درخواست مشاوره

تماس با ما

خدماتکاشت مو

کاشت مو در یک جلسه

By ژوئن 19, 2018 No Comments

کاشت مو در یک جلسه

پاسخ به این سوال به اندازه محل بدون موی سر و منطقه دهنده مو بستگی دارد. معمولا فردی که بیشترین نیاز را به کاشت مو دارد منطقه دهنده مو (برداشت مو) هم در این فرد محدود است. تعداد گرفت هایی که در یک روز می توان انجام داد روز به روز در حال افزایش است و آن هم به سبب رشد ابزارها و تکنیک های کاشت مو است.

-مو-در-یک-جلسه کاشت مو در یک جلسه

آیا کاشت مو در یک جلسه حقیقت دارد یا نه؟

مدت زمان و تعداد جلسات برای کاشت مو از عوامل زیادی تاثیر می پذیرد. 3 مورد زیر از دلایل تاثیر گذار در مدت زمان و تعداد جلسات کاشت مو است که ما هر یک را به شما معرفی می کنیم.

 

1- اندازه ناحیه نیاز به کاشت مو

2- روش کاشت مو

3- برنامه ها و شیوه کاری مرکز کاشت مو

4- نظر پزشک متخصص

 

مقدمه

امروزه بسیاری از متقاضی ها می توانند 5,000 گرفت را از قسمت دهنده مو به قسمت کاملا صاف و بدون موی خود منتقل کنند.

 

آیا یک فرد می تواند دورباره تقاضای کاشت مو کند؟ و قسمت های تاسی سر خود را کمتر کند؟ تقریبا می شود گفت بلی؛ ولی باز هم محل و تراکم دهنده مو ممکن است محدودیت هایی ایجاد کند.

امروزه با روش کاشت مو FUE (کاشت مو به روش پیوند واحد فولیکولی) با ایجاد سوراخ های 1 میلی متری و کوچکتر می توان هزاران مو را از بدن به قسمت تاس سر منتقل کرد. تنها چیزی که تاثیر می گذارد، میزان کم مویی و بزرگی قسمت بدون موی متقاضی است.

 

روش های کاشت مو و سلوگانی با عنوان کاشت مو در یک جلسه

 

عموما دو روش رایج و اصلی برای کاشت مو وجود دارد. که آن دو را نام های FUE و FUT می شناسند. این نکته هم حائز اهمیت است که بدانید تکنیک های ارتقا یافته این دو روش نیز در دنیای پزشکی امروز زیاد به گوش می رسد. ما در این مقاله کوتاه شما را با کلیات روش ها آشنا می کنیم تا بتوانید به این سوال پاسخ دهید:  کاشت مو در یک جلسه ؟

روش کاشت مو FUE

روش کاشت موی FUE یکی از جدیدترین تکنیک هاست، اما برای همه امکان به کار گرفتن این روش وجود ندارد. روش FUE باید نوعی تکنیک کمک کننده برای کاشت مو شناخته شود و نمی تواند جایگزین روش FUT باشد. البته برای بسیاری از افراد فقط از یک روش استفاده می شود و آن هم بستگی به تشخیص پزشک متخصص دارد.

 

بسیاری از افراد مدعی می شوند که روش کاشت مو غیر جراحی بوده و نسبت به روش قبلی فرق کرده است ولی اینطور نیست. هیچ روش غیر جراحی برای کاشت مو وجود ندارد و فقط تکنیک ها و شیوه کار فرق کرده است.

 

 

مزایا و معایب کاشت مو FUE یا روش ارتقا یافته آن FIT

مزایای کاشت مو با روش FUE و FIT

  • بعد از بهبودی هیچ اثری یا خراشی باقی نمی ماند.
  • برای افرادی که موهای کوتاه دوست دارند مناسب است.
  • مدت زمان بهبودی کمتر است. (معمولا 5 تا 7 روز)

 

معایب کاشت مو با روش FUE و FIT

  • فرایند زمانبر برداشت مو
  • قیمت های گران تر

 

روش کاشت مو FUT

این روش کمی قدیمی تر می نمایاند و معمولا تعداد زیادی مو از ناحیه مو دار را بر می دارند. برای افرادی که ناحیه کم موی زیادی دارند روش مناسبی است.

مزایا و معایب روش کاشت مو FUT

مزایای کاشت مو با روش FUT

  • نیازی ندارد که محل برداشت موی شما با شماره صفر تراشیده شود.
  • برای کاشت مو به ناحیه بزرگ بدون مو مناسب است.
  • برداشتن مو در این روش نسبت به سایر روش ها در زمان کوتاه تری انجام می گیرد؛ درحالی که در روش های دیگر زمان زیادی باید صرف شده و مو ها دانه دانه برای کاشت برداشته شود.

معایب کاشت مو با روش FUT

  • در ناحیه دهنده مو خراش می ماند؛ بنابراین برای پوشش آن باید موهای خود را بلند نگه دارید. ( تکنولوژی های مدرن از میزان اثر خراش بعد از جراحی کم کرده اند.)
  • مدت زمان بهبودی زیاد است. ( معمولا 10 تا 15 روز)

باز هم تاکید می کنیم روش کاشت مو را دکتر متخصص تعیین می کند و روش ها با توجه به فاکتور های متفاوت از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. از این رو شایسته است که با دکتر متخصص جلسه مشاوره داشته باشید و از روش های مناسب آگاه شوید.

ما در این مقاله به گفتن دو روش اصلی کاشت مو اشاره کردیم. تکنیک ها ممکن است متفاوت بوده و در رسانه ها تبلیغاتی و شبکه های اجتماعی با نام هایی مثل کاشت مو به روش SUT و کاشت مو به روش FIT روبه رو شوید. در این شرایط سعی کنید به مراکز کاشت مراجعه کرده و از مشاوره های آن ها استفاده کنید. حتی می توانید سوال کنید که کاشت مو در یک جلسه برای من انجام می شود یا چند جلسه طول می کشد. مشاور مرکز کاشت با بررسی وضعیت شما بهترین راه کار را ارایه می کند.

آیا ریزش مو سلامتی شما را تهدید می کند؟

به طور کلی هیچ گونه تهدیدی نیست. ولی بعضی از دکترها معتقدند ریزش مو ممکن است ریسک سرطان پروستات، فشار خون، چاقی، بیماری های قلبی و دیابت در مردها باشد. بیشتر تاثیر منفی تاسی و ریزش مو می تواند جنبه روانشانسی داشته باشد. مردها معمولا نبود مو و تاسی را تهدیدی برای ظاهر خود می بینند. که آن هم افسردگی می آورد، همچنین اعتماد به نفس و خودباوری فرد را کمتر می کند.

Author aria

More posts by aria

Leave a Reply

ثبت مشاوره کلینیک آریا