کشیدگی ردیف و محتوا

تاتو یکی از روش های زیبایی در جهان به حساب می آید که متاسفانه امروزه مردم زیادی از عوارض ناشی از تاتو بی خبر هستند. در دهه های گذشته تاتو به عنوان روشی برای ایجاد طرح های مورد علاقه پوستی شناخت شده بود تا این که با کمک پیشرفت علم و فناوری این امکان به وجود آمد که افراد بتوانند از تاتو به منظور زیبایی نیز استفاده کنند. امروزه خانم ها با اهداف متفاوت من جمله زیباتر شدن ابروها، خط لب و… به سراغ این روش می روند ولی متاسفانه آمار نشان داده است که اغلب آن ها از خطرات ناشی از تاتو بی اطلاع هستند.

منشا عوارض ناشی از تاتو

اما اکنون این سوال برای شما پیش خواهد آمد که چرا علی رغم محبوبیت هایی که تاتو در میان مردم به دست آورده است، ما در این مقاله به بررسی عوارض و خطرات آن پرداخته ایم. عامل پدید آورنده معایب تاتو روش اعمال این روش و همچنین تاثیر مواد شیمیایی بر روی بدن است. گزارشات به دست آمده از میزان آگاهی مردم در مورد عوارض ناشی از تاتو نشان داد که سطح اطلاعات مردم کمتر از حد مورد نیازاست. درست است که تاتو روشی بسیار ایده آل برای زیبایی است اما نباید فراموش کرد هر روش زیبایی که سلامت انسان را تحت شعاع قرار دهد، بهتر است استفاده نشود. با توجه به اهمیت این موضوع لازم دانستیم در این مقاله به بررسی معایب تاتو بپردازیم. البته جای نگرانی نیست چرا که با کمک روش های پاک کردن تاتو شما در هر زمان می توانید بدن خود را از این مواد شیمیایی پاک کنید اما آنچه اهمیت دارد شرایط انجام کار و همچنین تاثیر مواد بر بدن است.

46287262_l عوارض ناشی از تاتو و خطرات آنبررسی مهمترین عوارض ناشی از تاتو

هر روش زیباسازی دارای معایب و مزایایی است که افراد باید از تمامی جوانب این روش ها اطلاع داشته و سپس عاقلانه ترین تصمیم را اتخاذ نمایند. خطرات ناشی از تاتو عبارتند از:

  • آلرژی بدن به مواد تاتو

متاسفانه یکی از مهمترین و شایع ترین عوارض ناشی از تاتو حساسیت هایی است که در بدن افراد بروز می کند. قبلا در مواد تاتو سولفید جیوه وجود داشته اعتقاد بر این بود این ماده منجر به حساسیت می شود که امروزه این ماده با مواد گیاهی جایگزین شده اند. به هر حال آلرژی به مواد تاتو به وفور در میان استفاده کنندگان به صور مختلف من جمله قرمزی، تورم، التهاب و… دیده می شود. این تحریکات پوستی می تواند تنها در همان محل تاتو ایجاد شود و یا ممکن است گسترش پیدا کرده و ناحیه وسیعی را مبتلا کند. در صورتی که شما از افراد مبتلا به این نوع آلرژی هستید حتما در اسرع وقت نسبت به پاک کردن تاتو اقدام نمایید.

  • ایجاد عفونت در محل تاتو

تزریق رنگ های تاتو در پوست به کمک یک سوزن انجام می شود به این معنا که در واقع نوعی جراحی سرپایی برای شما صورت می گیرد. در صورت آلوده بودن سوزن، آلوده بودن محیط آرایشگاه، کثیف بودن پوست و… محل تاتو عفونت خواهد کرد. عفونت تاتو از عوارض ناشی از تاتو است که با گذر زمان حادتر خواهد شد لذا در ابتدای رویت علائم باید نسبت به درمان عفونت اقدام کنید. به منظور پیشگیری از بروز این عارضه حتما قبل از انجام تاتو حمام کنید، مطمئن شوید که محیط کار تمیز بوده و آرایشگر از سوزن های استریل موجود در بسته بندی استفاده می کند.

  • -تاتو عوارض ناشی از تاتو و خطرات آنابتلا به بیماری های لاعلاج

متاسفانه در برخی از آرایشگاه ها استاندارهای بهداشتی رعایت نمی شود. در زمان تاتو باید برای هر فرد از سوزن و مواد جدید استفاده شود اما بررخی افراد سودجو که به دنبال کسب منافع بیشتری هستند، در حق مشتریان خود ظلم کرده و از یک سوزن برای چندین نفر استفاده می کنند. در این زمان است که یکی از خطرناک ترین عوارض ناشی از تاتو را شاهد خواهید بود. آیا می دانید اگر یکی از مشتریان به ایدز، هپاتیت و بیماری هایی صعب العلاج مبتلا باشد از طریق همان سوزن عامل بیماری به شما نیز منتقل خواهد شد. در چنین شرایطی حتی پاک کردن تاتو هم مشکلی را حل نخواهد کرد. لذا توصیه ما بر این است که قبل از اقدام به تاتو ابتدا تحقیق کرده و به سراغ افرادی بروید که با صداقت و رعایت اصول ایمنی و بهداشتی خدمات تاتو را برای شما انجام می دهند.

  • تاثیرات روانی

شاید برای شما نیز جالب باشد که از دیگر خطرات تاتو تاثیری است که بعد از اتمام کار بر روی شرایط روحی و اعتماد به نفس فرد می گذارد. بعضا بعد از انجام تاتو به شدت پشیمان می شوند زیرا متوجه می شوند آنچه در ذهن خود داشته اند با آنچه الان شاهد آن هستند کاملا متفاوت است. البته از میان عوارض ناشی از تاتوو این مورد کمترین خطر را دارد زیرا با کمک پاک کردن تاتو می توان دوباره به حالت قبل بازگشت اما بهتر است قبل از این کار در تصمیم گیری خود مطمئن باشید چرا که ممکن  است به عوارضی که در بالا اشاره شد مبتلا شوید در این صورت زیبایی و یا زشتی تاتو برای شما بی اهمیت شده و به فکر درمان بیماری های رخ خواهید بود.

  • مشکل در پاک کردن تاتو

همان گونه که می دانید شما می توانید بعد از مدتی با پاک کردن تاتو شرایط قبلی خود را به دست بیاورید. اما آیا می دانید که این کار در مورد همه رنگ های تاتو یکسان نیست؟ پاک کردن تاتو در مورد برخی از رنگ ها دردسر ساز است. برای مثال پاک کردن رنگ قرمز و حتی سبز و آبی مشکل است. پس باید قبل از انجام تاتو در انتخاب رنگ های مورد نظر دقت داشته باشید. نکته بسیار مهم نحوه پاک کردن تاتو است. درست است که روش های مختلفی برای این منظور وجود دارد ولی در حال حاض لیزر به عنوان بهترین روش شناخته شده است. برخی از روش ها عوارضی را به دنبال دارند. در این زمینه توصیه های پزشکان کلینیک زیبایی آریا را با دقت انجام دهید.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید