درخواست مشاوره

تماس با ما

لیزر اربیوم چیست؟

لیزر اربیوم، نوعی لیزر پرکاربردی است که در گروه لیزرهای ابلیتیو قرار می گیرد. لیزرهای ابیلیتو، به آن گروه از لیزرهایی گفته می شود که قسمتی از پوست را بر می دارند و به اصطلاح باعث لایه برداری سطحی از پوست میشوند.

جوانسازی پوست برای لیزر اربیوم

unnamed-1 لیزر اربیوملیزر اربیوم (فرکشنال) یک روش مناسب برای کاهش لکه‌های ناشی از پیری، جای جوش ، چین و چروک‌ها، سایر عارضه های پوستی می‌باشد. وقتی لیزر اربیوم با برداشتن لایه ظریفی از پوست باعث تحریک پوست برای تولید کلاژن و بازسازی خود می شود. در این زمینه هرچه لایه برداری از پوست عمیق تر باشد، نتایج حاصله نیز بهتر است. اما دوران بهبود نیز بیشتر طول خواهد کشید. در بازسازی پوست با لیزر اربیوم از اشعه ای استفاده می شود که پالس های کمی از نور را با انرژی بالا ارسال می کند که توسط آب و مواد موجود در پوست جذب می شود. نور به انرژی گرمایی تغییر کرده و گرما سطح نازک پوست را، لایه به لایه، از بین می برد. سپس بعد از عمل و وقتی که محل زخم بهبود پیدا می کند، پوست جدید رشد کرده و جایگزین پوست آسیب دیده ای که با لیزر برداشته شد می شود.

لیزر اربیوم برای چه کسانی مناسب است ؟

لیزر اربیوم درمان مناسبی برای کسانی است که به دنبال :

  • از بین بردن اسکارهای جوش و بخیه و آبله ‌مرغان
  • برطرف کردن زگیل‌های تناسلی و زگیل‌های داخل دهان
  • کاهش حجم و یا کمرنگ کردن کلوئیدها
  • از بین بردن چربی پلک
  • درمان عروق مشخص از زیر پوست
  • از بین بردن ضایعه‌های پوستی و پاک کردن تاتو
  • درمان رینوفیما
  • از بین بردن چین و چروک‌های سطحی پوست
  • درمان رنگدانه‌های غیرهمگن

و بسیاری از مسائل درمانی تخصصی نظیر: بیماری فیوررکاشات، آدنوم سباسه، لب اکتینیک و … هستند میباشد.

عوارض لیزر اربیوم

لیزراربیوم بدون عارضه نیست اما قدرت تهاجم درمان با آن  کمتر از لیزرهای ابلیتیو میباشد. برای افرادی که پوست بسیار حساسی دارند و یا مبتلا به التهاب در منطقه درمان شده هستند  ممکن است عوارض خاصی را به دنبال داشته باشد.

Erbium-laser-face-1 لیزر اربیوم

علاوه بر این، کسانی که در محل درمان با عفونت مواجه می شوند باید از این درمان اجتناب کنند. زیرا آسیب های کوچک باعث ایجاد عفونت های جدی می شود. اگر مبتلا به التهاب (که اغلب علامت عفونت است) هستید از درمان با لیزر اربیوم اجتناب کنید.

کلام آخر

اگر به دنبال درمانی سریع و بدون عارضه برای رفع مشکلات پوستی ایی که در بالا توضیح داده شد هستید بهترین روش استفاده از لیزر اربیوم میباشد که در کلینیک آریا زیر نظر پزشکان متخصص و با بهره گیری از این دستگاه لیزر امریکایی میتوانید به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید . برای دریافت وقت مشاوره با شماره تلفن 71791-021 در تماس باشید.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا