درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

سفید شدن مو و راه های مقابله با آن

By می 8, 2018 No Comments

سفید شدن مو ها به علت کمبود ویتامین ب اتفاق می افتد با خوردن مواد غذایی که منبع این نوع ویتامین می باشد می توان آن را به تاخیر انداخت. یکی از خوراکی ها که حاوی ویتام-شدن-مو سفید شدن مو و راه های مقابله با آنین ب می باشد نان جو می باشد. در این مقاله بیشتر در مورد علت سفیدی موها بخوانید.

 کمبود فلزاتی همچون منگنز ، روی ، تیتانیوم ، آهن و مس از عوامل اصلی در سفید شدن وشکنندگی موهابه حساب می آیند.طبق نظر متخصصان تغذیه ، افراد که دچار سفیدی مو هستند باید میوه هائی همچون سیب،گلابی،هلو و همۀ میوه هائی که سرشار از فلزات گوناگون خصوصا فلز منگنز هستند و نیز مصرف سبزیجاتی همچون سیر ، پیاز ، موسیر و تره که دارای منگنز هستند را در برنامۀ غذائی خود بگنجانند.

مصرف مواد غذائی حاوی مس و منگنز در جلوگیری از سفید شدن مو بسیار مؤثر است.یافته های موجود نشان می دهد در میان داروهای گیاهی ، جوشاندۀ سبوس گندم ، مصرف سنبل الطیب،خوردن روزانه ۱ قاشق مربا خوری از مخلوط پودر سبوس برنج و شکر یا نبات سائیده شده و قرار دادن نان جو در دستور رژیم غذائی نیز در حفظ رنگ مو و کاهش موهای سفید مؤثر است.

مس نیز از جمله عناصری است که می تواند بر پوست و مو تاثیر بگذارد و حتی از سفید شدن مو هم جلوگیری می کند.خوراکی هائی همچون نخودفرنگی ،قارچ ، آجیل ، لوبیا ،عدس ، گوجه فرنگی ، موز ، آلو ، سویا و سیب زمینی از جمله غذاهائی هستند که مقدار قابل توجهی مس را در خود جای داده اند

علت سفید شدن مو

کمبود ویتامین B12،بیماری تیروئید،سیگار کشیدن(سرعت سفید شدن مو در سیگاری ها،چهار برابر افراد غیر سیگاری است)،کم خونی،رژیم های سخت و طولانی مدت،عوامل ارثی،بیماری ها و افزایش گلبولهای سفید خون نیز باعث سفیدی زود هنگام و بیش از حد موها می شود

نان جو

در گیاهان ، فقط برخی از آن ها به دلیل همزیستی با باکتری ها حاوی B12 هستند . ویتامین B12 یکی از ویتامین های پیچیده و بزرگ است که در صنعت فقط از طریق یک باکتری تخمیری تولید میشود که برای غنی سازی غذا و تولید مکمل مورد استفاده قرار میگیرد . ویتامین B12 در اکثر مواد غذایی حیوانی مانند ماهی ، گوشت قرمز ، مرغ ، تخم مرغ ، شیر و محصولات لبنی یافت میشود و این ویتامین B12 موجود در این منابع به طور مستقیم و یا غیر مستقیم از باکتری بدست آمده است . این نوع از باکتری معمولا در روده حیوانات ساکن است . علاوه بر این منابع حیوانی ، برخی از گیاهان نیز حاوی مقدار کمی از ویتامین B12 میباشند . جلبک سبز موجود در آب های شیرین در کنار همزیستی با باکتری ها میتوانند به عنوان یکی از منابع ویتامین B12 معرفی شوند .

همانطور که مطالعه کردید ،نه فقط نان جو بلکه گیاهان نیز به عنوان منبع ویتامین B12 معرفی نمیشوند

 

همین حالا با ما تماس حاصل کنید :

021-71791

مشاوره رایگان پوست و مو

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا