کشیدگی ردیف و محتوا

عوارض لیزر موهای زائد

موهای زائد بر روی بدن انسان در طول دوره زندگی وی وجود داشته و با توجه به این که لیزر موهای زائد در سال های اخیر به عنوان بهترین و موثرترین روش برای حذف موهای اضافی شناخته شده است به همین دلیل با استقبال زیادی از جانب مردم مواجه شده است. همان گونه که می دانید شما زمانی می توانید رشد موهای زائد بدن خود را متوقف کنید که ریشه مو از بین برود و در عوارض لیزر موهای زائد این اتفاق خواهد افتاد. امواج لیزر به پوست تابیده شده و پس از گذر از لایه های پوست به فولیکول مو خواهد رسید. در این زمان لیزر به انرژی گرمایی تبدیل شده و ریشه مو را می سوزاند. با توجه به آنچه گفته شد به مرور زمان موهای زائد ریشه کن شده و پس از چند دوره کمک گرفتن از لیزر موهای زائد بدن رشد موهای اضافی متوقف خواهد شد.

-لیزر-موهای-زائد عوارض و مزایا لیزر موهای زائد چیست

لیزر موهای زائد چه خطراتی و ضرر هایی دارد ؟

با توجه به تحقیقات انجام شده، لیزر موهای زائد بدن هم اکنون در میان تمام روش های موجود برای اصلاح موهای زائد، به عنوان بهترین و موثرترین روش شناخته شده است اما مسلما هیچ روشی کامل نبوده و نقص ها و محدودیت های خاص خود را دارد. در مورد عوارض لیزر موهای زائد برای فرد به وجود خواهد آمد که با توجه به کم بودن این عوارض نسبت به مزایای این روش، به همین دلیل لیزر موهای زائد به عنوان روش کارآمد شناخته شده است. اما به هر حال عوارض ناشی از لیزر موهای زائد بدن عبارتند از:

  • خارش محل لیزر شده

یکی دیگر از عوارض لیزر موهای زائد همان گونه که بارها بیان کرده ایم در روش لیزر موهای زائد باید امواج لیزر از لایه های پوست بگذرند تا به فولیکول مو برسند همین عبور منجر به تحریک پوست و حساسیت آن به خارش می شود. لذا در بین افرادی که لیزر موهای زائد بدن را انجام می دهند بارها دیده شده است برخی از آن ها بعد از لیزر و یا در حین کار، شروع به خارش پوست می کنند که البته زیاد حاد نیست و تحت نظر پزشک برطرف خواهد شد.

  • laseeer عوارض و مزایا لیزر موهای زائد چیستسرخ شدن قسمت تحت درمان

با توجه به تیپ پوستی و همچنین رنگ پوست، ممکن است در زمان لیزر موهای زائد قسمتی از پوست ملتهب شده و ورم کند. علت این سرخی به دلیل تحریک پوست خواهد بود که بدن سعی می کند به دلیل تاثیر لیزر بر سلول های پوست، خون رسانی بیشتری به آن ناحیه داشته باشد تا آسیب ها ار رفع کند. معمولا همان روز یا نهایتا در  روز بعد سرخی پوست بعد از لیزر موهای زائد بدن با مراقبت هایی که انجام می شود، رفع خواهد شد.

  • سوختگی پوست

بارها تذکر داده ایم که لیزر موهای زائد برای افرادی مناسب است که پوست روشن و موهای تیره دارند.که یکی از عوارض لیزر موهای زائد می باشد. هر چقدر پوست تیره شود امواج لیزر باید با شدت بیشتری تابیده شوند تا از پوست بگذرند در این حالت سلول های پوست به شدت آسیب دیده و سوختگی رخ می دهد. به همین دلیل است که افراد با پوست برنزه نباید روش لیزر موهای زائد را برای حذف این موهای اضافی انتخاب کنند.

  • عارضه هیپوپیگمانتاسیون

این عارضه که تحت عنوان کاهش رنگدانه های پوست معروف است در صورت استفاده نادرست از روش لیزر موهای زائد بروز می کند. در لیزر موهای ازد بدن باید امواج لیزر ابتدا از پوست عبور کنند تا فولیکول مو را بسوزانند حال در صورتی که خطایی در لیزر درمانی انجام شود، رنگدانه های پوست تحت حمله لیزر قرار گرفته و در نتیجه از بین می روند در چنین مواردی کاهش رنگدانه های پوست در این قسمت صورت گرفته و پوست روشن تر خواهد شد. که یکی از عوارض لیزر موهای زائد می باشد.

  • عارضه هایپرپیگمانتاسیون

اما دقیقا برعکس مورد قبلی، ممکن است در اثر لیزر موهای زائد بدن، شاهد افزایش تعداد رنگدانه ها در محل لیزر شده باشید. اما این سال برای شما پیش می آید که این مشکل چگونه رخ می دهد؟ رنگدانه های پوست در واقع مانعی در برابر نور هستند تا نور نتواند به لایه های زیری پوست نفوذ کند. حالا زمانی که لیزر انجام می شود، پوست حس می کند تعداد رنگدانه ها کم بوده که امواج لیزر توانسته است به راحتی از پوست عبور کند در نتیجه تعداد رنگدانه ها را بیشتر خواهد کرد. در افرادی که دچار این عارضه پوستی می شوند شاهد وجود لکه های تیره د برخی از قسمت های پوست خواهید بود.

  • ایجاد آکنه های پوستی

بالاخره در متد لیزر موهای زائد با تابش امواج به پوست، سلول های پوست تحریک شده و شروع به تولید چربی زیاد می کنند همین مسئله باعث می شود در برخی از افراد شاهد وجود جوش های چرکی در محل لیزر باشیم. این عارضه در افرادی که تیپ پوستی چرب دارند بیشتر بروز خواهد کرده و تعداد جوش های چرکی بیشتر خواهد شد. به همین دلیل این افراد باید قبل از لیزر موهای زائد بدن حتما مراقبت های لازم قبل و بعد از لیزر را متناسب با نظر متخصص انجام دهد.

  • ایجاد دلمه بر روی پوست

لیزر درمانی اگر چه روشی بسیار مفید و موثر در حذف موهای زائد بدن است اما در صورتی که کوچکترین بی دقتی در اعمال روش صورت گیرد می تواند منجر به عارضه هایی همانند دلمه های پوستی شود. در برخی از افراد به ویژه کسانی که پوست حساسی دارند بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد بخشی از پوست تحت درمان دچار آسیب شده و ابتدا قرمز و  سپس به صورت دلمه رویت می شود. نگران این موارد نباشید زیرا تحت درمان پزشک متخصص رفع خواهد شد.

  • افزایش حساسیت به نور خورشید

با توجه به اینکه در عمل لیزر موهای زائد پوست شما به مدت طولانی در معرض نور لیزر قرار گرفته است لذا پس از آن تا مدتی توان مقابله با نور خورشید را نداشته و سریعا در تماس با نور خورشید آسیب می بیند لذا توصیه می شود بعد از لیزر موهای زائد حتما تمهیدات لازم جهت مقابله با نور خورشید به کار گرفته شود.

کلینیک زیبایی  آریا دارای 6 دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا پلاس آمریکایی (نسل جدید) می باشد . برای مشاوره و رزرو وقت با ما در تماس باشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید