درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

عوامل موثر بر قیمت کاشت مو

By جولای 4, 2018 No Comments

آمار نشان داده است که در سال های اخیر  تعداد افراد مبتلا به ریزش مو در حال افزایش است و در این میان عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند. برای مثال بیشتر شدن آلودگی های هواد، افزایش استرس زندگی روزمره، تغییر رژیم های غذایی و… از جمله عواملی هستند که به ویژه در سال های اخیر نقش بیشتری در ریزش مو داشته اند. در این زمان افراد به فکر کاشت مو و قیمت کاشت مو خواهند افتاد.

-کاشت-مو-600x375 عوامل موثر بر قیمت کاشت مو

برخلاف تصور عموم، کاشت مو آخرین روش درمان ریزش مو است نه اولین روش. پزشکان معتقد هستند اگر دلیل ریزش مو ، فاکتورهای قابل درمان باشند ابتدا باید به رفع آن ها پرداخت و در نهایت کاشت مو انتخاب شود. اما به هر حال اگر شما نیز از جمله کاندیدهای کاشت مو هستید، حتما قیمت این روش درمانی برای شما مهم خواهد بود. به طور کلی چندین عامل بر روی قیمت کاشت مو تاثیر می گذارد که حتی در طول سال این فاکتورها نوسان دارند در این مقاله ما به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت:

  • نوع روش مورد استفاده برای کاشت مو

هم اکنون روش های مختلفی برای کاشت مو وجود که من جمله می توان به روش پیوند واحد فولیکول (FUT)، استخراج واحد فولیکول (FEU) و… اشاره نمود. هزینه هر کدام از روش ها براساس تکنیک ها و وسایل مورد استفاده، مواد استفاده شده، میززان پیچیدگی روش و… متفاوت خواهد بود. لذا بخشی از هزینه کاشت مو به این مسئله مربوط می شود.

  • داروهای مورد نیاز در حین کاشت مو

در زمانی که کاشت مو انجام می شود ممکن است به داروهایی همانند بی حسی ها نیاز شود که پزشک معالج میزان استفاده از این مواد را تخمین زده و در هزینه کاشت مو لحاظ خواهد کرد.

  • تعداد قلمه مورد نیاز برای پیوند مو

در برخی از کلینیک ها معیار تعیین هزینه کاشت مو را براساس تعداد قلمه مورد نیاز برای پیوند زدن تعیین می کنند که این روش محاسبه قیمت دو مزیت عمده دارد:

  • شما دقیقا به اندازه همان تعداد قلمه پیوند خورده، هزینه پرداخت می کنید. در نتیجه کسی که به تعداد کمتری قلمه برای کاشت مو نیاز دارد باید هزینه کمتری پرداخت کند.
  • با توجه به اینکه تعداد قلمه ها، هزینه را تعیین می کند در نتیجه پزشک مجبور است دقت بیشتری برای تخمین تعداد قلمه مورد نیاز داشته باشد در این صورت زیاده روی در برداشت مو از منطقه دهنده صورت نمی گیرد.

البته محاسبه قیمت با این روش چندین مزیت دارد که ما در این بخش به دو برتری عمده اشاره کردیم.

  • تعداد جلسه درمانی

اما در برخی از کلینیک ها معیار تعیین قیمت کاشت مو را براساس تعداد جلسات درمانی قرار می دهند. در این روش هر چه تعداد جلسات درمانی  و همچنین مدت زمان هر جلسه بیشتر شود، هزینه درمانی بیشتر می شود. در ایران برخی از کلینیک ها این معیار را برای تعیین هزینه ها قرار می دهند.

-مو-it-600x600 عوامل موثر بر قیمت کاشت مو

  • میزان مهارت پزشک معالج

در کشور تعداد زیادی از پزشکان در زمینه کاشت مو فعالیت می کنند اما از شهرت یکسانی برخوردار نیستند. پزشکان مشهور که در میان مردم و در دیا به خوبی شناخته شده هستند، هزینه بیشتری را دریافت می کنند.

  • استانداردهای کلینیک کاشت مو

تمامی کلینیک هایی که در ایران وجود دارند از نظر میزان خدماتی که به بیمار ارائه می کنند یکسان نبوده و همین عامل بر روی هزینه دریافتی از بیمار تاثیر می گذارد. کلینیک هایی که از بهترین وسایل و تجهیزات استفاده کرده و خدمات خود را براساس آخرین استانداردهای جهانی ارائه می کنند مسلما هزینه بیشتری را از بیمار دریافت می کنند. زیرا بخشی از این هزینه باید صرف نگهداری از وسایل و تجهیزات گردد.

زمانی که کاشت مو تمام می شود و حتی در برخی از افراد بعد از هر جلسه درمان، باید مراقبت هایی انجام شده و برای این منظور به داروهایی نیاز می شود. برای مثال می توان به استفاده از داروهایی اشاره نمود که ضد التهابی بوده و تورم محل کاشت مو را کم خواهد کرد. این عامل نیز قیمت نهایی کاشت مو را تعیین می کند. در افرادی که به مراقبت دارویی بیشتری برای کاشت موی خود نیاز دارند باید هزینه بیشتری را در نظر گیرند.

تمامی فاکتورهای بیان شده به نحوی بر روی قیمت کاشت مو تاثیر گذاشته و نهایتا هزینه ای به بیمار اعلام خواهد شد که در کلینیک های مختلف میزان تاثیر گذاری هر فاکتور متفاوت است برای مثال اگر فاکتوری در یک کلینینک نقش عمده در تعیین هزینه کاشت مو داشته باشد ممکن است همان فاکتور در کلینیک زیبایی دیگر تاثیر کمتری داشته باشد.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا