درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتخدمات پوستی

نکات لازم قبل و بعد از لیزر موهای زائد

By ژوئن 18, 2018 No Comments

قبل از انجام اولین جلسه لیزر موهای زائد، باید یک جلسه مشاوره با متخصص پوست و مو صورت بگیرد. در این جلسه، پزشک در مورد سابقه موهای زائد ، مشکلات هورمونی، هدف، انتظار شما از لیزر و… سوال می‌کند. پوست شما را معاینه کرده و بر‌اساس این اطلاعات برنامه جلسات لیزر و تنظیمات دستگاه را معین می‌کند.

-موهای-زائد نکات لازم قبل و بعد از لیزر موهای زائد

  • قبل از انجام لیزر نباید از وسایل رفع موهای زائد که موها را از ریشه خارج می‌کنند (مانند اپیلاسیون، اصلاح با بند، موچین و…) استفاده کرده باشید و بهتر است موها را فقط با ژیلت شیو کنید.
  • اگر به‌تازگی آفتاب گرفته‌اید یا به سولاریوم رفته‌اید هم بهتر است شروع لیزر را چند هفته‌ای به تاخیر بیندازید.
  • همچنین قبل از انجام لیزر باید کلیه محصولات موضعی روی پوست ناحیه شامل مرطوب‌کننده، بی‌حس کننده، خوشبو‌کننده و… را به خوبی از سطح پوست پاک کنید.
  • اگر از یک دستگاه لیزر مناسب و معتبر استفاده کنید، درد بسیار کمی بر اثر لیزر خواهید داشت و برای بسیاری از نواحی بدن حتی نیاز به بی‌حس کننده هم ندارید، مگر برای بعضی نواحی حساس یا افرادی که آستانه درد پایین دارند.

اما پس از انجام لیزر:

  • بعد از لیزر معمولا قرمزی و التهاب کمی در ناحیه ایجاد می‌شود. بلافاصله بعد از لیزر باید چند دقیقه‌ای ناحیه لیزر شده را با یخ خنک کرد و سپس از کرم‌های موضعی مخصوص بعد از لیزر استفاده کرد.
  • درد و سوزش و قرمزی معمولا چند ساعت بعد کاملا از‌بین می‌رود و اکثر اوقات نیاز به مصرف مسکن نیست. ولی کرم‌های ترمیم‌کننده و ضد‌آفتاب باید در چند روز آینده مرتبا استفاده شوند و در چند روز آینده باید از قرار‌گیری درمعرض آفتاب پرهیز شود.

همین حالا با ما تماس حاصل کنید :

021-71791

مشاوره رایگان پوست و مو

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا