درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

دلایل ریزش مو و نیاز به کاشت مو

By جولای 2, 2018 No Comments

موی انسان نیمی از زیبایی صورت را به خود اختصاص داده است و این مسئله در مورد آقایان به حد بیشتری بر روی اعتماد به نفس فرد تاثیر می گذارد چرا که در دوران کم شدن مو، خانم ها می توانند با روسری این عارضه را تا درمان و رشد بهتر موها پنهان کنند. مردانی که با مشکل ریزش مو مواجه می شوند سریعا به دنبال راه حل برای درمان هستند چرا که هر لحظه ریزش مو، آن ها را به کچلی نزدیک کرده و در نتیجه برای ورود به جامعه منزوی خواهند شد. در ادامه به دلایل ریزش مو می پردازیم :

-زیرش-مو-600x466 دلایل ریزش مو و نیاز به کاشت مو

امروزه کاشت مو از جمله روش های متداول در رفع ریزش مو و کمک به رشد مجدد موهاست. اما زمانی که شما به پزشک متخصص برای کاشت مو مراجعه می کنید ابتدا با بررسی وضعیت روحی و جسم شما مشخص می کند که علت ریزش مو چیست و در صورتی که بداند با رفع این مشکل ها باز هم ریزش مو رفع نمی شود، در آن زمان اقدام به کاشت مو خواهد کرد. به همین دلیل است که ابتدا باید از دلایل ریزش مو مطلع شده و نسبت به رفع آن ها اقدام نمود.

دلایل ریزش مو :

-مو-600x260 دلایل ریزش مو و نیاز به کاشت مو

ریزش مو در افراد به دلایل مختلف بروز می کند و در نتیجه پزشک مربوطه ابتدا سعی می کند ریشه مشکل را یافته و ابتدا به رفع آن اقدام نماید. در نهایت در صورتی باز هم ریزش مو ادامه پیدا کد، کاشت مو انجام می گیرد. این دلایل عبارتند از:

 • کمبود پروتئین های بدن

تحقیقات نشان می دهد در صورتی که در رژیم غذایی خود پروتئین کافی نگذارید در عرض چند ماه ریزش مو خود را نشان می دهد.

 • کمبود خونی و کمبود آهن

متاسفانه خانم ها بیشتر با کم خونی مواجه بوده و یک دلیل مهم ریزش مو در خانم ها همین کم خونی و کمبود اهن است.

 • زیاد بودن بیش از حد ویتامین A 

حتما دانستن این مطلب برای شما نیز جالب خواهد بود که در صورتی که این ویتامین در بدن از حد نرمال خود بیشتر شود در نتیجه منجر به ریزش مو می شود.

 • کاهش ناگهانی وزن بدن

افرادی که به سراغ رژیم های غذایی رفته و سعی دارند به صورت فشرده وزن خود را در مدت کوتاهی کم کنند لازم است بدانند که در این صورت مو نازک شده و در عرض 6 ماه ریزش شدید موها اتفاق خواهد افتاد. لذا توصیه می کنیم برای رسیدن به یک وزن مطلوب به هیچ عنوان به سراغ این رژیم ها نروید.

 • استرس های جسمی

برخی از استرس های جسمی همانند بارداری نیز منجر به ریزش مو می شوند که معمولا بعد از تولد فرزند بروز می کند.

 • استرس های روحی

تحقیقات نشان داده است که افراد در زمان استرس های روحی و روانی همانند فوت عزیزان، شکست در کار و… با شروع ریزش مو مواجه می شوند.

 • زمینه های ارثی

جالب است بدانید که علم پزشکی ثابت کرده است حتی ریزش مو نیز ارثی بوده و افرادی که در خانواده خود زمینه ریزش مو در میان افراد را دارند به احتمال قوی خود نیز به این عارضه دچار می شوند.

 • تاثیر برخی از داروها

همان گونه که می دانید داروها دارای عوارض جانبی برای بدن بوده و در برخی داروها این تاثیرات به صورت ریزش مو بروز می کند.

 • استفاده از سشوار و اتو برای مو

آیا می دانید افرادی که زیاد موهای خود را سشوار کرده و یا اتو می زنند به دلیل این که گرما مستقیما به پوست سر و در نتیجه فولیکول مو می رسد بیشتر در معرض ریزش مو قرار دارند؟

 • سیگار کشیدن

متاسفانه افراد زیادی در سال های اخیر به سیگار کشیدن عادت کرده اند و این عمل در کنار تمام عوارض و بیماری هایی که به دنبال دارد، ریزش مو را نیز منجر خواهد شد.

 • کشیدن مو

توجه داشته باشید که خانم هایی که موهای خود را با کش، محکم می بندند به گونه ای که از ریشه مو احساس سوزش می کنند، با دست خود شرایط را برای ریزش مو فراهم کرده اند چرا که به مرور زمان فولیکول مو سست شده و می ریزد.

 • تغییرات آرایشی بر روی مو

افرادی که موهای خود را در فاواصل کوتاهی رنگ، فر، مش و… می کنند در واقع بافت مو را در زمان کوتاهی از بین خواهد برد و این اتفاق باعث ریزش مو می شود.

 • ناهنجاری های خود ایمنی

برخی از افراد به ناهنجاری خود ایمنی مبتلا هستند به گونه ای که سیستم ایمنی بدن سلول و بافت ها را به عنوان عامل بیگانه شناسایی کرده و به آن ها حمله می کند. این اتفاق در مورد مو نیز گاها می افتد.

 • کم کاری تیروئید

در این بیماری هورمون ها ضروری برای رشد و فعالیت بدن تامین نمی شود که همین عارضه ریزش مو را به دنبال خواهد داشت.

 • هورمون های زنانه

هورمون های بدن زنان در طول دوران زندگی تغییر کرده و بعد از یائسگی بیشتر می شود. همین عامل بر روی ریزش مو تاثیر زیاد دارد.

-ریزش-مو-600x347 دلایل ریزش مو و نیاز به کاشت مو

در این مقاله ما دلایل عمده ریزش مو در افراد را افراد بیان کردیم. همان گونه که متوجه شدید در عمده موارد ابتدا باید به رفع دلایل بروز بیماری پرداخت چرا که حتی اگر کاشت مو هم صورت گیرد ولی همچنین دلیل ریزش مو پابرجا باشد، ریزش مو ادامه پیدا خواهد کرد. اما در مواردی از قبیل ارثی مسلما راهی به جز کاشت مو باقی نمی ماند چون زمینه ارثی را نمی توان به جز با کاشت مو درمان نمود.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا