درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

By می 21, 2018 No Comments

یکی از روش های درمان طاسی سر ، پیوند موی طبیعی است. در ادامه به مراقبت های بعد از کاشت مو،  در ایران و در کلینیک های تخصصی پوست و مو از روش های متفاوتی چون fut، fit و prp  برای کاشت مو استفاده می شود. همچنین روش fit یکی از جدیدترین و پرکاربردترین روش های کاشت موی طبیعی به شمار می رود؛ چرا که این روشی بدون برش و بدون است. بعد از برقراری بی حسی موضعی، توسط استوانه های کوچک به قطر ۱ میلیمتر (پانچ) موها به صورت گرافت های مجزا، یک به یک از پوست پشت سر خارج شده و در مناطق کم پشت کاشته می شوند.

Thomas-Bristow-Hair-transplant-photos مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو طبیعی

1- بلافاصله پس از جراحی به منزل بروید و ضمن داشتن حداقل فعالیت تا صبح روز بعد استراحت کنید.

2- برای جلوگیری از تورم در سر و صورت در‌حالی که سر خود را در زاویه 45 نگه داشته‌اید طی یک تا سه شب پس از جراحی استراحت کنید.

3- هیچ ترکیب حاوی آسپیرین یا مشروبات الکلی طی 3تا 5روز پس از جراحی استفاده نکنید.

خونریزی

1- خونریزی ممکن است در شب پس از جراحی یا چند روز بعد از آن اتفاق بیفتد. این حالت معمولا در صورتی‌که شما با گاز به مدت 15‌دقیقه فشاری روی موضع  بیاورید، متوقف می‌شود، در این حالت هرگز قبل از زمان مجاز گاز را برای بررسی وضعیت زیر آن برندارید، سعی کنید فشاری که روی موضع می‌آورید به گرافت‌های اطراف صدمه وارد نکنید.

2- در یک تا سه روز بعد از کاشت مو، مواظب باشید که گرافت‌ها ممکن است بر اثر ضربه از جای خود بیرون بیایند، در این حالت مضطرب نشوید، این حالت غیرمعمول نیست و چنانچه اتفاق بیفتد به‌ندرت ممکن است ریشه چند مو از دست برود یا آسیب ببیند.

درد

بسیاری از افراد ممکن است طی یک یا دو روز پس از جراحی نیاز به مسکن برای کنترل درد داشته باشند.

مراقبت های بعد از کاشت مو از زخم

1- شما باید از یک اسپری حاوی محلول نرمال سالین (شست‌وشو) طی سه روز بعد از جراحی استفاده کنید، دو تا سه قطعه گاز استریل را با محلول نرمال سالین مرطوب کرده و آنها را دو بار در روز هر بار به مدت 30تا 60 دقیقه روی نوار کاشت قرار دهید. این کار نواحی کاشت مو را مرطوب نگه داشته و به مرحله التیام سرعت می‌بخشد.

2- در نواحی برداشت (پشت سر) از پمادهای حاوی آنتی‌بیوتیک هر 12ساعت استفاده کنید تا از خشک شدن این نواحی جلوگیری شود. استفاده از این پمادها از ایجاد دلمه روی پوست سرتان نیز جلوگیری  می‌کند‌.

3- به شما تعدادی گاز استریل داده می‌شود تا از آنها برای وارد کردن فشار آرام روی ناحیه‌ای که دچار خونریزی می‌شود در همان روز جراحی یا چند رو پس از آن استفاده کنید.

4- در صورت نیاز به مشاوره با کلینیک ایران‌نوین روز پس از کاشت حتما مراجعه نمایید.

تورم

1-تورم ممکن است در ناحیه پیشانی شما اتفاق بیفتد (‌به‌خصوص پس از اولین مرتبه کاشت مو‌) معمولا از روز 2 تا 4روز پس از جراحی آغاز می‌شود‌، این موضوع هیچ‌گونه ضایعه دائمی از خود به‌جا نمی‌گذارد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

2- تورم ممکن است در شرایط دراز‌کش در حالتی که از یک بالشت‌U ‌شکل استفاده می‌کنید، ‌برطرف شود‌.

عفونت

در صورت عمل به توصیه‌های پزشکی‌، عفونت پس از کاشت مو به‌ندرت اتفاق‌ می‌افتد، از قرار گرفتن در‌معرض گرد و خاک هوا یا سر کار یا ورزش به مدت دو هفته پس از جراحی پرهیز کنید. هرگز با دست خود نواحی کاشته شده و گرافت‌ها را لمس نکنید مگر اینکه کاملا دست خود را ضدعفونی کرده باشید. هرگونه قرمزی، درد یا تورم در اطراف ناحیه جراحی را گزارش کنید.

ورزش و کار

1- از کار سنگین یا ورزش به مدت یک هفته پرهیز کنید.

2- از وزنه‌برداری‌، ورزش‌های بدنسازی یا شنا کردن در آب‌های کلرینه به مدت 10تا 14روز پرهیز کنید.

3- بعضی افراد می‌توانند روز بعد از جراحی سر کار خود مراجعه کنند. اگرچه بیشتر افراد ارجح است که حداقل به مدت 2تا 3روز مرخصی بگیرند. به‌علت احتمال تورم و براثر دلمه پس از جراحی، یعنی افراد ترجیحا یک هفته پس از جراحی باید استراحت کنند.

4- اگر برای شما تعداد کمی مو کاشته شده، این دلمه‌ها قابل رویت‌ترند، دلمه معمولا 7‌تا‌10روز بعد از جراحی می‌افتند.

شست‌وشو و مراقبت

1-یک روز پس از جراحی می‌توانید با احتیاط دوش بگیرید، منتهی در شرایطی که آب را مستقیم روی سرتان و نواحی جراحی نریزید، چراکه طی 4تا 5روز بعد از جراحی گرافت‌ها در جای خود محکم نیستند. می‌توانید طی 5روز پس از جراحی با فنجان به آرامی آب روی مناطق کاشت شده بریزید. طی 2تا 3روز پس از جراحی از تماس نوک انگشت‌تان با گرافت‌های مو به‌صورت مستقیم پرهیز کنید.

2-اسپری مو و موس یک هفته پس از کاشت مو می‌تواند استفاده شود ولی در انتهای روز باید شسته شود.

3- هنگام شانه گرافت این را با دست انجام دهید تا از بیرون کشیدن گرافت‌ها پرهیز کنید.

4-رنگ مو یا اصلاح آن می‌تواند هنگامی که تمام دلمه‌ها ریختند، انجام شود.

بخیه

بخیه‌ها معمولا 14روز پس از جراحی کشیده می‌شود‌.

دلمه‌ها

1-دلمه‌ها معمولا 7‌تا 10‌روز پس از جراحی می‌افتند‌، هرچند گاهی این زمان می‌تواند کمی طولانی‌تر شود‌.

2-استفاده از پماد حاوی آنتی‌بیوتیک می‌تواند باعث شود دلمه‌ها در صورتی که سفت و برجسته باشند نرم و مسطح ‌شوند‌.

3- هرگز دمل های روی سر را دستکاری نکنید‌.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا