درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

نقش رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

By آگوست 15, 2018 No Comments

آیا می دانید رابطه زناشویی بعد از کاشت مو بر موفقیت عمل تاثیر می گذارد؟

-زناشویی-بعد-از-کاشت-مو-600x450 نقش رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

تا قبل از این که روش هایی همانند کاشت مو جهت درمان ریزش و طاسی مور در اختیار بشر قرار گیرد، انسان ها همواره از طاسی سر خود رنج برده و همین مسئله به شدت بر روی زندگی آن ها تاثیر می گذاشت که مهمترین تاثیر، به هم ریختن شرایط روحی و روانی آن ها بود. شما نمی توانید کسی را بیابید که از نداشتن موی سر خود راضی باشد البته درست است که برخی افراد عمدا سر خود را کچل می کنند اما در مواردی غیر از این، طاسی سر به شدت عذاب آور است. تحقیقات نشان داده است که در میان تمامی روش های مورد استفاده در درمان ریزش مو؛ عمل کاشت مو بیشترین بازدهی و موفقیت را داشته  به همین دلیل افراد تمایل به استفاده از این روش دارند. اما اگر شما متاهل هستید لازم است بدانید که رابطه زناشویی بعد از کاشت مو می تواند میزان موفقیت عمل را متاثر کند. ادامه مقاله را از دست ندهید.

چرا به سراغ کاشت مو برویم

به هر حال هر انسانی در طول دوران زندگی خود حداقل یکبار عارضه ریزش مو را تجربه خواهد کرد. منتهی این عارضه در برخی از افراد حاد و در برخی دیگر بسیار خفیف است. پزشکان و متخصصان پوست و مو توصیه می کنند که با مشاهده اولین علائم ریزش موی سر باید به پزشک مراجعه کنید تا با بررسی شرایط، علت را جویا شده و نسبت به درمان آن قبل از نیاز به کاشت مو اقدام نمایید. اما خوب گاها هیچ کدام از روش ها جواب نداده و تنها راه باقی مانده، کاشت موی سر خواهد بود. به مثال های زیر دقت کنید:

 • در مواردی که علت ریزش مو ارثی است، هیچ کدام از روش های درمانی جواب گو نیست و به همین دلیل تنها راه حلی که باید به کار گرفته شود، روش کاشت مو است.
 • یا این که بدن بیمار نسبت به داروهای استفاده شده جهت درمان و جلوگیری از پیشروی ریزش مو عکس العمل نشان نمی دهد. در میان بیمارها افرادی وجود دارند که علی رغم مصرف داروها و رژیم های غذایی مناسب، باز هم ریزش مو در آن ها ادامه داد به همین دلیل است که متد کاشت مو تنها گزینه پیش رو خواهد بود.
 • ممکن است برخی از افراد به دلیل ابتلا به بیماری های خاص نمی توانند هر گونه دارویی را جهت درمان طاسی سر مصرف کرده و یا تن به رژیم های غذایی خاص بدهند. این افراد نیز باید با کاشت مو مشکل خود را حل کنند.
 • و….

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو و تاثیرات آن

از زمانی که شما قصد دارید عمل کاشت مو در کلینیک زیبایی آریا را انجام دهید باید تحت نظر پزشک متخصص اقداماتی را قبل و بعد از کاشت موی سر انجام دهید. کلیه این موارد کمک می کند تا شرایط فیزیولوژی بدن در حالت تعادل باقی مانده و پیوند موی سر با موفقیت انجام شود. یکی از توصیه هایی که پزشکان متخصص به شما خواهند داشت، در مورد روابط زناشویی بعد از کاشت مو است.

شاید این مطلب برای شما جالب باشد که روابط زناشویی بعد از کاشت مو و قبل از آن به شدت بر روی موفقیت عمل تاثیر می گذارد. ابتدا بهتر است به چند بعد از این رابطه و تاثیر آن بر عمل کاشت مو توجه داشته باشیم:

 • مهمترین سفارشی که پزشکان به شما خواهند داشت این است که در روش کاشت مو نباشید فعالیت هایی انجام دهید که منجر به نفس نفس زدن شما گردد. در چنین مواردی اکسیژن به اندازه کافی به سلول های بدن نخواهد رسید. این شرایط اصلا برای کاشت مو مساعد نخواهد بود. موی سر با تازگی در محل جدید پیوند خورده و فولیکول مو به شدت حساس است به گونه ای که کوچکترین مشکل می تواند منجر به از بین رفتن مو شود. رابطه زناشویی بعد از کاشت مو شما را در شرایط نفس نفس زدن قرار می دهد لذا نباید تا مدت معین وارد این رابطه شوید.
 • همچنین رابطه زناشویی بعد از کاشت مو دامنه وسیعی از فعالیت های قلبی و عروقی را شامل می شود و این بدان معناست که به شدت بر روی شرایط خون تاثیر خواهد گذاشت. می دانید که از زمان کاشت مو نباید خون رسانی به بافت ها و قسمت پیوند خورده دچار مشکل شود. به عبارت دیگر بعد از عمل کاشت مو نباید خون رقیق یا غلیظ شده و همچنین مقدار خون کاهش یابد. لازم است بدانید که در روابط زناشویی غلظت و جریان خون تغییر خواهد کرد.
 • از طرف دیگر شما می دانید که موی پیوند خورده باید تا مدتی تحت مراقبت بوده و هیچگونه فشاری به آن وارد نشود. حتی در زمان شستن سر باید دقت داشت که موها کشیده نشوند. حال اگر شما برای درمان طاسی سر از روش کاشت مو کمک گرفته اید، در زمان برقراری روابط زناشویی اگر همسرتان موی شما را بکشد به راحتی فولیکول موی پیوند خورده در محل خود جابجا شده و از بین خواهد رفت.
 • همچنین در عمل کاشت مو هم محل اهدا کننده و هم محل دریافت کننده ملتهب شده و باید تحت مراقبت قرار گیرند. یکی از مراقبت ها جلوگیری از وارد شدن فشار بر روی این نواحی است. در رابطه زناشویی بعد از کاشت مو این فشار به سر وارد خواهد شد و هم باعث باز شدن بخیه ها و هم پس خوردن پیوند مو می شود.
 • و…

البته نمی توان این واقعیت را انکار کرد که برخی از افراد طبیعتا تمایل زیادی به روابط زناشویی دارند و سخت است که برای مدتی از این رابطه دور کنند. اما به هر حال در کاشت مو لازم است که تا مدتی اجتناب داشته باشد. لذا توصیه متخصصان این است که افرادی که کاشت موی سر را انجام داده اند تا مدت 10-7 روز از این روابط دوری کنند. این بازه زمانی براساس زمان تثبیت اولیه مو تعیین شده است. اما رابطه زناشویی بعد از کاشت مو از روز دهم به بعد مشکلی ندارد منتهی باید احتیاط کنید:

 • به هیچ عنوان موی سر همسر خود را به ویژه در محلی که کاشت مو انجام شده مالش ندهید.
 • باز هم نباید بر روی پوست سر در محل های اهدا کننده و دریافت کننده فشار وارد شود.
 • کشیدن موی سر تا مدت ها بعد از کاشت مو یک خطر جدی به حساب می آید.

 

 

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا