درخواست مشاوره

تماس با ما

کاشت مو در خانم ها

تا سال های قبل این باور وجود داشت که کاشت مو مختص مردان است اما امروزه شاهد کاشت مو در خانم ها نیز هستیم و این به دلیل شیوع ریزش مو در بانوان است. همه انسان ها به موهای خود علاقمند هستند منتهی زیبایی مو در خانم ها باعث شده است که این افراد حساسیت بیشتری نسبت به موهای خود داشته باشند و با بروز کوچکترین عارضه در مو نسبت به درمان آن اقدام نمایند.

-مو-در-خانم-ها کاشت مو در خانم ها و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

موی انسان نقش مهمی در زیبایی چهره دارد و زمانی که ریزش مو آغاز می شود زنگ خطری برای فرد خواهد بود که اگر به آن توجه نداشته باشد این ریزش مو می تواند به طاسی سر منجر شود. خوشبختانه با پیشرفت علم، متدهای مختلفی جهت درمان ریزش مو و طاسی سر به کمک انسان آمده اند که تحقیقات نشان داده است روش کاشت مو یکی از موفق ترین و پربازده ترین متدهایی است که تا به حال توانسته است بیشترین راندمان را از خود نشان دهد.  با توجه به تفاوت هایی که بین موهای زنانه و مردانه وجود دارد لذا این تفاوت ها در عمل کاشت مو در خانم ها نیز لحاظ خواهد شد به همین دلیل این مقاله را مختص بانوان به نگارش درآورده ایم.

دلایل ریزش مو و نیاز به کاشت مو در خانم ها

در زمان بروز هر عارضه ای ابتدا باید دلایل بروز آن را بررسی و نسبت به رفع آن ها اقدام نمود. تا زمانی که این دلایل درمان نشوند، رفع بیماری ممکن نخواهد بود. ریزش مو در خانم ها نیز به دلایل مختلف بروز می کند که مهمترین آن ها عبارتند از:

-و-شرایط-روحی-600x347 کاشت مو در خانم ها و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

  • ابتلا به برخی از بیماری ها

بیماری هایی من جمله تیروئید، کم خونی، دیابت و… از جمله فاکتورهایی هستند که منجر به افزایش ریزش مو در خانم ها می شود. مسلما تا زمانی که این بیماری ها درمان نشوند، عمل کاشت مو در کلینیک زیبایی تنها یک هزینه بی اثر خواهد بود. لذا ابتدا باید با متخصص مشورت کرده و در صورتی که به این بیماری ها مبتلا هستید اقدامات درمانی لازم انجام شود.

  • ریزش مو در دوران یائسگی

در دوران یائسگی هورمون های بدن خانم ها تغییر می کند و همین تغییر منجر به عوارض مختلف من جمله ریزش مو خواهد شد. تحقیقات نشان داده است که اغلب گزینه های کاشت مو در خانم ها در این دوران به سر می برند. به هر حال نباید فراموش کرد که تعادل هورمونی باید برقرار شود چرا که حتی بعد از کاشت مو نیز می تواند تاثیرات منفی خود را به دنبال داشته باشد.

  • استرس و شرایط روحی

استرس بزرگترین دشمن جان انسان است که منجر به عوارض زیاد جسمی و روحی در بدن انسان خواهد شد. یکی از این عوارض، ریزش مو است. متاسفانه خانم ها با کوچکترین مشکلی دچار استرس می شوند. اما لازم به ذکر است که اگر مشکل ریزش مو به دلیل استرس و تنش های روحی باشد، تا زمانی که رفع نگردد عمل کاشت مو موفقیت آمیز نخواهد بود. متخصصین در عمل کاشت مو در خانم ها ابتدا بعد از بررسی آزمایش های خونی، به بررسی شرایطروحی بیمار می پردازند تا علت را ریشه یابی کرده و رفع کنند. در صورتی که باز هم ریزش مو رخ داد باید متد کاشت مو را انتخاب نمود.

  • رژیم غذایی نامناسب

موی انسان همانند سایر بافت ها و اعضای بدن به تغذیه سالم نیاز دارد در صورتی که مواد غذایی مورد نیازش تامین نگردد عارضه هایی همانند خشکی مو، آسیب بافت مو، ریزش مو و… رخ می دهد. آمار نشان داده است که ابتلا به کم خونی در زنان بیشتر از مردان است. در صورتی که رژیم غذایی بانوان نتواند این عارضه را درمان کند ریزش مو بیشتر شده و کاشت مو در خانم ها با شکست روبرو خواهد شد.

-کاشت-مو-در-خانم-ها-600x400 کاشت مو در خانم ها و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

کاندیدهای مناسب برای کاشت مو در خانم ها

برخلاف مردان که اغلب می توانند کاشت مو را انجام دهند . تحقیقات نشان داده است که درصد کمی از بانوان گزینه های مناسب برای عمل کاشت مو هستند . علیت این مسئله این است که شرایط کاشت مو در خانم ها نسبت به آقایان متفاوت است . ریزش مو در خانم ها الگوی انتشاری دارد به این معنا که در همه قسمت های سر دیده می شود . کاشت مو در خانم ها از قسمتی انجام می شود که ریزش هم دارد لذا بعد از کاشت مو باز هم شما به سر جای اول خود بر می گردید. لذا شرایط کاشت مو در خانم ها خاص بوده و تنها افراد خاصی کاندید مناسب هستند:

  • اگر دلیل ریزش مو اختلالات هورمونی نباشد می توان از کاشت مو برای درمان طاسی سر کمک گرفت.
  • ممکن است طاسی خانم ها شبیه مدل طاسی موی مردانه باشد در این صورت کاشت مو در خانم ها عملی خواهد بود.
  • در برخی از عمل های جراحی پلاستیک ممکن است در روی خطوط برش موها ریزش کند در نتیجه روش کاشت مو می تواند در رویش مجدد موها موفقیت آمیز باشد.
  • اگر طاسی در اثر سوختگی ناشی از مواد شیمایی و یا تصادف رخ بدهد می توان کاشت مو در خانم ها را انجام داد.

با توجه به این که الگوی ریزش مو در خانم ها و آقایان متفاوت است لذا کاشت مو در خانم ها نسبت به مردان متفاوت است. روش هایی که برای خانم ها استفاده می شود، طول دوره درمان، نحوه عمل و… بین زنان و مردان فرق دارد.

مسئله ای که باید در مورد کاشت مو در خانم ها مد نظر قرار داد این است که سن فرد، شدت بروز عارضه، دوره نقاهت بیماری، روش اجرای عمل هم در بین خانم ها متفاوت است زیرا جنس مو، قدرت رشد بافت مو، علت ریزش مو و… به دلایل مختلفی در بین بانوان رخ می دهد.  به همین دلیل قبل از این که پزشک متخصص اقدام به کاشت مو در خانم ها نماید ابتدا تمامی شرایط بیمار و شرایط فیزیولوژیک بدن را بررسی کرده و سپس روش مناسب را انتخاب خواهد کرد.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا