کشیدگی ردیف و محتوا

باورهای غلط درمورد مراقبت از پوست

همه انسان ها معتقدند که پیشگیری بهتر از درمان است. ما باید مراقبت از پوست باشیم که سلامتی جسم و روحمان به خطر نیافتد چرا که درمان بیماری  نیاز با داروها و عمل هایی دارد که بدون عوارض نخواهند بود. پوست انسان خارجی ترین لایه بدن است لذا زمانی که کوچکترین مشکلی برای آن به وجود بیاید، به وضوح خود را نشان می دهد. اگرچه امروزه برای جوانسازی پوست روش های مختلفی ابداع شده که هر کدام مزایای و معایب خاص خود را دارند اما بهتر است از پوست مراقبت کنیم تا نیاز به درمان نباشد.

این که گذر زمان منجر به پیر شدن سلول های بدن و به ویژه پوست می شود یک واقعیت غیر قابل انکار است. پیری ناگهانی رخ نمی دهد بلکه انسان به مرور و با سرعت آهسته وارد این مرحله از زندگی می شود اما برخی از عوامل منجر به تسریع این روند خواهد شد و مراقبت نکردن از پوست نیز شتاب پیری را بیشتر می کند.

اهمیت مراقبت از پوست

دنیای امروز به گونه ای شده است که پوست انسان بیشتر از قبل تحت تاثیر خطرات و عوارض قرار دارد. برای مثال آلودگی هوا و اشعه فرابنفش بیشتر شده و در نتیجه تاثیرات  منفی این دو بر روی پوست انسان به صورت خال، لک، بیماری های پوستی و… بیشتر شده است. در نتیجه اگر شما در زمان خروج از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده نکنید و یا این که بعد از بازگشت به منزل صورت خود را به خوبی نشویید تا آلاینده های هوا از روی پوست برداشته شود، در مدت کوتاهی پوست شما زیبایی خود را از دست داده و علائم پیری رویت می شود. سبک زندگی، رژیم های غذایی، ورزش کردن و… نیز از جمله مواردی هستند که در گروه مراقبت های پوستی قرار دارند. پس همان گونه که متوجه شدید میزان اهمیت شما بر سلامت پوست، به شادابی و طراوت آن تاثیر گذاشته و میزان نیاز شما به روش های جوانسازی پوست را تعیین می کند.

باورهای غلط در مراقبت از پوست

وقتی از مراقبت از پوست صحبت می شود برخی از افراد اقداماتی انجام می دهند که در باور خودشان به سلامت پوست کمک می کند اما در اصل این یک گمان اشتباه بوده و نه تنها تاثیر مثبت بر روی پوست داشته بلکه حتی می تواند آسیب هایی را منجر شود که در نهایت به دلیل عوارض رخ داده نیاز به کمک گرفتن از روش های جوانسازی شود. در این قسمت به بررسی این باورها خواهیم پرداخت:

  • مصرف آب از بروز چین و چروک پیشگیری می کند.

برخی از افراد معتقدند که هر چه آب بیشتری در طول روز استفاده کنند، چین و چروک در پوستشان رخ نمی دهد در صورتی که این باور غلط است چرا که این عارضه پوستی تحت تاثیر عواملی همانند تیپ پوستی، نور آفتاب، افزایش سن، استرس های جسمی و روحی و… قرار دارد  و آب تنها طراوت و شادابی پوست شما را حفظ می کند. پس این گونه می توان نتیجه گیری کرد که حتی اگر روزانه آب زیادی مصرف کنید اما مراقبت های لازم همانند رژیم غذایی مناسب، استفاده از کرم ضدآفتاب و.. را به عمل نیاورید در مدت کوتاهی پوست شما علائم پیری را نشان می دهد و در این زمان باید به فکر جوانسازی پوست بود
154591 مراقبت از پوست و باورهای غلط در مورد آن و راهکار های مراقبت از پوست

  • کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست کافی است.

درست است که این کرم ها از موادی ساخته شده اند که پوست را در برابر اشعه ماروابنفش محافظت می کنند اما به هر حال باز هم قدرت این اشعه ها بیشتر بوده و شما باید در کناراستفاده از کرم از تجهیزات کمکی همانند عینک آفتابی، کلاه، دستکش و… استفاده نمود به خصوص این که در اطراف چشم نباید از کرم ضد آفتاب استفاده نمود و در اغلب درمان های جوانسازی پوست که برای درمان چروک های دور چشم انجام می شود پزشکان توصیه می کنند حتما از عین آفتابی در زمان خروج از منزل استفاده شود.

  • در روزهای ابری نیازی نیست از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم.

متاسفانه اغلب افراد گمان می کنند که کرم ضد آفتاب را تنها باید در روزهای گرم تابستان استفاده نمود و در پاییز و زمستان که شدت نور کم می شود نیازی به استفاده از این کرم ها نیست در حالی که که دلیل عمده خال های زیاد در صورت و در نتیجه نیاز به جوانسازی پوست به دلیل همین باور غلط است. جالب است بدانید که در پاییز و زمستان شدت اشعه ماورابنفش بیشتر می شود و به همین دلیل هست که برگ های درختان می ریزند لذا به جرات می توان گفت که حتی نیاز پوست به کرم ضد آفتاب در پاییز بیشتر از تابستان است.

  • قیمت بالا محصولات و کرم های پوست، به معنی کیفیت بالای ان هاست.

این یک باور کاملا غلط است زیرا هیچگاه قیمت یک کالا نمی تواند تضمین کننده کیفیت آن باشد. گاها دیده شده است که برخی از کرم های پوست ارزان بهتر از کرم های گران قیمت تاثیر گذار بوده اند. به طور کلی قبل از استفاده هر گونه مواد آرایشی و بهداشتی برای پوست ابتدا باید با متخصص مشورت نموده و براساس تیپ پوستی خود و تجویز پزشک از کرم ها استفاده نمود.

  • افراد با پوست خشک باید بیشتر صورت خود را بشویند.
    josh مراقبت از پوست و باورهای غلط در مورد آن و راهکار های مراقبت از پوست

این باور وجود دارد که اگر هر چه پوست خشک در معرض آب قرار گیرد، مرطوب تر شده و در نتیجه طراوت و شادابی آن حفظ می گردد به همین دلیل افراد با این تیپ پوستی بیشتر دوش گرفته و در طول روز چندین بار صورت خود را می شویند اما آیا می دانید با این کار چربی پوست را از بین برده و به خشک شدن بیشتر پوست کمک می کنید و در نتیجه نیاز شما به جوانسازی پوست بیشتر خواهد شد؟

برای مشاوره با متخصصان پوست و موی کلینیک زیبایی آریا می توانید همین حالا از قسمت مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس حاصل کنیم

دیدگاه خود را ثبت کنید