کشیدگی ردیف و محتوا

سن لیزر موهای زائد

یکی از بهترین و جدیدترین راه های رفع مو های زائد، لیزر موهای زائد می باشد ، چه بهتر که دوره نوجوانی بسیار حساس است و مهم ترین زمان برای ساخت اعتماد به نفس است.با استفاده از لیزر موهای زائد می توانید این حس را در خود افزایش دهید و بدنی زیبا داشته باشید. اگر در مورد ظاهر خود ناراحتید و این امر موجب عدم رضایتتان شده است، حتما با والدین خود در مورد اینکه آیا سن لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر مشورت کنید.

Beautician-Giving-Epilation-Laser-Treatment-506159784_2122x1416 سن لیزر موهای زائد ؛ چه سنی مناسب است ؟آیا لیزر موهای زائد در نوجوانان ایمن است؟

پاسخ مثبت است، اما اگر لیزر به درستی انتخاب شود و توسط یک فرد حرفه ای و با تجربه در مراکزی با گواهینامه حرفه ای انجام شود. افراد زیر ۱۸ سال نیاز به حضور والدین در مشاوره اول و رضایت نامه کتبی از پدر و مادر دارند، زیرا خطرات ناشی از لیزر موهای زائد برای نوجوانان همانند بزرگسالان است.

بهترین سن لیزر موهای زائد چه زمانی است؟

حداقل سن برای رفع موهای زائد ۱۴ سال است. اگرچه بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند بعد از زمان بلوغ در پسران و شروع چرخه قاعدگر در دختران این درمان انجام شود. خانم ها باید به ثبات هورمونی برسند و نباید هیچ گونه بیماری مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک داشته باشند.

ممکن است در اوایل سن لیزر موهای زائد موقتی باشد، زیرا در این سنین هورمون ها به سرعت در حال تغییرند و رشد موهای زائد نیز در این سنین افزایش می یابد و ممکن است بیشتر از حد معمول نیاز به درمان باشد که این خود می تواند باعث متحمل شدن هزینه سنگینی شود.معمولا بین سنین ۱۷ تا ۱۹ سالگی بهترین زمان برای رفع موهای زائد است زیرا هورمون های بدن تنظیم شده اند و درمان در این سنین دائمی و موثر است.

ملزومات لیزر موهای زائد

به منظور لیزردرمانی ملزوماتی وجود دارد که باید آن ها را در نظر گرفت:

قبل از شروع درمان از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید خودداری کنید.

به مدت دو هفته قبل از درمان از صندلی های سولار و دستگاه های برنزه کننده پوست استفاده نکنید.

پوست باید تا حدامکان به رنگ طبیعی خود باشد.

از ضدآفتاب های دارای SPF حداقل ۳۰ استفاده کنید. به ویژه بر روی صورت و دست ها

بخش درمان شده به مدت ۲ هفته در معرض نور خورشید قرار نگیرد.

۸ ساعت پس از لیزر درمانی پوست قرمز و حتی ناصاف خواهد بود که کاملا طبیعی است. این عوارض برای تعدا کمی از مراجعه کنندگان اتفاق می افتد.

گاهی تراکم رنگدانه ها بروز می کند که دائمی نیست و ظرف مدت ۶ هفته برطرف خواهد شد. استفاده از ویتامین E برای قسمت های آسیب دیده سرعت بهبود را افزایش می دهد.

ریزش موهای لیزر شده تا ۲ هفته طول خواهد کشید.

عوارض لیزر موهای زائد در سنین نوجوانی

خطرات لیزر در این سنین مانند سنین بزرگسالی است. از جمله عوارض آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تغییر رنگ پوست ( تیرگی و لکه های روشن)

جای زخم و اسکار

دور بودن از نور شدید خورشید قبل و بعد از لیزر موهای زائد

تاول

سوختگی

حساسیت های پوستی

کبودی

عفونت

آکنه های متورم

فولیکولیت

روش های جایگزین لیزر برای رفع موهای زائد در نوجوانان

اپیلاسیون: (روشی دردناک که هیچ وقت هم تمام نمی شود)

شیو: احتمال بروز موهای زیر پوستی وجود دارد و هر چند روز یکبار باید تکرار شود.

کرم های موبر یا اپیلاتورها: احتمال بروز سوختگی به خصوص در پوست های حساس وجود دارد.

الکترولیز: این روش خیلی آهسته است و نسبت به لیزر به جلسلات بیشتری نیاز دارد. احتمال بروز زخم و آبله هم وجود دارد. این روش پرهزینه است.

دیدگاه خود را ثبت کنید