درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتخدمات پوستی

مقایسه تزریق ژل و تزریق چربی

By جولای 21, 2018 No Comments

تزریق ژل یا تزریق چربی

این واقعیت غیر قابل انکار است که همواره پوست بدن ما به عنوان خارجی ترین لایه بدن، همزمان با گذر زمان شادابی و طراوت خود را از دست داده و به سمت پیری می رود. آنچه که در این میان باعث تشدید سرعت پیری می شود مواردی از قبیل شرایط محیطی، سبک زندگی، شرایط روحی و جسمی، تغذیه انسان، ورزش و…. است.  لذا تحقیقات نشان داده است که در جامعه امروزی سلول های بدن زودتر از دهه های قبل پیر می شوند زیرا تمامی فاکتورهای ذکر شده تاثیر زیادی بر روی سلول ها گذاشته و در نتیجه منجر با چروک شدن پوست می گردد.

 

خوشبختانه دانش پزشکی به کمک انسان آمده و با ابداع روش هایی به جوانسازی و شادابی پوست کمک می کند. برای مثال یکی از روش های پرکاربرد که اخیرا به خوبی مطرح شده و جایگاه مناسبی را در میان روش های جوانسازی پوست کسب کرده است، تزریق ژل است.

معرفی روش تزریق ژل

همان گونه که بیان کردیم روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد منتهی از نظر کیفیت عملکرد شبیه هم نیستند. برخی از متدها همانند یک عمل مصنوعی به نظر می رسند به این معنا که حجم پوست را زیاد می کنند بدون این که به صورت ریشه ای به رفع چروک ها بپردازند در نتیجه بعد از مدتی تاثیر خود را از دست خواهند داد. اما در روش تزریق ژل قرار است که خطوط موجود روی پوست پر شوند در نتیجه به این صورت عمل می شود که ژل مخصوص را براساس میزان چروک های پوست، هدف فرد از تزریق ژل، هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته است و…. به داخل شیارها و چروک های پوستی تزریق می کنند. هر کدام از انواع ژل به نحوی تاثیر خود را نشان می دهند. برخی از آن ها سریعا وارد شیار شده و در مدت کوتاهی صورت را صاف می کنند اما برخی دیگر روند طبیعی رفع چروک ها را طی می کنند به این صورت که با تحریک کلاژن سازی سلول ها کمک می کنند که خود پوست اقدام به ترمیم چین و چروک ها نماید.

-چربی-600x375 مقایسه تزریق ژل و تزریق چربی

تزریق چربی

در تزریق ژل از مواد مختلفی استفاه می شود که یکی از آن ها، چربی بدن است. پزشک متخصص از بخش های از بدن خود فرد چربی را تهیه کرده و از این ماده برای پر کردن خطوط روش صورت استفاده می کند.  با توجه به این که چربی از بدن خود فرد گرفته می شود لذا مشکل حساسیت و پس زدن عمل وجود نخواهد داشت. اما حتما این سوال برای شما پیش آمده که تزریق ژل با چربی بهتر است و یا به فیلرها؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

برتری های تزریق چربی نسبت به تزریق ژل

با توجه به این که تزریق چربی امروزه در میان مردم باب شده و اکثرا به این کار تمای دارند، لذا لازم دانستیم که مزایای و معایب این روش را بررسی کنیم. مهمترین مزیت های تزریق چربی عبارتند از:

 • همان گونه که بیان کردیم چربی از بافت بدن انسان تهیه می شود لذا بدن شما به آن سازش داشته و بعد از تزریق مطمئن خواهید بود که عوارضی به دنبال نداشته و عمل پس زده نمی شود.
 • در تزریق چربی پزشک سعی می کند که چربی را از اندام هایی تهیه کند که به رژیم و ورزش مقاوم هستند. گزینه های مناسب برای این کار پهلوها، باسن، شکم و… هستند حال زمانی که این چربی به پوست تزریق می شود به این راحتی نمی تواند توسط ورزش و یا رژیم های غذایی آب شود در نتیجه تاثیر ماندگاری خواهد داشت.
 • با توجه به این که چربی یک ماده طبیعی است لذا بعد از تزریق، پوست حالت طبیعی خواهد داشت.
 • متاسفانه در زمان تزریق ژل ممکن است بدن انسان نسبت به برخی فیلترها حساست داشته و عفونت کند اما این عارضه درمورد تزریق چربی به ندرت رخ می دهد.
  -نانوفت مقایسه تزریق ژل و تزریق چربی

 

معایب تزریق چربی نسبت به تزریق ژل

 • مهمترین عیب تزریق چربی نسبت به تزریق ژل سرعت عمل است. در تزریق چربی ابتدا پزشک باید یک جراحی انجام داده و چربی را از بدن استخراج کند که همین مسئله کمی روند کار را کند می کند اما در تزریق ژل نیازی به عمل استخراج نبوده و در همان زمان ژل مورد نظر به پوست تزریق می شود.
 • تزریق ژل معمولا سریع تر تاثیر خود را نشان می دهد به این معنا که در مقایسه با تزریق چربی، شما با کمک تزریق ژل زودتر می تواند نتیجه مطلوب خود را مشاهده کنید.
 • با توجه به این که در تزریق چربی یک جراحی کوچک نیز صورت می گیرد لذا بسته به میان بردگی بدن، محل استخراج چربی و… فرد باید کمی استراحت کند تا جای زخم های ایجاد شده بهبود یابد.
 • در تزریق ژل حتما باید از داروهای بی حسی استفاده شود زیرا شما باید یک مرحله جراحی را قبل از تزریق انجام دهید اما در تزریق ژل نیازی به مصرف این داروها نیست.
 • مزیت دیگر تزریق ژل نسبت به تزریق چربی این است که در روش تزریق ژل جای هیچ زخمی در بدنتان نخواهد ماند اما به هر حال در روش تزریق چربی جای زخم های ایجاد شده جهت برداشت چربی تا مدت ها باقی خواهد ماند
 • بهتر است از نظر هزینه ها نیز قیاسی بین این دو روش داشته باشیم. روش تزریق چربی هزینه بیشتری نسبت به روش تزریق ژل نیاز دارد چرا که قرار است یک عمل جراحی هم صورت گیرد اما در مورد تزریق ژل یک مرحله هزینه کم می شود.

برای دریافت اطلاعات بیش تر و مشاوره رایگان به مشاوران کلینیک زیبایی آریا با ما تماس بگیرید

همین حالا با ما تماس حاصل کنید :

021-71791

مشاوره رایگان پوست و مو

Leave a Reply