کشیدگی ردیف و محتوا

در سال های روش های مناسب جهت جوانسازی و زیباسازی پوست بیشتر شده و علت آن، توجه بیشت مردم به این مسئله است. همه ما ذاتا زیبایی را دوست داشته و همچنین از پیری گریزان هستیم. اگر چه دوران پیری نیز بخشی از روند زندگی بشر است و جذابیت های خاص خود را دارد ولی آنچه در این دوران اذیت کننده است، چروک شدن پوست انسان خواهد بود. خوشبختانه روش های زیادی برای جوانسازی پوست و از بین بردن چروک ها وجود دارد که یکی از روش های پرکاربرد، تزریق ژل است.

پزشکان همواره شعاری دارند که بیان می کند پیشگیری بهتر از درمان است لذا با توجه به اینکه عوامل مختلف من جمله شرایط محیطی، سبک زندگی، رژیم های غذایی، استرس های وارد به انسان و… سرعت ظهور علائم پیری را بیشتر می کنند لذا در ابتدا بهتر است به سراغ روش های مراقبت از پوست رفته و مانع از بروز چین و چروک ها بشوید ولی در صورتی که باز هم علی رغم تمام احتیاط ها، پوست شما شادابی خود را از دست داد، روش تزریق ژل به عنوان یکی از گزینه هایی است که می توانید از آن به منظور از بین بردن چروک های صورت و زیباسازی پوست کمک بگیرید.

عملکرد روش تزریق ژل :

اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن اساس کار روش تزریق ژل را بیان کنیم، به این صورت است که ابتدا ژل به محل مورد نظر تزریق می شود. این ماده آرام آرام فضاهای خالی در این بخش را پر کرده و باعث می شود که چروک ها از بین برود. فرض کنید که یک بادکنک مچاله شده را به آرامی پر از آب می کنید. همزمان که بدنه بادکنک کشیده می شود، چروک های آن باز شده و نهایتا سطح بادکنک کاملا صاف خواهد شد. آب در بادکنک همان نقش ژل را ایفا می کند.

 

CHARBY2 معرفی انواع ژل یا فیلر تزریقیانوع ژل مورد استفاده در تزریق ژل :

زمانی که شما برای تزریق ژل به پزشک متخصص مراجعه می کنید، وی در ابتدا لازم می دانید که اطلاعات اولیه جهت آشنایی با این روش و نحوه کار را در اختیار شما قرار دهد. یکی از مطالبی که دانستن آن حتما برای شما نیز جالب خواهد بود این مسئله است که عمر ژل های تزریقی متفاوت بوده و بسته به انتخاب بیمار، پزشک می کتوان از آن ها استفاده کند. برا این اساس چند نوع ژل تزریقی وجود دارد که البته از نظر هزینه ها نیز قیمت آن ها متفاوت خواهد بود:

 • ژل های موقتی

همان گونه که از نام این دسته از ژل ها مشخص است، از کوتاه ترین طول عمر و در نتیجه کمترین هزینه برخوردار هستند که چند نوع ژل در این گروه قرار گرفته است:

چربی انسانی

در این روش، بخشی از چربی بدن خودتان برداشته شده و به محل مورد نظر تزریق می شود در نتیجه به دلیل این که این ماده از بدن خود شخص است لذا خطر بروز حساسیت و یا پس زدن پیوند وجود ندارد. با توجه به این مزیت بیان شده و با توجه به این که پزشک متخصص انتظار دارد درصد بالایی از چربی تزریق شده جذب شود لذا معمولا در محل مورد نظر بیشتر از مقدار مورد نیاز، تزریق ژل صورت می گیرد.

اسید هیالورونیک

 

این ماده به صورت طبیعی در قسمت های مختلف بدن وجود دارد شامل:

 • بافت هم بندی نرم
 • مایع چشم
 • برخی از غضروف ها و مایع مفصل
 • بافت پوست

زمانی که این ماده به محل مورد نظر تزریق می شود، آن قسمت از پوست همانند یک بالشتک پر و حجیم به نظر خواهد رسید. تزریق ژل به کمک اسید هیالورونیک دو مزیت عمده دارد:

 • برای پوست هایی که شل و افتاده شده اند مناسب بوده و باعث محکم شدن پوست می گردد.
 • از طریق هدایت آب به پوست منجر به افزایش طراوت و شادابی آن می شود.

کلسیم هیدروکسیل آپاتیت

سنگین ترین ژل مورد استفاده در تزریق ژل که به طور طبیعی در استخوان بدن نیز وجود دارد، کلسیم هیدروکسیل آپاتیت نام دارد که همانند یک داربست عمل می کند. به این معنا که در محل تزریق این ماده، کلاژن می تواند بر روی آن قرار گرفته و رشد کند در نتیجه به مرور زمان چروک ها از بین خواهند رفت. مهمترین مزیت های تزریق ژل با کمک کلسیم هیدروکسیل آپاتیت عبارتند از:

 • عدم بروز عوارض و یا حداقل عوارض
 • جابجا نشدن ژل بعد از تزریق
 • مناسب برای پر کردن عمیق ترین چروک های پوستی همانند خط لبخند، خط اخم و…
 • افزایش حجم گونه ها
  carboxy معرفی انواع ژل یا فیلر تزریقی

اسید پلی لاکتیک

این ماده نوعی ژل سنتتیک است که تاثیر خود را از طریق کمک به تحریک کلاژن بر روی پوست خواهد گذاشت. لازمبه ذکر است که این نوع ژل برخلاف ژل های دیگر اثر فوری ندارد بلکه تدریجا و در طی چند ماه، تاثیرات خود را نشان می دهد حتی گاها لازم است چند بار عمل تزریق ژل انجام شود.

 • ژل های نیمه دائمی

این ژل ها نیز تاثیر فروی بر روی پوست ندارند بلکه حاوی مقادیر زیادی کلاژن هستند که به ساخت کلاژن طبیعی پوست کمک می کنند. لذا چند ماه بعد از تزریق ژل، کلاژن این ماده از بین رفته و کلاژن پوست ساخته می شود در نتیجه به مرور زمان چین های صورت رفع می شود.

 • ژل های دائمی

شاید بتوان بدترین نوع ژل ها را فیلرهای دائمی دانست زیرا:

 • عوارض جانبی زیاد و خطرناکی دارند.
 • از زمان تزری ژل تا 10 سال بعد ممکن است منجر به بروز واکنش هایی در بدن بیمار شده و در نتیجه خطراتی را به دنبال داشت هباشند.

با توجه به آنچه گفته شد معمولا تزریق ژل با این فیلر توسط متخصصین توصیه نمی شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید