-موی-600x329 کاشت مو - ترمیم مو

کاشت مو و روش های پیوند موی طبیعی سر

افزایش ریزش مو و شمار افرادی که در مطب های متخصصان پوست و مو در جستجوی راه حلی برای داشتن موهای پرپشت هستند این روزها بازار کاشت موی طبیعی سر و.. را داغ کرده است. بهتر از قبل از استفاده از روش های مختلف کاشت موی سر در مورد انها اطلاعات کافی داشته باشید.source کاشت مو - ترمیم مو

کاشت مو

کاشت مو چیست؟

درحال حاضرتنها راه درمان وترمیم موهای ازدست رفته استفاده از پیوندموی طبیعی است که این پیونددرنواحی مختلف ازجمله(سر – ابرو – ریش – سبیل – مژه – نواحی اسکار) قابل انجام است . کاشت مو اولین بار درسال 1939توسط پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda مطرح وسپس درسال 1959توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید. درسالهایی که گذشت تجارب وروش های متعددی موردآزمایش قرارگرفت ودرنهایت امروزه بابهرگیری ازتکنولوژی جدید از دسته های کوچکترمو موسوم به میکروگرافت (micrograft) استفاده می شودکه سبب نتایج رضایت بخش وظاهری طبیعی شده است وامری که تاچندی پیش حتی تصورش هم دشواربودامروزه تبدیل به یکی ازاعمال جراحی سرپایی وبسیار سبک شده است که برپایه برداشت سالم ریشه های موی شخص وکاشت آنها درنقاط مورد نظر استوار می باشد.

هزینه (قیمت) کاشت موی طبیعی و مصنوعی

کاشت مو طبیعی یا همان پیوند مو ، روشی است که امروزه به عنوان یک عمل بدون ریسک و پر طرفدار شناخته شده است. وجود تعدُد کلینیک های کاشت مو و روش های متنوع ، انتخاب را برای متقاضیان کمی دشوار کرده است.

از طرف دیگر هزینه کاشت مو نیز یکی از فاکتورهای مهم تصمیم گیری محسوب می شود که لازم است پیش از انتخاب، آگاهی های لازم در مورد آن بدست آورده شود.

پیوند مو یا کاشت مو چیست

اگر دچار طاسی یا ریزش موی سر شده‌اید، کاشت مو یا پیوند مو یکی از روش‌های مؤثر برای رفع این نقص است. در عمل کاشت مو، پزشک متخصص تکه‌های باریک پوست را از قسمت پرپشت‌تر که معمولا پشت سر است می‌برد، خرد می‌کند و به قسمت‌های بدون مو یا کم مو پیوند می‌زند یا گرافت می‌کند. این تکه‌های سالم پوست که حاوی فولیکول‌های مو هستند، در هر قسمتی از بدن توانایی رشد کردن دارند.

عمل کاشت مو را در قسمت‌های مختلف مثل موی سر، ابرو و ریش هم می‌توان انجام داد. اگر پیوند و کاشت واحدهای فولیکولی به‌درستی انجام شود، موهای کاشته‌شده در ناحیه‌ی موردنظر به‌طور طبیعی رشد می‌کنند، دائمی هستند، حالت داده می‌شوند، به مراقبت خاصی نیاز ندارند و نمی‌ریزند.

ذکر این نکته ضروری است که طبق بخشنامه‌ی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، متخصصان واجد شرايط برای انجام کاشت مو، متخصصان پوست، جراحان پلاستيک و جراحان سر و گردن هستند که دانش کافی در زمينه‌ی بيماری‌های پوستی و مو را دارند.

انواع روش‌های کاشت مو

چندین روش برای کاشت مو وجود دارد که با توجه به شرایط و اولویت‌های بیمار و تشخیص پزشک از یکی یا ترکیبی از آنها برای عمل کاشت مو استفاده می‌شود.

بهترین روش پیوند مو

روش های دیگری هم برای کاشت مو وجود دارند. پیش از هر اقدام، لازم است طی جلسه ای که بیمار با پزشک خود دارد، بر اساس وضعیت ریزش مو، نواحی اهدا کننده، اندازه، کمیت و کیفیت موها و هزینه هر نوع کاشت موی سر که توسط پزشک توصیه می شود ، بررسی شده و بهترین روش کاشت مو برای شما انتخاب شود.

روش های جدید پیوند مو

در سال های اخیر روش های متعددی برای کاشت مو توسعه یافته اند. این روش ها بعضا تکنیک جدیدی را معرفی کرده و یا این که به کمک ابزار جدید باعث بهبود تکنیک های مورد استفاده قبلی می شوند.

برای مثال بازسازی موها به کمک روش رباتیک، روشی است که در کنار FUE برای استخراج فولیکول ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش موها به طور انتخابی و با دقت روباتیک با هدف حفظ زیبایی ناحیه اهدا کننده انتخاب می شوند.

دستگاه با توجه به مشخصات برنامه ریزی شده توسط پزشک، مکان یابی و استخراج واحدهای فولیکول را انجام می دهد.

هزینه کاشت موی سر

هزینه تقریبی کاشت مو بین 4 تا 7 میلیون است. البته این هزینه نسبت به نوع پیوند، روش انجام کار، کمیت و کیفیت کار، محل پیوند،کلینیک کاشت مو ، کلینیک درمانی، شهر و دیگر موارد می تواند متغیر باشد.

کاشت مو و ترمیم مو راه حلی نوین و قابل توجه برای مردان و زنانی است که موهایشان شروع به ریزش کرده است. اعتماد به نفس از دست رفته ی فرد میتواند با کاشت موی سر به طور قابل توجهی باز گردد.

هزینه کاشت موی طبیعی

هزینه کاشت مو و ترمیم مو نسبت به روش مورد پسند بیمار و وسعت ناحیه ی کاشت مو متغیر است اما میانگین هزینه تقریبی کاشت مو در سال ۹۶ به ازای هر تار مو ۳۰۰ تومان است.

-کاشت-مو-600x332 کاشت مو - ترمیم مو

 

  • کلینیک تخصصی کاشت مو | دارای مجوز رسمی
  • جدیدترین متد کاشت مو | کاشت در بستر سلول های بنیادی
  • كاشت مو | بنیانگذار انحصاری کاشت مو SUT
  • کاشت مو | ترمیم مو | کلینیک کاشت مو | کاشت موی طبیعی
  • چیزهایی که قبل از کاشت مو باید بدانید
  • بهترین روش کاشت مو sut است یا fut + ویدئو
  • قیمت کاشت مو/ انواع روش کاشت مو
  • روش های کاشت مو و مزایا و معایب هر کدام از آنها
  • هزینه (قیمت) کاشت موی طبیعی و مصنوعی – مرکز موی کلینیک آریا
  • کاشت موی طبیعی | از سیر تا پیاز “کاشت مو” و پیوند مو

-تغذیه-بعد-از-کاشت-مو-600x300 کاشت مو - ترمیم مو

کاشت مو به روش جراحی FUT

این روش جراحی در اتاق عمل انجام می گیرد. به این صورت می باشد که در ابتدا یک برش به شکل نواری از پوست سر توسط جراح برداشته می شود. اندازه این برش تقریبا 2 سانتی متر می باشد. سپس نوار برداشته شده را تکه تکه می کنند تا فولیکول های مو از آن جدا گردد و در نقطه ی مورد نظر کاشت شود. از معایب این روش این است که، امکان دارد آثار زخم در قسمت برداشته شدن لایه پوست باقی بماند ودوره نقاهت زمان بیشتری طی کند ، همچنین در قسمت گردن امکان کشیدگی پوست وجود دارد.

کاشت مو به روش SUT

از بهترین روش هایی است که بیشتر مورد استفاده می گیرد. در این روش نیازی به عمل جراحی یا پانسمان و بخیه و … نیست. در این روش پزشکان می توانند با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک، عمل کاشت مو را تا 14000 هزار تار موی واقعی، انجام دهند. این عدد تقریبا 3 برابر روش های قدیمی می باشد. یعنی در این روش، در یک جلسه می تواننند 14000 تار مو را کاشت کنند. یکی دیگر از مزایای این روش طبیعی بودن خط رویش می باشد. همچنین در این روش ، مو تراکم بسیار بالایی دارد و فولیکول های مو اصلا از بین نمی روند و آسیبی به آن ها نمی رسد زیرا تمامی عملیات برداشت و فریز کردن در طی یک فرآیند انجام گرفته و فولیکول های مو سالم می مانند.

کاشت مو به روش BHT

این روش با روش های قبلی گفته شده کمی متفاوت می باشد. در این روش به جای برداشت از موی سرد فرد و کاشت در محل طاس، از موهای بدن فرد برداشته می شود. از محل هایی مانند موی سینه، کتف، ران و ….مو برداشت می کنند و در سر فرد کاشت می کنند. به دلیل این که موی قسمت های مختلف بدن با موی سر فرق دارد، از این روش به تنهایی استفاده نمی کنند. این روش را برای کسانی انجام می دهند که بانک موی کافی در سر خود ندارند و پزشک مجبور به این کار می باشد. استفاده کردن از این روش به گونه ای مناسب می باشد که، فرد بانک موی متوسطی در سر خود داشته باشد و پزشک از فولیکول آن ها برای قسمت های طاس استفاده کند و برای پر کردن مابین آن ها از مو های قسمت دیگر بدن استفاده کند، به همین دلیل بهتر است نام این روش را، روش مکملی نیز نامید. در این روش هنگام استفاده از مو های بدن، پزشک شرایطی مانند وضعیت ریشه، جنس و حالت قرار گرفتن موهای بدن را کنترل می کند در نتیجه صرفا پر پشت بودن مو های بدن دلیل خوبی برای استفاده از این روش نیست.