا

عوارض لیپوساکشن

لیپوساکشن (liposuction) یک مدل از جراحی زیبائی برای از بین بردن توده های چربی در افراد چاق و دارای اضافه وزن می باشد. این نوع جراحی شامل خارج کردن چربی با استفاده از کانولای متصل به پمپ تخلیه کننده میباشد،  که دارای عوارض بسیار زیادی است. در صورتی که شما به دنبال کم کردن وزن و سایز خود هستید در ادامه با ما همراه باشید.

یکی از مهم ترین مهم ترین موضوع در مورد لیپوساکشن این است که این جراجی نمی تواند روش مناسبی برای درمان چاقی باشد. لیپوساکشن صرفا برای افرادی که وزن نسبتا متعادلی دارند ولی بدنشان شکل و فرم مناسبی ندارد، توصیه می شود. با این حال باز هم به علت وجود عوارض جانبی در این از عمل زیبائی بهتر است که اشخاص برای شکل و فرم دادن به اندامشان از روش های دیگری به جز لیپوساکشن استفاده نمایند.

یکی از روش های نوین و مدرن برای کاهش وزن که شامل هیچ یک عوارض جانبی لیپوساکشن برای بیمار نمیباشد، لاغری با استفاده از دستگاه کولتک است. که با ارائه رژیم بدون گرسنگی توسط پزشک متخصص میتوانید در کمترین زمان ممکن به وزن ایده آل خود برسید.

آیا عمل لیپوساکشن موجب کاهش وزن می شود؟

11-6-300x200 خطرات لیپوساکشن

 

 

خیر! لیپوساکشن هرگز باعث کاهش وزن در افراد نمی شود و فقط باعث کم کرد سایز و متناسب شدن اندام بدن می شود، پس بنابراین برای کسانی که چاق هستند اصلا توصیه نمی شود، چون هرگز به وزن ایده آل و اندام مناسب برای خود نمی رسند. این روش بیشتر برای کسانی که وزن مناسب دارند ولی در بعضی از قسمت های بدنشان توده های چربی وجود دارد که با ورزش و رژیم غذایی به راحتی از بین نمی رود، مناسب میباشد. ولی باز هم پزشکان بسیاری توصیه می کنند که تا حد امکان از این عمل جراحی استفاده نکنید زیرا که عوارض بسیار زیادی مخصوصا برای کسانی که پوستشان شل می باشد، دارد.

عوارض برداشتن چربی به روش لیپوساکشن

برداشتن چربی به روش لیپوساکشن عوارض و خطرات زیادی دارد و فقط باید در موارد خاص از جمله هنگامی که بیمار به علت چاقی در حالت خفگی قرار گرفته است انجام شود. از جمله عوارض خاصی که این روش از جراحی به همراه دارد عبارت است از:

  • ورم ناشی از ایجاد حفره در بدن که معمولا این ورم ماندگار است.
  • سوختگی که به خاطر حررات بالایی که بدن داده می شود تا چربی ها ذوب شوند و سپس تخلیه شوند.
  • زخم های طولانی مدت که در اثر عمل لیپوساکشن ایجاد می شود.
  • صدمه های مکانیکی به ناحیه ایی که عمل شده است مانند شکم، ران، باسن، سینه.
  • صدمه به عروق لنفاتیک
  • ایجاد فرو رفتگی در بافتی که چربی آن برداشته شده است.

اگر شخصی که عمل ساکشن را انجام داده است، بعد از عمل رژیم غذایی نداشته باشد، چربی باز می گردد و ایجاد توده های چربی یکی از عوارضی است که فرد بعد از عمل به آن دچار می شود.

agnlc1dgsc83-300x159 خطرات لیپوساکشن

چه اتفاقاتی  بعد از عمل لیپوساکشن رخ می دهد؟

افرادی که قصد انجام دادن عمل لیپوساکشن را دارند، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشند:

1- ترشح بد بو از محل سوراخ ها در بدنتان 2- ورم بسیار زیاد که حتما برای کنترل این ورم باید از گن استفاده کنید. معمولا این ورم تا چندین ماه بعد از عمل ادامه دارد .3- درد بعد از عمل شدید خواهد بود و در ضمن کبودی پوست میتواند زیاد باشد .4- پوست بدنتان بسیار شل می شود.ئو

 

دیدگاه خود را ثبت کنید