درخواست مشاوره

تماس با ما

Laserlipolysis-1 کربوکسی تراپیکربوکسی تراپی چیست؟

کربوکسی تراپی یکی از متدهای زیبایی و کشیدن پوست می باشد که دارای تاییدیه FDA است و تا کنون عارضه خاصی درباره این روش گزارش نشده است. روش کربوکسی تراپی مشابه مزوتراپی است با این تفاوت که به جای تزریق مایعات مزوتراپی، گازکربنیک زیر پوست تزریق می شود. طی این فرآیند به دلیل آن که بدن باید گازکربنیک را دفع نماید، هموگلوبین اکسیژن رها میشود تا گاز کربنیک را جذب کند و از محیط خارج نماید. این فرایند موجب خواهد شد که سیلاب اکسیژن در منطقه ایجاد شود و سلول ها از آن بهرمند شوند، دوم آن که باعث تحریک سلول های فیبروبلاست می شود که آنها تولید کلاژن نموده و موجب کشیدن پوست می شود.

نحوه انجام

در روش کربوکسی تراپی، گاز CO2 با سوزنی بسیار ظریف زیر پوست دمیده می‌شود، که تحریک و افزایش محصولات اکسیژنی در بافت های ما را پدید می آورد، همچنین متابولیسم زیر پوست تنظیم میکند و بهبود میببخشد، این بهبود شامل میکرو جریان ها و تحریک فیبرولاست ها در ناحیۀ سنتز کلاژن می‌شود.

قابل ذکر است که مختصر درد و سوزش درمحل تزریق ایجاد میشود که موقت بوده و در اندک زمانی برطرف میشود. هنگام دمیدن نیز ، ممکن است انتشار گاز احساس شود، و کشیدگی پوست هم می‌تواند دردناک باشد.

موارد استفاده

یکی از استفاده های آن در زیبایی است که دامنه استفاده اش شامل ترمیم پوست های شل شده و افتاده، و همچنین صاف کردن خط های حاملگی و خط های چاقی ران ها، می باشد.

carboxytrapy5-300x200-1 کربوکسی تراپیcarboxytherapy2-300x109-1 کربوکسی تراپی

تمام موارد استفاده درماتولوژی به کنار، آن چه این روش را حائز اهمیت کرده است، بهبود اگزما در طی چند جلسه می باشد. به خصوص در اگزماهایی که مرتب گسترش می یابد و پیشرفت میکند، بسیار تاثیر گذار است. یکی دیگر از کاربردهای آن درمان دردهای روماتیسمی است.

carboxytherapy1-300x178-1 کربوکسی تراپی

 

این روش باعث توقف افتادگی پوست میشود و حتی در صورت وجود آن را اصلاح می‌کند. درضمن، بر کبودی ها و سیاهی هم اثر می‌گذارد. در واقع، با کشیدن مجدد پوست باعث کاهش رنگ پوست میگردد و اجازه می‌دهد که بافت ها مجدداً ساخته و کشیده شوند.

کربوکسی تراپی معمولا درکنار روش های دیگر مانند مزوتراپی، کاویتیشن و رادیوفرکوئنسی برای افزایش تاثیرگذاری به کار می رود.

کاربردهای مختلف این متُد:

  • سلولیت و چاقی موضعی درنواحی شکم ، پهلوها و ران و باسن
  • رفع خطوط ناشی از چاقی و لاغری و حاملگی (strech mark)
  • آکنه ، strech mark ، چین وچروک
  • افزایش کیفیت و استحکام پوست قبل و بعد از لیپوساکشن
  • درمان پلاک های پسوریازیس

طول دوره درمان

این متُد درمانی با توجه به ناحیه مورد درمان، دارای طول درمان متفاوت می باشد. برای مثال برای صورت هرماه یک بار و برای بدن هفته ای دوبار انجام می شود. طول مدت درمان و تعداد کل جلسات در موارد مختلف، با توجه به ناحیه تحت درمان متفاوت می باشد.

مزایا :

  • درمان منحصر به فرد برای رفع ناهمواری های پوست
  • سرپایی و بدون دردسر
  • بدون عوارض

عوارض جانبی:

این روش دارای تاییدیه FDAمیباشد و تاکنون خوشبختانه هیچ عارضه خاصی درباره این روش گزارش نشده است. تزریق این گاز بی خطر است. حتی میزانی که تزریق می شود 25 درصد کمتر از آن چیزی است که بدن دفع می کند. مختصر درد وسوزش درمحل تزریق ایجاد میشود که موقت بوده و بلافاصله برطرف میشود.

مراقبت های پس از کربوکسی تراپی

تنها مراقبت این روش عدم استفاده از سونا و جکوزی و حمام تا حدود 4 ساعت پس از تزریق میباشد.

همین حالا با ما تماس حاصل کنید :

021-71791

مشاوره رایگان پوست و مو

Leave a Reply