درخواست مشاوره

تماس با ما

دلایل رشد مو در چانه خانم ها

یکی از معضلاتی که بعضا خانم ها با آن مواجه هستند، رشد مو در چانه است. حتما خود شما با این مشکل روبرو بوده و یا این که با افرادی برخورد داشته اید که از این عارضه رنج می برند. صورت تمامی خانم ها دارای موهای زائد است اما این مسئله زمانی زجر آور خواهد شد که تراکم موها در قسمتی بیشتر از قسمت های دیگر باشد. برای مثال رویش مو در چانه باعث می شود که نمایی همانند ریش در صورت خانم داشته باشد در نتیجه این افراد باید زودتر از حالت عادی صورت خود را اصلاح کنند. همان گونه که می دانید در هر بار اصلاح صورت، پوست به شدت ملتهب شده و همین عامل بر روی شادابی آن تاثیر می گذارد. لذا در افرادی که دچار عارضه رشد مو در چانه هستند بهتر است لیزر موهای زائد صورت در کلینیک زیبایی را انجام دهند. با این عمل پس از مدتی تقریبا این موها ریشه کن شده و یا سرعت رشدشان کم می شود.

-رشد-مو-در-چانه-خانم-ها دلایل رشد مو در چانه خانم ها

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد صورت

صورت انسان لطیف ترین پوست را دارد لذا در کلیه روش های زیباسازی باید توجه داشته که کمترین آسیب به پوست وارد شد. برای مثال اگر قرار است رویش مو در چانه خود را به کمک لیزر درمان کنید توجه داشته باشید که این عمل باید با دقت زیاد انجام شده و حتی بهتر است این کار را به متخصصین خود بسپارید چرا که در این صورت مطمئن خواهید بود آسیبی به پوست خود وارد نخواهید کرد. در روش لیزر موهای زائد ابتدا پالس نوری و یا امواج لیزر به موهای چانه تابیده شده و پس از رسیدن به فولیکول مو به حرارت تبدیل می شود. این گرما منجر به سوختن ریشه مو شده و بعد از مدت درمانی مشخص رشد مو در چانه به شدت کند خواهد شد. اما آنچه لازم است همه خانم ها از آن اطلاع داشته باشند این است که مسلما رویش مو در چانه به دلایل مختلفی رخ می دهد که تا زمانی که دلیل اصلی رفع نگردد، غالبا لیزر درمانی تاثیری نخواهد داشت چرا که عامل محرکه رشد همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد به همین دلیل لازم دانستیم.

عوامل موثر بر رشد مو در چانه

هر عارضه ای که در ظاهر فرد بروز می کند نشان دهنده وجود عارضه هایی در درون بدن است. همین مسئله رویش مو در چانه نیز به دلایل مختلفی رخ داده و به محض رویت این عارضه حتما باید به متخصص مراجعه کنید. در این قسمت به برخی از دلایل مهم این مشکل اشاره خواهیم کرد:

  • عدم تعادل هورمون های بدن

مهمترین عاملی که بر رشد مو در چانه تاثیر می گذارد، افزایش هورمون های مردانه در بدن خانم هاست. این تغییرات هورمونی در دوران مختلف من جمله بارداری، یائسگی، تغییرات شرایط روحی بدن و… رخ خواهد داد. به هم خوردن تعادل هورمون های بدن عارضه های روحی و جسمی را به دنبال خواهد داشت که رویش مو در چانه یکی از همین عارضه هاست. در چنین شرایطی ابتدا باید روش های درمانی جهت برقراری تعادل بین هورمون ها را به کار گرفت و نهایتا لیزر موهای زائد یکی از روش های موثر در ریشه کن کردن این موها خواهد بود

-موهای-زائد-صورت دلایل رشد مو در چانه خانم ها

  • ابتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک

یکی از بیماری هایی که ممکن است خانم ها به آن مبتلا شوند، سندروم تخمدان پلی کیستیک است که یکی از نشانه های ظاهری تایید کننده این بیماری، رشد مو در چانه است. به این معنا که اگر با دیدن این علامت در کنار علائم دیگر همانند قاعدگی نامنظم، کاهش وزن، ناباروری و… باید شک کنید که به سندروم تخمدان پلی کیستیک مبتلا شده اید. لذا باید در اولین فرصت باید به پزشک متخصص مراجعه نمود. نگران وجود این موها نباشید زیرا با کمک لیزر موهای زائد صورت می توان رویش مو در چانه را کند نمود لذا بیشتر به فکر درمان علت این عارضه باشید.

  • ابتلا به سندروم کوشینگ

عامل دیگری که منجر به رشد مو در چانه می شود ابتلا به سندروم کوشینگ هست که یک بیماری غددی بوده و هورمون کورتیزول را در بدن زیاد می کند. این بیماری عوارض مختلفی را به دنبال خواهد داشت که بیشتر بر روی زیبایی فرد تاثیر می گذارد در کنار شروع رشد موی اضافی در صورت، کاهش وزن، چروک شدن پوست و… را نیز باید به آن اضافه نمود.

  • ابتلا به بیماری های مادرزادی

برخی از بیماری های مادرزادی نیز منجر به رشد مو در چانه خواهد شد. برای مثال زمانی که هورمون های مردانه در بدن کودکان دختر زیاد شود، بیماری هیپرپلازی مادرزادی آدرنال رخ می دهد. این بیماری باعث می شود که در برخی از آنزیم جهش رخ داده و در نتیجه عارضه رشد مو در چانه رخ بدهد که این مشکل را نهایتا با لیزر موهای زائد می توانید درمان کنید. البته چنین بیماری هایی منجر به بیماری های دیگر هم خواهد شد.

  • مصرف داروها

هر دارویی که مصرف می شود عوارضی را برای بدن به دنبال خواهد داشت. برای مثال داروهایی که تعادل هورمون های بدن را به هم می زند می تواند رشد مو در چانه را ایجاد کند. در چنین شرایط قبل از این که به سراغ لیزر موهای زائد صورت بروید ابتدا باید بدانید که عامل محرک که همین داروها هستند باید حذف شود. لذا تا پایان دوره درمان و از بین رفتن اثر دارو از بدن صبرکرده و سپس لیزر را انجام دهید.

  • چاقی و افزایش وزن

در افراد چاق انسولین بیشتری تولید می شود و همین هورمون باعث می شود تولید هورمون های مردانه در بدن هم افزایش یابد. این عوامل دست به دست هم می دهند تا رشد موهای زائد در قسمت های که انتظار ندارید رویت شود. برای مثال رشد مو در چانه از جمله مشکلاتی است که خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. توصیه می شود که قبل از این که به سراغ لیزر موهای زائد صورت بروید ابتدا وزن خود را کاهش دهید تا عامل محرکه تولید هورمون های مردانه در بدن خود را از بین ببرید.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا