درخواست مشاوره

ربات تلگرام

خدماتخدمات پوستی

لیزر سلولیت های بدن

By ژوئن 28, 2018 No Comments

پوست انسان خارجی ترین لایه بدن است که در معرض عوامل محیطی قرار داشته و در نتیجه کوچکترین شرایط نامساعدی می تواند منجر به عارضه هایی در پوست گردد. اما گاها بافت های بدن دچار مشکلاتی می شوند که به صورت برآمدگی هایی روی پوست نمود پیدا می کنند برای مثال می توان به سلولیت اشاره نمود که امروزه لیزر سلولیت های بدن به عنوان به روزترین و پرکاربردترین روش های درمان این عارضه است.

-چیست-؟ لیزر سلولیت های بدن

سلولیت چیست :

پوست انسان سطح بدن را پوشانده و مانع از این می شود که قسمت های درونی بدن مشخص باشند اما ممکن است داخل بدن مشکلاتی پیدا کند که حتی از روی پوست مشخص خواهند بود. برای مثال سلولیت ها برآمدگی های زیر پوستی هستند که در اثر تجمع چربی ها به وجود می آیند. در زیر پوست انسان رشته هایی از بافت پیوندی وجود دارد که چربی های لایه زیرین پوست را در داخل خود نگه داشته و کمک می کند چربی ها در زیر پوست به صورت یکنواخت پخش شوند. حال در صورتی که این بافت پیوندی دچار ضعف شده و استحکام خود را از دست بدهند، توزیع یکنواخت چربی ها صورت نگرفته و در برخی از قسمت های بافت پیوندی، چربی ها جمع می شوند که نهایتا به صورت برجستگی هایی از روی پوست مشخص هستند. در این حالت سلولیت بروز کرده است.

-600x424 لیزر سلولیت های بدنمسلما وجود سلولیت در بدن بخشی از زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد به ویژه این که سلولیت ها در داخل صورت و یا دست ها وجود داشته باشند. فرض کنیم که بازوهای شما و یا قسمتی از پا دارای چندین سلولیت پیوسته است در این صورت قطعا همین مورد برای شما آزار دهنده شده و در فکر حذف آن خواهید بود که امروزه لیزر سلولیت های بدن به عنوان یکی از معتبرترین روش های مناسب برای این عارضه شناخته شده است.

متاسفانه درصد بروز سلبولیت در خانم ها بیشتر از آقایان است زیرا:

  • زنان پوست ظریفی دارند در نتیجه با کوچکترین تجمع چربی برجسته می شود.
  • رشته های بافت پسوندی در زیر پوست زنان نبست به این بافت در مردان، زودتر قدرت خود را از دست داده و ضعیف می شوند.

اما زمانی که در بدن شما سلولیت یافت می شود، ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کرده و پس از تشخیص نوع سلولیت نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

-بدن لیزر سلولیت های بدن

انواع سلولیت:

جالب است بدانید که سلولیت می تواند گاها خطر ساز باشد که بستگی به نوع آن دارد به همین دلیل در لیزر سلولیت بدن ابتدا پزشک نوع سلولیت را تشخیص داده و سپس براساس شرایط آن اقدام به درمان  می کند:

  • سلولیت نرم

این نوع سلولیت به نرمی در زیر پوست حرکت می کند به همین دلیل کمی خطرناک خواهد بود و باید سریعا درمان شود زیرا ممکن است با جابجایی خود خللی در عملکرد بافت های دیگر بدن ایجاد نماید.

  • سلولیت سخت

اما این نوع سلولیت قابلیت جایجایی ندارد در نتیجه به صورت برجستگی هایی در یک قسمت از بدن مشاهده می شوند.

علائم سلولیت:

باوری که در ذهن غالب افراد وجود دارد این است که سلولیت همواره به صورت برجستگی در زیر پوست نمایان می شود اما جالب است بدانید که سلولیت های بدن دو دسته علائم دارند که یکی از فاکتورها در زمان لیزر سلولیت همین علائم هستند:

  • شایع ترین علامت سلولیت بدن به صورت برجستگی های پوستی است که به حالت نامنظم در قسمت های مختلف بدن دیده می شود که به گونه ای که بر روی پوست به راحتی می توانید آن ها را حس کنید.
  • اما نوعی دیگر از سلولیت وجود دارد که هیچ گونه برآمدگی بر روی پوست ایجاد نمی کند بلکه تنها شما یک لکه نارنجی رنگ در بدن خود خواهید دید در این صورت اگر این لکه را کمی فشار دهید به راحتی بافت چربی که همان سلولیت است مشخص خواهد شد.

-سلولیت لیزر سلولیت های بدن

نحوه لیزر سلولیت بدن:

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که سلولیت تنها یک بافت پر از چربی است و نمی تواند به بدن ضرری برساند. در نتیجه لزومی برای حذف سلولیت وجود نخواهد داشت. در صورتی که این طرز فکر کاملا غلط است. در محلی که سلولیت وجود دارد به مرور زمان پوست ان قسمت سخت شده و با آسیب به رگ های بدن باعث خونریزی خواهد شد. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می کنند سلولیت ها باید درمان و حذف شوند. برای این منظور راهکارهای مختلفی وجود دارد که یکی از متدهای روز که بهترین عملکرد را از خود نشان داده و درمان در مدت کوتاهی صورت خواهد گرفت، لیزر سلولیت بدن است. این روش به صورت زیر انجام می گیرد.

  • پس از این که پزشک متخصص نوع سلولیت را تعیین و امکان لیزر درمانی را تایید نمود، فرد باید برای درمان اماده شود. همان گونه که می دانید نباید در محل لیزر موی زائد وجود داشته باشد زیرا اثر گذاری امواج را کم می کند.
  • در قسمتی که سلولیت وجود دارد یک شکاف کوچک ایجاد می کنند و حال امواج لیزر باید از طریق این شکاف وارد سلولیت گردند.
  • در محل شکاف یک وسیله مخصوص عمل را قرار داده و پرتوهای لیزر از این مسیر به بافت چربی تابیده می شوند.
  • زمانی که امواج لیزر به بافت چربی برخورد می کنند، به گرما تبدیل شده و چربی ها را می سوزانند.

در روش لیزر سلولیت بدن بیمار در مدت کوتاهی می تواند شاهد حذف بافت های چربی از بدن خود باشد بدون این که عارضه دیگری برای او بروز کند.

Author mohammadkia

محمد کیا مدیر و مسئول تبلیغات و بازرگانی کلینیک تخصصی آریا گرداوری مقالات تخصصی پزشکی و درمانی در حوضه لیزر موهای زائد ، کاشت مو ، بیماری های پوستی با راهنمایی پزشکان متخصص و فوق تخصص کلینیک در این سایت به راهنمایی و کسب اطلاعات دقیق می پردازم . با آرزوی موفقیت شما عزیزان

More posts by mohammadkia

Leave a Reply