کشیدگی ردیف و محتوا

در گذشته نه چندان دور طرفداران لیزر موهای زائد تنها خانم ها بودند. اما امروزه مضایای لیزر علاوه بر خانم ها طیف گسترده ای از آقایان را نیز به لیزر موهای زائد آقایان علاقمند کرده است.

دغدغه از بین بردن موهای زائد در میان آقایان نیز مانند خانم ها رواج پیدا کرده است. به همین دلیل بیش از پیش شاهد افزایش تقاضا برای لیزر موهای زائد از طرف آقایان هستیم.

 

در این مطلب سعی می کنیم تمام نکات لازم برای لیزر موهای زائد آقایان متقاضی لیزر موهای زاید را گردآوری کنیم.

علل تمایل آقایان به لیزر موهای زائد

ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی مانند شنا، دوچرخه سواری، فوتبال و بدنسازی همواره برای راحتی بیشتر در انجام فعالیت های ورزشی و نیز رفع ظاهر ناخوشایند موهای بدن در زیر لیاس های ورزشی خود، بدنبال راهکار حذف و یا کم کردن موهای زائد بدن بوده اند.

امروزه برخلاف گذشته که زیاد بودن موهای بدن را نشانه مردانگی بیشتر می دانستند!، بسیاری از آقایان با علل مختلف از جمله پاکیزگی و آراستگی ظاهری، تمایل شریک زندگیشان به پوستی صاف و عاری از مو و نیز گسترش فرهنگ بدنسازی و زیبایی اندام، به دنبال بهترین و موثرترین راهکار یعنی لیزر موهای زائد هستند.

نا کارآمدی سایر روش های از بین برنده لیزر موهای زائد آقایان

leyzer-1 لیزر موهای زائد آقایان | همه چیز درباره | لیزر ناحیه تناسلیانواع روش های موقتی اصلاح موهای زائد مانند استفاده از تیغ و ماشین اصلاح، اپیلاسیون و استفاده از موم ها و کرمهای موبر، معایب زیادی دارند که مرد ها را نیز به سمت انتخاب روش لیزر موهای زائد تشویق می کند. در ادامه به بررسی معایب چند روش اصلاح موقت می پردازیم.

–        تیغ های اصلاح

اصلاح موهای زائد صورت و بدن با تیغ دارای معایبی است مانند امکان ایجاد بریدگی، خراشیدگی، آسیب به پوست در صورت استفاده مکرر و احساس سوختگی که آقایان بعد از شیو کردن با آن مواجه می شوند. همچنین جوش ها و لک های مرتبط با اصلاح بسته به شیوه اصلاح و جنس موها از سایر عوارض تیغ ها محسوب می شود.

بسیاری از این معایب در استفاده از ماشین های اصلاح نیز برطرف نمی شوند.

–        کرم های موبر

ترکیب های اصلی تشکیل دهنده کرم های موبر، کلسیم هیدروکساید و هیدروکسیدسدیم تیوگلیکولات است. این ترکیب ها باعث شکسته شدن کراتین که ماده اصلی تشکیل دهنده مو است، می شوند. این کرم ها یکی از آسان ترین شیوه ها برای از بین بردن موها هستند اما در واقع مو را از ریشه جدا نمی کنند و به صورت سطحی باعث از بین رفتن آن می شوند. معمولا رشد مجدد موها بعد از ۴ تا ۵ روز آغاز می شود. به همین دلیل نمیتوانند تاثیرات بلند مدت یا دائم روش لیزر موهای زائد را داشته باشند.

پوست برخی افراد به موبرها حساسیت دارد. همچنین هنگامی که بخشی از پوستتان زخمی یا خراشیده است، امکان استفاده از کرم های موبر وجود ندارد.

کرم های موبر را نمی توانید روزانه استفاده کنید چون باعث تیرگی یا در برخی موارد سوختگی پوست می شود.

افراد با پوست های حساس و نازک نمی توانند از کرم های موبر استفاده کنند. همچنین نمی توان از آنها در نواحی حساس مثل دور چشم استفاده کرد.

بیشتر این کرم ها حتی نوع معطرشان به دلیل ترکیب های شیمیایی بوی بدی دارند

–        اپیلاسیون

این روش هم نمی تواند با راهکار لیزر موهای زائد رقابت کند زیرا ریشه موها در بدن مردان بسیار محکم‌تر از ریشه موی زنان است. قطر این موها هم در مردان بیشتر است.

ضمن اینکه ویژگی‌های فیزیولوژیکی زنان، باعث افزایش تحمل درد در آنها می‌شود. مردان در صورت حذف موها با روش‌های متداول اپیلاسیون، درد بسیار بیشتری خواهند داشت و بیشتر آنها نمی‌توانند آن را تحمل كنند.

برخی كسانی كه از این روش‌ها استفاده می‌كنند، دچار جوش‌های چرکی در نواحی اپیلاسیون می‌شوند. برداشتن مو با موچین، مومک، بند و ابزارهای اپیلاسیون محل رویش مو را تحریك می‌كند كه باعث بروز جوش‌هایی شبیه جوش‌های چرکی می‌شود.

 

تعریف موهای زائد در آقایان

موهای زائد در تعریف، به معنای موهایی هستند که در جاهایی که نباید باشند رشد می کنند و تلاش برای حذف آنها از دیرباز مورد توجه فرار گرفته است.

این موها از نظر ساختاری نیز با سایر مو های بدن متفاوت هستند و در بسیاری از موارد عوامل هورمونی در بوجود آمدن آنها دخیل هستند.

امروزه به خصوص در مورد آقایان، تعریف موهای زائد با آنچه در گذشته استفاده می شد تفاوت کرده است. در دنیای فعلی و با پیشرفت تکنولوژی و فرهنگ جا افتاده اهمیت سلایق و تفاوت های فردی، هر مویی که با خواست فرد همخوانی نداشته باشد زاید تلقی شده و امکان از بین بردن آن فراهم شده است.

مسائل بهداشتی، فرهنگی، زیبایی شناسی و مهمتر از همه سلیقه شخصی آقایان مراجعه آنها برای دریافت خدمات لیزر موهای زائد را افزایش داده است.

نواحی لیزر موهای زائد آقایان

پرکاربرد ترین نواحی لیزر موهای زائد آقایان شامل صورت، گوش و بینی، پشت بدن، سینه و شکم، پا، دست و ناحیه تناسلی می شود.

هر فرد می تواند بسته و سلیقه و نیاز، متقاضی لیزر موهای زائد در همه و یا تعدادی از این نواحی به صورت کامل یا جزئی باشد.

لیزر صورت

رشد ریش در مردان امری طبیعی است و در تعریف موهای زائد نمی گنجد. اما بسیاری از آقایان تمایل دارند تا به طور دائم و یا طولانی مدت از شر اصلاح های روزانه خلاص شوند و صورتی صاف و عاری از مو داشته باشند.

شما در مشاوره لیزر درمانی خود می توانید خواستار لیزر تمام قسمت هایی که ریش در آن رشد می کند شوید و یا بسته به سلیقه خود نواحی خاصی از صورت و گردن را انتخاب کنید.

همچنین نواحی مانند گونه ها، زیر چانه و کنار ابرو ها نیز می توانند جزوی از برنامه لیزر موهای زائد شما باشند.

لیزر موهای زائد گوش و بینی

موهای زائد رشد کرده داخل گوش و بینی به دلیل دشواری دسترسی به این نواحی برای اصلاح و نیز حساسیت بالای مخاط داخل گوش و بینی به درد، جزو قسمت های پر طرفدار برای لیزر درمانی هستند.

با انجام چند جلسه لیزر درمانی برای همیشه از شر موهای زشت و زمخت این نواحی خلاص می شوید و دیگر لازم نیست زمان زیادی را برای اصلاح یا اپیلاسیون های دردناک گوش و بینی خود صرف کنید.

لیزر موهای پشت بدن

بسیاری از آقایان به خصوص آن دسته که پر مو حساب می شوند، از رشد موهای پشت گردن، بالای بازو ها و کمر خود ناراضی هستند.

دسترسی به این نواحی نیز برای اعمال روش هایی از قبیل اصلاح با تیغ دشوار است. اما به راحتی با چند جلسه لیزر درمانی صاف و بدون مو خواهد شد.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

بیشتر نگرانی ها در مورد لیزر موهای این قسمت از بدن است. اما با پیشرفت تکنولوؤی لیزر ها، می توان این اطمینان را داد که در صورت استفاده درست از لیزر و تنظیم مناسب آن، لیزر موهای ناحیه تناسلی ایمن خواهد بود.

توجه داشته باشید که پوست ناحیه تناسلی معمولا تیره تر از بقیه نقاط بدن است. به همین خاطر بیشتر در معرض سوختگی های ناشی از لیزر قرار دارد. مشاوره پزشک متخصص پوست و مو، تجربه اپراتور و دستگاه مورد استفاده در لیزر درمانی این نواحی بسیار مهم است. معمولا استفاده از لیزر Nd: YAG با طول موجی بیشتر از لیزرهایی مانند لیزر Alexandrite در این نواحی پیشنهاد می شود.

لیزر موهای زائد آقایان ناحیه تناسلی اغلب بسته به سلیقه و نیاز متقاضی در سه دسته بندی ناحیه تناسلی اصلی، شامل موهای انبوه یا پراکنده بخش داخلی ران ها – ناحیه تناسلی گسترده، که مشابه مورد قبل است اما موهای کمتری را در بخش داخلی ران ها باقی می گذارد – و ناحیه تناسلی کامل که تمام موهای زائد ناحیه شرمگاهی، مقعد و کیسه بیضه را تحت تاثیر قرار می دهد، انجام می شود.

لیزر موهای پا

ورزشکاران حرفه ای مانند دوچرخه سواران یا فوتبالیست ها تمایل دارند تا پاهایی بدون مو داشته باشند. بسیاری از آقایان نیز دوست دارند از پرپشتی و گستردگی موهای پای خود کم کنند و یا پاهایی کاملا بدون مو داشته باشند.

لیزر موهای زائد آقایان پا می تواند نواحی باسن، ران ها و کل پا از خط بیکینی تا انگشتان پا را در بر گیرد.

 

لیزر موهای دست

لیزر موهای زائد آقایان زیر بغل از حیث پاکیزکی و نیز لیزر شانه و بازو ها به خصوص در میان بدنسازان و آقایانی که تمایل دارند عضلات مردانه خود را به نمایش بگذارند بسیار پر طرفدار است.

با لیزر درمانی در مدت کوتاهی می توان موهای دست را از سرشانه تا نوک انگشتان دست، از بین برد و یا کم پشت و کم تراکم کرد.

لیزر سینه و شکم

لیزر موهای زائد این نواحی از بدن چه در میان بانوان و چه در بین آقایان  رایج است و تاثیر بسزایی در ظاهر افراد دارد.

آمادگی های لازم قبل از لیزر موهای زائد آقایان

چه در خانم ها و چه در آقایان نکاتی هستند که حتما باید قبل از شروع لیزر درمانی رعایت شوند تا نتیجه ای مناسب و کاربردی بدست آید.

–        اجتناب از وکس و اپیلاسیون

یکی از مهمترین ملزومات قبل از شروع برنامه لیزر مو های زائد است. حداقل 6 هفته قبل از لیزر درمانی اپیلاسیون و وکس انجام ندهید زیرا این روش ها موجب از بین رفتن فولیکول های مو می شوند.

 

–        از تیغ برای اصلاح استفاده کنید

برای شروع لیزر درمانی لازم نیست موهای بدنتان بلند باشد و تنها کافیست 24 ساعت قبل موها را شیو کنید تا هم فولیکول های لازم برای لیزر موهای زائد حفظ شوند و هم موهای بیشتری از فاز استراحت خارج و وارد فاز رویشی شوند.

 

–        اجتناب از برنزه کردن.

حد اقل 6 هفته قبل از شروع لیزر درمانی از آفتاب گرفتن، رفتن به سولاریوم و استفاده از کرم ها و اسپری های برنزه کننده خود داری کنید. آفتاب سوختگی از طرفی احتمال آسیب دیدن و سوختگی پوست را بیشتر می کند و از طرف دیگر با تیره کردن پوست، در روند لیزر تراپی اختلال ایجاد می کند.

 

–        مشاوره با پزشک متخصص

قبل از شروع برنامه لیزر موهای زائد حتما با پزشک متخصص کلینیک زیبایی مشورت کنید تا هم نوع پوست شما را تشخیص داده و برنامه مناسبی برای جلسات لیزر شما پیشنهاد کند و هم در صورت امکان آسیب به پوست، تست های لازم را انجام داده و اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد آقایان

بعد از اتمام هر جلسه به دلیل حساس شدن پوست در نواحی اعمال لیزر، رعایت نکاتی که پزشک به شما توصیه می کند ضروری است. در زیر نمونه هایی از این نکات را آورده ایم

–        به مدت 1 تا 2 هفته بعد از درمان در معرض مستقیم نور آفتاب و سولاریوم قرار نگیرید.

–        از کرم ضد آفتاب متناسب با پوست خود و با SPF حداقل 30 استفاده کنید.

–        در 24 تا 48 ساعت اول بعد از جلسه لیزر موهای زائد، از آلوئه ورا برای خنک کردن پوست استفاده کنید.

–        قرمزی پوست و مواجهه با لکه های قهوه ای روی پوست بعد از لیزر طبیعی است اما برای اطمینان خاطر می توانید با کلینیک و پزشک خود در تماس باشید.

–        ممکن است پزشک داروها و پماد های موضعی را برای شما تجویز کند. در استفاده از آنها اهمال نکنید.

–        معمولا بعد از ۳ روز از انجام عمل لیزر، پوست پوسته پوسته می شود و باعث می شود موها سریع تر بریزد. گاهی اوقات هم ممکن است که موها نریزد که می توانید از تیغ استفاده کنید و جلسه بعد حتما به متخصص اطلاع دهید.

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد آقایان

تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب برای افراد مختلف با توجه به نوع پوست و ویژگی های ژنتیکی آنها متفاوت است.

با وجود آنکه موهای زائد آقایان محکم تر از زنان است و ریشه قوی تری دارد، در صورت حضور منظم در جلسات و رعایت نکاتی که پزشک شما تجویز می کند، معمولا 70 درصد موها در مدت 6 تا 8 جلسه با فاصله زمانی حدود 6 هفته از بین می رود.

با این حال تفاوت های فردی در این زمانبندی بسیار موثر هستند و پزشک شما با توجه به شرایط پوست و موی شما ممکن است زمان بندی متفاوتی را پیشنهاد دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید