درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتخدمات پوستی

در مورد لیزر موهای زائد بدن بیشتر بدانید

By آگوست 29, 2018 No Comments

انسان ذاتا به زیبایی علاقمند است و این علاقه در خانم ها بیشتر است به همین دلیل است که لیزر موهای زائد امروزه جایگاه خوبی را در میان مردم به دست آورده است. موهای زائد در همه دوران در بدن انسان وجود داشته و حذف آن همیشه معضلی برای انسان به شما آمده است. در طول دوران همزمان با پیشرفت علم و تکنولوژی، روش های مختلفی جهت حذف این موهای اضافی ابداع شده و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. در حال حاضر تحقیقات نشان داده است که لیزر موهای زائد بدن به عنوان بهترین و موثرترین روش جهت حذف این موهای اضافی شناخته شده است که کارایی بسیار بالایی داشته و کمک می کند تا شما از شر این موها خلاص شوید. اگر شما از جمله افرادی هستید که تمایل به عمل لیزر موهای زائد دارید توصیه می کنیم که این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

-موهای-زائد-بدن-600x319 در مورد لیزر موهای زائد بدن بیشتر بدانید

نحوه عملکرد لیزر موهای زائد

همان گونه که می دانید رشد مو به حیات فولیکول وابسته است یعنی تا زمانی که ریشه مو داخل پوست وجود دارد رشد مو نیز ادامه خواهد داشت. به همین دلیل است که روش هایی همانند اصلاح موی زائد بدن امروزه جایگاه خوبی را در میان مردم ندارند زیرا در مدت کوتاهی بعد از اصلاح، این موها مجددا رشد خواهند کرد. اما روش لیزر موهای زائد بدن این مشکل را حل خواهد کرد چرا که دقیقا ریشه مو را مورد حمله قرار داده و از بین می برد. لیزر موهای زائد بدن هم در کلینیک های تخصصی و هم به کمک دستگاه های خانگی انجام می شود که در اولی اساس کار با امواج لیزر و در دومی اساس کار با پالس های نوری است. هر دو مورد پس از تابیده شدن به فولیکول مو، تبدیل به گرما شده و ریشه را می سوزانند. بعد از چند دوره لیزر درمانی در کلینیک زیبایی آریا ، تقریبا رشد موهای زائد متوقف خواهد شد. مسلما در لیزرهای خانگی به دلیل کمتر بودن قدرت پالس های نوری نسبت به دستگاه های پیشرفته موجود در کلینیک ها، دوره درمان طولانی تر خواهد شد. اما به هر حال در هر دو روش شما تاثیر یکسان و موفقیت آمیز را شاهد خواهید بود.

چند مطلب مهم در مورد لیزر موهای زائد

اولین قدم در لیزر موهای زائد بدن این است که ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا براساس تیپ پوستی شما تشخیص دهد آیا شما کاندید مناسب برای لیزر درمانی هستید یا خیر. لازم است بدانید که درست است که این روش کارایی بالایی دارد اما در انجام آن باید به نکات و مواردی توجه داشت که در این قسمت به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت:

  • ابتدا وضعیت پوستی خود را به صورت کامل برای پزشک شرح دهید. برخی افراد دچار تبخال های زیاد پوستی می شوند و لازم است بدانید که اگر چنین پوستی را لیزر کنید در واقع شرایط را برای افزایش تعداد تبخال های بیشتر کرده اید. لذا حتما باید تحت نظر پزشک، چند روز قبل و بعد از عمل لیزر موهای زائد از داروهای ضد تبخال استفاده کنید.
  • اگر قرار است از روش لیزر موهای زائد بدن برای خلاصی از این موهای اضافی استفاده کنید باید توجه داشته باشید که انجام روش های دیگر به صورت همزمان کار اشتباهی است. تا زمانی که لیزر درمانی را انجام می دهید تنها باید به همین روش اکتفا کرده و منتظر بروز نتیجه باشید.
  • توصیه می شود قبل از این که به سراغ لیزر موهای زائد بدن خود بروید ابتدا در یک ناحیه کوچک تست را انجام دهید. این مسئله در مورد کسانی که موهای بور داشته و یا پوست بدنشان تیره است اهمیت بیشتری دارد زیرا لیزر بر روی افرادی بهتر جواب می دهد که موهای بدنشان سیاه بوده و پوست بدنشان سفید است. افرادی که پوست تیره دارند در اغلب موارد باید شدت لیزر را زیاد کرد و در نتیجه سوختگی بعد از لیزر درمانی بیشتر خواهد شد.-مو در مورد لیزر موهای زائد بدن بیشتر بدانید
  • مصرف برخی از داروها و مکمل های غذایی منجر به تاثیر منفی بر روی عمل لیزر موهای زائد می شوند برای مثال برخی از داروها منجر به افزایش رشد موهای زائد خواهند شد لذا در زمانی که به پزشک متخصص مراجعه می کنید ابتدا وی را در جریان مصرف داروها قرار دهید تا زمان دقیق شروع لیزر موهای زائد مشخص شود.
  • لازم است بدانید که بعد از عمل لیزر موهای زائد بدن پوست شما تحریک خواهد شد لذا اگر شما بعد از آن در معرض آفتاب قرار گیرید پوست مستعد جوش های زیادی خواهد شد لذا به هیچ عنوان تا مدتی که پزشک توصیه می کند، نباید فعالیت هایی انجام دهید که منجر به عرق زیاد خواهد شد. به عنوان مثال تا مدتی نباید باشگاه رفته و ورزش های سنگین انجام دهید. حتی لازم است بدانید که شنا کردن در استخر هم پوست شما را آماده جوش های فراوان خواهد کرد.
  • بالاخره سفید شدن موها در مورد موهای زائد بدن نیز رخ خواهد داد. درست است که این سفیدی در سنین بالا بیشتر رخ می دهد ولی متاسفانه گاها در دوران جوانی نیز با این مشکل مواجه می شوند. لازم به ذکر است که لیزر موهای زائد نه تنها بر روی موهای سفید تاثیر ندارد بلکه باعث می شود موهای اطراف آن ها زودتر سفید شوند لذا توصیه می شود که برای حذف موهای زائد سفید از لیزر استفاده نکنید.
  • لیزر موهای زائد بدن باید در یک دوره مشخص و چندین جلسه انجام شود. تعداد جلسات را پزشک معالج همان ابتدا و در حین کار تعیین خواهد کرد. متاسفانه برخی از افراد بدون توجه به دستور پزشک، عمل لیزر موهای زائد را در اواسط کار رها می کنند چون با دیدن نتیجه اولیه گمان می کنند که نیاز به ادامه کار نیست در حالی که این کار باعث می شود رشد موهای زائد مجددا با همان سرعت قبلی شروع شود. لذا حتما باید تمامی جلسات درمانی را سپری کرده و مراقبت های لازم بعد از لیزر موهای زائد را به عمل بیاورید.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا