درخواست مشاوره

تماس با ما

کاشت مو چیست؟

به یک تعریف کلی برداشت مو از ناحیه های پرپشت سر که معمولا از ناحیه پشت گوش و پشت سر با روش های FIT ، FUT ، FUG  … و کاشت آن در ناحیه های کم پشت و دچار کچلی و طاسی شده را کاشت گویند.

و با تعاریف دیگر یک نوع جراحی می باشد که در آن مو را در نواحی کم موی سر
و یا خالی ( بدون مو ) قرار می دهند.
لازمه این عمل زیبایی چند گزینه مهم است که میتوان گفت
قسمتی از سر که به عنوان اهدا کننده میباشد ،
باید دارای موهای بسیار سالم نسبت به موهای ضعیف باشد.
چرا که بسته به نوع کاشت با تشخیص پزشک، از این موها برای انتقال استفاده میشود.
که یا خود تار مو یا فولیکول همان مو و یا گرافهای آن منتقل میشود.
پزشکان در آمریکا این عمل را از دهه ی ۱۹۵۰ انجام می دهند
اما تکنیکها در سالهای اخیر بدلیل عدم رضایت مشتریان بسیار تغییر کرده اند.

کاشت موی طبیعی چیست ؟

کاشت موی طبیعی یک عمل زیبایی می باشد و برای دریافت بهترین نتیجه کاشت مو می بایست توسط پزشک متخصص و جراح انجام شود .

کاشت مو جابجا کردن موهای خودتان است از موهای پشت سرتان به نواحی که دچار کم مویی شدند . طبق قوانین داخلی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، کاشت مو فقط در بیمارستان ها و کلینیک های دارای مجوز انجام عمل کاشت مو می تواند انجام شود . این مجوز در محل کلینیک کاشت مو می بایست نصب و برای بیماران قابل رویت باشد .

کاشت مو به روش های سه گانه Fit ، Fut و یا روش ترکیبی انجام می شود که هریک ویژگی های خود را دارد و دکتر نوریان پیش از عمل کاشت مو نسبت به وضعیت موی بیمار بهترین روش را انتخاب می نماید.

-های-لازم-بعد-از-عمل-کاشت-مو-ثابت-tebhair-600x338 کاشت مو

کاشت مو

فواید کاشت مو

عمل کاشت مو یک روش درمان برای ریزش مو ،بدون نیاز به استفاده دارو و حتی استفاده از داروهای دوره ای برای رویش مجدد مو میباشد و عملا یک روش پزشکی و کاملا اثبات شده می باشد.

روش های دیگری برای جایگزینی روش کاشت وجود دارد
که از جمله مهم ترین عوامل در برجسته نشان دادن روش کاشت نسبت
به روش های دیگر موارد زیر میباشد :

1- بهتر شدن ظاهر صورت بعد از کاشت مو :

بعد از عمل شما مطمعنا ظاهر بهتری نسبت به گذشته خود خواهید داشت ،
به این ترتیب که بعد از کاشت جاهای خالی روی پوست سر پر شده
و درنهایت ظاهر بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

2- درمان دائمی ریزش مو

بهترین کار برای برگشتن موهای از دست رفته کاشت مو میباشد ،
به این دلیل که روش های دیگر یا یک روش ماندگار نیستند یا اینکه بعد از مدتی
بدلیل مشکلات زیادی به حالت اولیه برگشت داده خواهند شد.

3- نگهداری و مراقبت کمتر بعد از عمل کاشت مو :

مسلما روش هایی غیر از کاشت مشکلاتی دارد که از جمله مهترین
آنها نگهداری ویژه از آن میباشد،که این کار با مزاج خیلی ها سازگار نیست
که این خود یکی از دلایل کاشت برای افراد میباشد.

4- قیمت مناسب کاشت مو :

روش های جایگزینی بجای کاشت وجود دارند،
که بعد از مدتی نیاز به ترمیم و بازسازی دارد،
که این کار خود زمان بر و نیاز به هزینه بیشتری نسبت به عمل دارد،
که بهترین و به صرفه ترین گزینه میباشد.

5- ماندگاری کاشت مو :

از مهترین و متمایز ترین دلایل عمل ماندگاری آن نسبت
به سایر روش های جایگذاری مو ماندگاری آن نسبت به سایر روش ها میباشد.
بعد از عمل کاشت مو به ندرت پیش خواهد آمد که موهای کاشته شده باعث ریزش شود.

کاشت موی سر

همانطور که میدانید هر گونه تغییر غیر طبیعی در صورت یا اندام افراد موجب ضعف
و یا پایین آمدن اعتماد بنفس در همان فرد میشود.

موی کم و یاطاسی از جمله موارد بسیار زیاد از این مشکلات است که در هر جامعه ای میباشد ،
که این ریزش مو برای افراد مشکلات زیادی به بار خواهد آورد.

اعتماد به نفس کاهش یافته در اثر طاسی یا کچل شدن به راحتی می تواند توسط کاشت افزایش یابد.
تنها کافیست پیش از عمل درباره فرآيند عمل کاشت و آنچه پس از عمل انتظار دارید با دکتر خود مشورت نمایید.

ghablo-516x600 کاشت مو

کاشت مو

نکته مهم قبل از کاشت مو

کاشت و پیوند مو این روزها با چند روش انجام می شود، که اغلب آن ها بسیار مطمئن هستند و تا به حال نیز نتایج خوبی دیده شده است و اکثر بیماران از انجام آن رضایت داشته اند. هرچند این عمل بسیار ساده و بی خطر است اما رعایت کامل نکات ایمنی و تخصص پزشک برای حفظ سلامت بیمار و به دست آمدن نتیجه مطلوب ضروری است، همچنین به دلیل حساسیت زیاد این عمل لازم است به طور تیمی انجام شود.

بنابراین اگر شما هم داوطلب پیوند مو هستید، نخستین گام مهم یافتن یک جراح باتجربه است تا در قبال صرف وقت و هزینه جراحی بتوانید به نتیجه رضایت بخش برسید و همچنین لازم است که خودتان نیز اطلاعات بیشتری درباره پیوند مو بدانید. این روزها 2 روش FUTو FITجزو رایج ترین روش های کاشت مو هستند که با مشورت پزشک خود می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید، در واقع فولیکول های مو را به صورت تک تک و با همان حالت طبیعی می کارند، موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی رشد خواهند کرد.

روشهای کاشت مو

کاشت مو به روش FIT:

کاشت مو به روش های مختلفی انجام پذیر می باشد. یکی از این روش ها، کاشت مو به روش FIT است که در سال 2002 در ایالت متحده آمریکا رایج شد. در این روش جراحی انجام نمی شود و کاشت به صورت سرپایی صورت می گیرد. خوشبختانه در روش FIT برداشت مو نیز به صورت پراکنده انجام می شود و به همین دلیل نیازی به بخیه زدن نیست. نحوه کاشت موی سر به روش FIT به این صورت است که واحدهای فولیکولی که شامل 1 الی 4 تار مو هستند را توسط پانچ از پشت سر خارج کرده و سپس در ناحیه طاسی می گذارند. در روش FIT خط بخیه در پشت سر ایجاد نمی شود و در محل برداشت فولیکول ها، نقطه سفیدی باقی می ماند که قابل مشاهده نیست، از این رو برای افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگاه می دارند، مناسب ترین روش می باشد.

طریقه کاشت مو با روش FIT

در کاشت مو با روشFIT و یا غیرجراحی، واحدهای فولیکولی، حاوی 1 تا 4 تار مو بوسیله یک ابزار ظریفی (پانچ یک به یک) از پشت سر خارج و سپس در ناحیه طاسی کاشته می‏شوند. در این روش خط بخیه در پشت سر ایجاد نمی شود و در محل برداشت هر یک از فولیکول‎ها، نقطه سفید کوچکی در پوست باقی می‏ماند که قابل مشاهده نیست. از این رو افرادی که موهای خود را خیلی کوتاه نگه می‏دارند، می‏توانند از این روش استفاده کنند.

مراحل کاشت مو با روش FIT

 1. انجام معاینات و بررسی‎ها
  ابتدا پزشک، بیمار را معاینه می‏کند. نمونه برداری از موی سر و گرافت‎ها به منظور افزایش سرعت کار و انجام فرایند کاشت به بهترین شکل ممکن انجام می‏شود.
 2. برداشت فولیکول‎های مو از پشت سر
  برای برداشتن فولیکول باید موهای سر به طول کامل تراشیده و ناحیه برداشت موها در پشت سر علامت گذاری گردد. موهای این ناحیه در برابر اثرات هورمون‎های مردانه مقاومت بالایی دارند و به راحتی نمی ریزند. برای طراحی خط رویش، از جلوی سر طراحی آغاز می‏شود. این مرحله اهمیت زیادی دارد. چرا که طراحی صحیح، مراحل کاشت مو را طبیعی تر نشان می‏دهد.
 3. آماده کردن بیمار برای کاشت مو
  با رفتن بیمار به اتاق مخصوص کاشت مو، سر بیمار با بتادین ضدعفونی می‏شود و سپس پزشک آن را بی‎حس می‏کند. برای این امر لیدوکایین به پوست سر تزریق می‏شود. این کار توسط سوزن‎های بسیار ظریف صورت می‏گیرد که بیمار درد زیادی را حس نمی کند.
 4. برداشت مو از سر
  برای برداشت مو از نواحی مورد نظر پزشک، باید از پانچ‎های کوچک و عینک‎هایی با بزرگ نمایی 2.5 تا 5 برابر استفاده شود. ناحیه ای که از آن مو برداشت می‏شود، عموما پشت سر است زیرا ریشه مو در این نقطه استحکام بالاتری دارد. پانچ در پزشکی ابزاری است شبیه به سوزن‎های باریک با قطر 0.75 تا 1.2 میلیمتری است که با حرکت چرخشی وارد پوست سر می‏شود.این مرحله با توجه به تعداد گرافت‎های مورد نیاز،مدت زیادی طول می‏کشد. پس از اتمام مرحله برداشت مو، ناحیه مورد نظر پانسمان شده و بیمار در وضعیت نیمه نشسته قرار می‏گیرد. سوراخ‎های پشت سر به بخیه نیاز ندارد و با سرعت باور نکردنی تنها ظرف چند روز اثرات آن از بین می‏رود. از سوی دیگر با بلند شدن موهای این ناحیه، جای برداشت موها ناپدید می‏شود.
 5. نگهداری از گرافت‎ها
  فولیکول‎های برداشت شده در ظرف شیشه ای حاوی سرم نمکی خنک گذاشته می‏شود. ممکن است دمای اتاق موجب آسیب رساندن به فولیکول‎ها شود.در این محلول خنک می‏توان فولیکول‎های مو را 5 الی 8    ساعت زنده نگهداشت.گرافت‎های FIT بدون چربی اضافه و ظریف هستند و استقامت کمی دارند.به همین دلیل مراقبت از آنها اهمیت دارد.
 6. ایجاد شکاف در ناحیه مورد نظر
  در محل مورد نظر برای کاشت مو، باید با استفاده از تیغ‎های نازک، شکاف‎های کوچک ایجاد ‏شود. اندازه این شکاف‎ها بین 0.8 تا 1.5 میلیمتر و عمق آن‎ها تنها 3-4 میلیمتر است و به همین دلیل جای نگرانی برای ایجاد آنها وجود ندارد. دقت در زاویه فرو رفتن تیغ در پوست سر، اهمیت زیادی دارد چرا که فولیکول‎های مو، زاویه شکاف‎ها را به خود جذب می‏کنند. تناسب عمق شکاف‎ها اهمیت زیادی دارد زیرا عمیق بودن یا سطحی بودن آنها موجب می‏شود تا فولیکول‎ها به خوبی در پوست سر قرار نگیرد و موها پس از رشد، نمای عروسکی پیدا ‏کنند. پس از آماده شدن همه شکاف‎ها، کاشت موها صورت می‏گیرد.

همین حالا با ما تماس حاصل کنید :

021-71791

مشاوره رایگان پوست و مو

Leave a Reply