درخواست مشاوره

تماس با ما

خوشبختانه با ارتقا آموزش اصول حفظ سلامت در جامعه، امروزه دیدگاه مردم نسبت به لاغری بدن تغییر کرده است به گونه ای که تنها به جنبه زیبایی آن توجه نمی کنند بلکه می دانند اضافه وزن چه خطراتی را در آینده برای آن ها به دنبال خواهد داشت. اما از طرفی علی رغم آموزش های ارائه شده و افزایش سطح آگاهی مردم، متاسفانه در کشور شاهد جمعیت چشمگیری از افراد چاق هستیم که اغلب آن ها با توجه به آنچه گفته شد به دنبال رژیم های لاغری سریع برای رسیدن به تناسب اندام هستند.

-بدن-600x450 لاغری بدن و اشتباهات خطرناک برای رسیدن به آن

این واقعیت غیر قابل انکار است که چاقی و اضافه وزن بر روی اعتماد به نفس انسان تاثیر می گذارد. چنین افرادی در زمان ورود به جامعه، مهمانی ها و در میان دوستان همیشه  معذب بوده و س خجالت با آن ها همراه است. لذا برای این که سریع تر بتوانند وزن خود را کاهش داده و به لاغری ایده آل خود دست پیدا کنند به سراغ روش های نامناسب رفته و در مدت کوتاهی عوارضی برای آن ها بروز می کند که حتی فکر لاغری از ذهنشان خواهد رفت. در این مقاله قصد داریم به بررسی مهمترین اشتباهات در پروسه لاغری بدن بپردازیم.

مهمترین و رایج ترین اشتباهات در رژیم لاغری بدن

با توجه به این که آمار نشان داده است در سال های اخیر افرادی برای رسیده به تناسب اندام دچار چه اشتباهاتی می شوند به همین دلیل لازم دانستیم به برخی از مهمترین موارد در این زمینه اشاره کنیم تا گامی به سمت حفظ سلامت مردم کشور داشته باشیم

-غذای-کافی-600x289 لاغری بدن و اشتباهات خطرناک برای رسیدن به آن

  • نخوردن غذای کافی

به جرات می توان یکی از مهمترین اشتباهات در لاغری اندام را نخوردن غذای کافی دانست که بیشتر در خانم ها دیده می شود. افراد گمان می کنند هر چه بیشتر ورزش کرده و کمتر غذا بخورند، زودتر لاغر خواهند شد. اما نباید فراموش کرد که رژیم لاغری باید با هدف رسیدن به اندام ایده آل باشد نه این که زیبایی ظاهر را از بین برده و سلامت شما را به خطر بیاندازد. اگر در طول روز غذای کافی نخورید بدن مجبور خواهد بود چربی ها را ذخیره کند در نتیجه نتیجه معکوس برای شما خواهد داشت.

  • نداشتن صبر و آینده نگری

تمامی متخصصین معتقد هستند که یک رژیم لاغری مناسب برای رسیدن به نتیجه ایده آل، زمان بر خواهد بود. افرادی که می خواهند به تناسب اندام برسند باید از همان ابتدا بداند که اینکار پروسه زمان بری بوده و باید حوصله به خرج دهند. متاسفانه اغلب اوقات دیده شده است که افراد رژیم خود را در میانه راه رها می کنند و ترجیح می دهند به سراغ روش های غلطی بروند که به قول خودشان مسیر میان بر به حساب آمده و می توانند در مدت کوتاه تری به خواست خود برسند. این افراد در آینده هم سلامت جسم و هم سلامت روح خود را از دست خواهند داد چرا که بیشتر روش های سریع لاغری، فشار روانی زیادی را به فرد وارد می کنند.

  • حذف مواد غذایی ضروری بدن

دیده شده است که برخی از افراد چاق خودسرانه موادی همانند کربوهیدرات ها را از رژیم غذایی خود حذف می کنند. با این عمل در واقع شما بدن را از نیاز طبیعی خود محروم کرده اید و به مرور زمان شاهد کمبود مواد غذایی مهم در بدن خود خواهید بود. لاغری نباید به هر قیمت انجام شود چرا که درست است شما به زیبایی ایده آل خود خواهید رسید اما سلامت بدن را از دست خواهید داد. لذا توصیه ما این است که به جای حذف کامل مواد غذایی، میزان مصرف آن ها را کم کنید تا نیاز بدن هم تامین شود.

  • حذف وعده غذایی شام

اگر شما نیز به فکر لاغری بدن هستید حتما برخی افراد به شما این توصیه را داشته اند که وعده غذایی شام را از روزمرگی خود حذف کنید. این افراد معتقد هستند چون بعد از شام تحرکی نداریم لذا مواد غذایی نمی سوزند و در بدن جمع خواهند شد. اینکار به مرور زمان منجر به چاقی می شود. اما شما باید بدانید که رژیم لاغری بدن باید به گونه ای باشد که منجر به تحریک بدن به پرخوری نشود. زمانی که شما شام نمی خورید بدن شما تمام طول شب تا صبح گرسنه خواهد ماند لذا در روز بعد شما گرسنه تر از قبل بوده و پرخوری می کنید. توصیه می شود نه تنها با هدف لاغری بلکه در تمام طول عمر خود شام را در اوایل شب میل کنید تا قبل از خواب بخش عمده ای از آن مصرف شود.

-ورزش لاغری بدن و اشتباهات خطرناک برای رسیدن به آن

  • عدم انجام تمرینات ورزش مناسب

یکی از روش هایی که در زمینه لاغری بدن به شما کمک می کند ورزش است متخصصین معتقد هستند در کنار هر رژیم غذایی مناسب، باید ورزش هم وجود داشته باشد. این دو مکمل هم بوده و کمک می کنند افراد در زمان کوتاه تر و به روش صحیح تری به لاغری  ایده آل خود دست یابند. اما متاسفانه گاها دیده می شود که افراد در انجام حرکات ورزشی اشتباه می کنند. برای مثال روزانه فشار زیادی به ناحیه کمر و پهلوها به منظور لاغری شکم وارد می کنند. این حرکات اگر بیش از اندازه و مکررا انجام شود، آسیب به مهره های کمر را به دنبال خواهد داشت. بنابراین باید همواره حرکات ورزشی را تحت نظر یک متخصص تنظیم کنید.

  • استفاده از داروی لاغری

افرادی که به فکر لاغری بدن هستند در درجه اول به سراغ روش های سریع العمل می روند تا نتیجه را زودتر حس کنند. برای مثال گاها افراد فریب تبلیغات دروغین را خورده و از داروهایی استفاده می کنند که به گفته شرکت تولید کنند، در مدت کوتاهی بهترین نتیجه لاغری را به دنبال خواهد داشت. اما این داروها حاوی مواد غیر مجازی هستند که در بدن تاثیرات و عوارضی را به دنبال خواهند داشت. این مواد حتی از نظر روانی نیز می تواند اختلالاتی را در فرد ایجاد کند. هیچگاه بدون مشورت با پزشک از داروهایی که با آن ها آشنایی ندارید در رژیم لاغری خود استفاده نکنید.

برای مشاوره و دریافت رژیم و برنامه غذایی و استفاده از لاغری سریع با دستگاه های معتبر و تایید شده با مشاوران کلینیک زیبایی آریا تماس حاصل فرمائید

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا