درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

مقایسه روش کاشت مو و مزوتراپی

By جولای 1, 2018 No Comments

یکی از مشکلاتی که در سال های اخیر شیوع بیشتری پیدا کرده است و بروز آن برای آقایان دردناک تر است، ریزش مو است. درست است که بروز این مشکل چه در خانم ها و چه در آقایان عذاب آور است ولی در مردان آزار دهنده تر است زیرا آن ها نمی توانند سر خود را پوشانده و وارد جامعه شوند در نتیجه ریزش مو در مردان به شدت بر روی اعتماد به نفس آن ها تاثیر گذاشته و آن ها را منزوی می کند. به همین دلیل است که امروزه روش های کاشت مو و مزوتراپی برای درمان ریزش مو استفاده می شود.

خوشبختانه پیشرفت علم و فناوری در حیطه پزشکی باعث شده است که با گذر زمان روش های بهتر و پیشرفته تری برای درمان ریزش مو ابداع گردد که نسبت به روش های قبلی از مزایای بیشتری برخوردار هستند. در این مقاله قصد داریم به مقایسه دو روش کاشت مو و مزوتراپی که به طور گسترده استفاده می شوند بپردازیم.

کاشت مو:-موی-طبیعی-600x300 مقایسه روش کاشت مو و مزوتراپی

یکی از پرکاربردترین روش هایی که برای افزایش موهای سر به کار می رود، کاشت مو است. این روش اولین بار در سال 1939 توسط پزشک ژاپنی به نام Dr.Okuda   ابداع گردید اما در سال 1959 توسط پزشک آلمانی به نام   Dr.Orentreich  عملی شد. در این روش از موهای بدن فرد و یا موهای موجود در پشت سر برای افزایش تعداد موها استفاده می شود به این صورت که با کمک میکروسکوپ و  لوپ های مخصوص، موهای مشخص شده را از فولیکول به آرامی خارج کرده و با ظرافت بیشتر در حل مورد نظر قرار می دهند که در محل کاشت مو ابتدا برش هایی در حد یک میلی متر ایجاد شده  و سپس موی جدا شده در آنجا پیوند می شود. جالب است بدانید که 6-4 ماه بعد از کاشت مو ابتدا موهای کاشته شده می ریزند و سپس مجددا رشد مو آغاز می شود.

مزوتراپی:

 مقایسه روش کاشت مو و مزوتراپی

اما با ورود روش مزوتراپی در تکثیر موهای سر، تحولی عظیم در این زمینه ایجاد شد و افراد مبتلا به ریزش مو که ترس واهی از کاشت مو داشتند، با استفاده از روش مزوتراپی توانستند از داشتن موهای پرپشت و زیبا لذت ببرند. جالب است بدانید که در این روش به هیچ عنوان مویی کاشته نمی شود بلکه با توجه به این که عمده ریزش مو به دلیل کمبود مواد مغذی بدن صورت می گیرد لذا در روش مزوتراپی به کمک آمپول، مواد مغذی، ویتامین ها، برخی مواد معدنی و آنزیم ها به سر فرد در محل ریزش مو تزریق خواهد شد. تعداد جلسات انجام این عمل و مدت درمان بسته به سلامت فرد و وضعیت بدن متفاوت است.

مقایسه روش مزوتراپی و کاشت مو:

در هر دو روش بیمار باید قبل از عمل مراقبت هایی را انجام دهد برای مثال حداقل 24 ساعت قبل خوردن نوشیدنی های کافئین دار ممنوع است اما اکنون این سوال برای همه پیش می آید که با توجه به این که این دو روش عملکرد مناسب و عالی دارند، انتخاب کدام یک ارجح است؟ برای این منظور در این قسمت با بررسی تفاوت های میان این دو روش بهتر می توان تصمیم گیری نمود:

  • روش مزوتراپی تنها برای کسانی کاربررد دارد که پزشک متخصص تشخیص دهد علت ریز مو، کمبود مواد مغذی و ویتامین ها و… است در نتیجه همه افراد نمی توانند به سراغ این روش بروند در حالی که کاشت مو برای تمام افراد امکان پذیر است.
  • توجه داشته باشید که حتی اگر ریزش موی سر ناشی از کمبود مواد غذایی باشد باز هم پزشک متخصص باید مطمئن شود شما نسبت به برخی از مواد طبیعی حساسیت ندارید در غیر این صورت مزوتاپی امکان پذیر نیست. اما حساسیت محدودیتی در کاشت مو ایجاد نمی کند.

-مو-در-ایران مقایسه روش کاشت مو و مزوتراپی

  • از نظر درد آور بودن یا نبودن روش نیز جالب است بدانید که در روش مزوتراپی شما کی درد را به دلیل تزریق درد احساس خواهید کرد.
  • شاید بتوان مهمترین برتری روش مزوتراپی نسبت به کاشت مو را هزینه آن دانست که مزوتراپی ارزان تر است که البته نباید تنها به دلیل هزینه کم مزوتراپی به سراغ این روش رفت.
  • جالب است بدانید که کاشت مو سریع تر از روش مزوتراپی انجام می شود به این معنا که کاشت مو به 2-1 جلسه درمان نیاز داشته در حالی که برای مزوتراپی بیمار باید حداقل سه جلسه درمان را پشت سر بگذارد.
  • کار مزوتراپی بیشتر برای برخی از نواحی سر انجام می گیرد اما بعضی از روش های کاشت مو حتی برای کاشت ابرو نیز کاربرد دارند.
  • نکته لازم به ذکر دیگر این است که تحقیقات نشان داده است که درصد موفقیت روش کاشت مو بیشتر از مزوتراپی بوده و در اغلب موارد کاشت مو تا 98 درصد موفق خواهد بود اما موفقیت مزوتراپی کمتر گزارش شده است.
  • زمانی که کاشت مو انجام می شود شما مطمئن خواهید بود که نتیجه عمل ماندگار است اما در مزوتراپی ممکن است نیاز شود شما در مدت های بعد نیز چند جلسه مجددا به پزشک مراجعه کرده و مزوتراپی دوباره صورت گیرد. تعداد این جلسات در افراد مختلف فرق می کند.
  • کاشت مو عوارض جانبی برای سر و یا محل کشت ندارد ولی متاسفانه در روش مزوتراپی عوارض هایی همانند ورم، عفونت، کبودی، التهاب و یا عوض شدن رنگ پوست در ناحیه تزریق رخ خواهد داد که شدت این عوارض در افراد مختلف، متغیر است.
  • افرادی که مزوتراپی را انجام می دهند حتما باید در محل تزریق عملیات ماساژ را انجام دهند تا مواد تزریق شده به خوبی پخش گردد اما در روش کاشت مو نیازی به انجام این کار نیست.

برای اطلاع از تعرفه های انجام کاشت مو و مزوتراپی در کلینیک زیبایی آریا با شماره زیر تماس حاصل فرمائید :

021-71791

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا